Schaakclub Hoogeveen

Derde team 2007-2008

Hoogeveen 3: 2e klasse B (zestal)
J. Bottema
De Grutto 66
7905 BD Hoogeveen
0528-278650
e-mail: team-3 at schaakclub-hoogeveen.nl

Programma 2007-2008

1.di 2-10Hoogeveen 3- Assen 31½-4½
2.di 30-10J.H. Kruit- Hoogeveen 35½-½
3.di 20-11Hoogeveen 3- Groningen 72½-3½
4.ma 21-1ESG 3- Hoogeveen 3 
5.di 12-2Lewenborg 2- Hoogeveen 3 
6.di 11-3Hoogeveen 3- Ter Apel 
7.di 8-4 *SISSA 3- Hoogeveen 3 
Individuele resultaten
Stand

* Ook in de 3e klasse nu een gezamenlijke slotronde. Deze wordt gespeeld op 8 april bij SC Groningen, kantine GDSW, Peizerweg 128

Opgegeven spelers

Hoogeveen 30214-3 1472
Koene Hofstee77806631613
Mark v/d Neut81491851545
Jeroen Bottema81120051493
Peter Nijmeijer77806521448
Wim v/d Neut82062421392
Wim de Berg77227151342

Hoogeveen 3 is het seizoen in de externe competitie slecht begonnen. Er werden twee zware nederlagen geleden (1½-4½ thuis tegen Assen 3 en 5½-½ uit tegen J.H. Kruit).

1e ronde

De wedstrijd tegen Assen 3 begon veelbelovend voor Hoogeveen 3. Op veel borden werd een gunstige stellingen bereikt, maar die werden keer op keer weggeven. Op het eerste bord trok Koene aan het kortste eind. Hij had een aantal keer de kans op winst gemist toen zijn tegenstander remise aanbood. Na overleg met zijn teamleider besloot Hofstee door te spelen omdat het op de andere borden er al slechter uit begon te zien voor Hoogeveen. Het was achteraf gezien niet verstandig om het halve punt te weigeren, want Hofstee ging meteen de boot in.

Op bord 3 was het Jeroen die mist inging. Na een veelbelovende stelling te hebben opgebouwd, ging hij in tijdnood onderuit. Jeroen bood nog wel sterk tegenstand, maar de tweede nul voor Hoogeveen 3 was een feit. De derde nul kwam voor rekening van Wim van der Neut. Hij kwam al snel achter te staan, maar miste in het eindspel nog een kans op remise. Wim de Berg liet tot twee maal toe een kans liggen om zijn partij te winnen en verloor uiteindelijk. De eer voor Hoogeveen 3 werd gered door Mark (winst) en Peter (remise).

R1Hoogeveen 31472 - Assen 314591½-4½
1.K. Hofstee1613 - M.Spriensma14990-1
2.M. v/d Neut1545 - J. Jansema15111-0
3.J. Bottema1493 - J. van Dijk14690-1
4.P. Nijmeijer1448 - J. Koekoek1441rem
5.W. v/d Neut1392 - H. Maris0-1
6.W. de Berg1342 - H.J. Jager13730-1
programma

2e ronde

Tegen J.H. Kruit werd de kansen voor succes vooraf niet hoog ingeschat omdat de tegenstander op papier veel sterker was. In de praktijk bleek dit ook uit te komen, maar de Hoogeveners gingen strijdend ter onder. Op het zesde bord was Max invaller. Max heeft het schaakspel onlangs opgepakt en mist nog ervaring. Hij speelde zijn eerste externe partij. Hoewel hij uiteindelijk tekort kwam wist hij zijn tegenstander ruim dertig zetten bezig te houden.

Op bord 5 wist Wim van der Neut remise te spelen. Toen hij dit resultaat had bereikt stond er al een onoverbrugbare voorsprong op het scorebord. Op bord 2 tot en met 4 hadden de Hoogeveense spelers allemaal verloren door één ongelukkige zet.

Het zag er dus naar uit dat de spelers op tijd terug zouden zijn in Hoogeveen, maar daar dacht teamcaptain Jeroen anders over. Hij speelde tegen iemand met maar liefst vijfhonderd ratingpunten meer. Dat betekende dat hij op papier geen schijn van kans had, maar dit pakte anders uit. Na veertig zetten en 3½ uur spelen was de stand nog volkomen gelijk. De tegenstander van Jeroen kwam toen als wanhoopsoffensief met een stukoffer. Er was nog niks aan de hand, maar met nog weinig tijd op de klok beoordeelde Jeroen de stelling verkeerd en verloor alsnog.

R2J.H. Kruit1636 - Hoogeveen 313415½-½
1.W. Koning2023 - J. Bottema14931-0
2.W. Ruiter1541 - P. Nijmeijer14481-0
3.P. Oosten1672 - T. Bos14051-0
4.H. Stuut1595 - W. de Berg13421-0
5.C. Joost1506 - W. v/d Neut1392rem
6.J. Heller1480 - M.D.L. Stotijn9651-0
programma

3e ronde

Ook de derde wedstrijd zat het 't derde niet mee. Ton deed waarvoor hij was ingehuurd: winnen op bord 1. Koene en Wim N hielden remise, maar Jeroen was slordig met materiaal, al lang voordat hij zijn vertrouwde kunstje weer uithaalde: zet 37 t/m 40 in 10 seconden.

Mark liet eerst de stelling dichtschuiven en had daarna geen verweer tegen de via 1 lijn binnendringende zware stukken. Wim dB leek ook op verlies af te stevenen na in de beginfase goed tot winnend gestaan te hebben. In de slotfase kreeg hij echter ineens een toren terug en probeerde nog even of er nog meer cadeautjes kwamen. Nee dus, en remise.

R3Hoogeveen 31477 - Groningen 715352½-3½
1.A. Kelfkens1693 - T. Westermann16251-0
2.K. Hofstee1613 - J.W. Tamminga1559rem
3.M. v/d Neut1545 - W. Krijnen15420-1
4.J. Bottema1493 - R. Steenbergen15320-1
5.W. v/d Neut1392 - D.B. Elzinga1419rem
6.W. de Berg1342 - J. Vos rem
programma

4e ronde

R4ESG 31508 - Hoogeveen 314372½-3½
1.G. Schutte - M. v/d Neut1545rem
2.J. Reinink1595 - J. Bottema14930-1
3.P.J.H. Glazenburg1500 - W. v/d Neut1392rem
4.K. Tiemens1501 - T. Bos1405rem
5.R.S.H. Wolbers1436 - J. v. Hoorn14460-1
6.T. Boekestijn - W. de Berg13421-0
programma

5e ronde

R5Lewenborg 21496 - Hoogeveen 314193-3
1.J.K. Schut1613 - M. v/d Neut15450-1
2.R. Bons1853 - J. Bottema1493rem
3.J. Rijploeg1431 - R. Hofman15070-1
4.J. Souhoka1456 - W. v/d Neut1392rem
5.A. Uyleman1456 - W. de Berg13421-0
6.J. Bosgra1282 - T. Norel12321-0
programma

6e ronde

R6Hoogeveen 31540- Ter Apel14375½-½
1.A. Kelfkens1693- N.O. 1-0 Regl.
2.M. Eggersman1503- A.J. Veninga15631-0
3.K. Hofstee1613- R. Draijer15281-0
4.M.A. van der Neut1545- K.J.H. Lorteije14891-0
5.J. Bottema1493- J.P. van der Meijden1422rem
6.W. van der Neut1392- J. Paas Broekman11831-0
programma

7e ronde

Hoogeveen 3 is gedegradeerd uit de tweede klasse B van de Nosbo. Het zestal was tijdens de gezamenlijk slotronde van de klasse op dinsdag 8 april kansloos tegen kampioen Sissa 3. Concurrenten Assen 3 en Ter Apel bleven voor de Hoogeveners net aan de verkeerde kant van de score.

Vooraf had Hoogeveen 3 tegen het sterke Sissa 3 alles nog in eigen handen, maar het ging al snel mis. Wim de Vries en Wim de Berg kwamen vroeg in hun partij slecht te staan en verloren. Jan van Hoorn, Wim van der Neut en Jeroen Bottema boden hun opponenten fel tegenstand, maar moesten uiteindelijk hun meerdere erkennen in hun tegenstander.

Mark van de Neut wist op het eerste bord de eer van de Hoogeveners te redden. Tegen een zeer sterke schaker kwam hij op voorsprong. In het eindspel wist hij deze voorsprong knap in winst om te zetten. Hoogeveen was na deze kansloze nederlaag afhankelijk van de resultaten van Assen 3 en Ter Apel om degradatie nog te kunnen ontlopen. In eerste instantie zag het er goed uit en scoorden deze ploegen niet goed, maar aan het eind van de avond was de situatie toch anders. Assen wist netjes te winnen van ESG3 (4-2) en Ter Apel wist het verlies tegen Lewenborg 2 te beperken (2,5-3,5).

R7SISSA 31600- Hoogeveen 313895-1
1.A. van der Veen1742- M.A. van der Neut15450-1
2.J. Visser1525- J. Bottema14931-0
3.H.P. van der Werf1694- W. van der Neut13921-0
4.A. Nagel1500- J.G. van Hoorn14461-0
5.B. Bos1581- W.de Berg13421-0
6.F. Commandeur1557- W.F.de Vries11141-0
programma
   Klasse 2B   Mp Bp  1   2   3  4  5  6   7   8  Ra   TPR  RaTg
1. SISSA 3     12 28½ x   4   3  3  4½ 3½  5   5½ 1605 1640 1507 K
2. JH Kruit    10 25½ 2   x   2  4  4½ 3½  5½  4  1608 1594 1514 P
3. Lewenborg 2 10 23  3   4   x  3½ 2  3½  3   4  1627 1558 1522 P
4. Groningen 7 8  22  3   2   2½ x  3½ 3   3½  4½ 1528 1569 1555
5. Assen 3     6  20  1½  1½  4  2½ x  2   4½  4  1494 1533 1547
6. Ter Apel    5  19½ 2½  2½  2½ 3  4  x   ½   4½ 1468 1525 1554
7. Hoogeveen 3 5  17½ 1   ½   3  2½ 1½ 5½  x   3½ 1444 1470 1527 D
8. ESG 3       0  12  ½   2   2  1½ 2  1½  2½  x  1497 1387 1545 D

Individuele resultaten

Vooral van Mark een mooie prestatie

    Hoogeveen 3          Rel.nr  1 2 3 4 5 6  7 Ap Bp Brd Kl KNSB TPR  RaTg W-We
1.  A. Kelfkens          7908164 - - 1 - - 1r - 2  2  1,0 1z 1693 1852 1625 +0,4
2.  M. Eggersman         6232292 - - - - - 1  - 1  1  2,0 1w 1503 1726 1563 +0,6
3.  K. Hofstee           7780663 0 - ½ - - 1  - 3  1½ 2,0 1z 1613 1529 1529 -0,4
4.  M.A. van der Neut    8149185 1 - 0 ½ 1 1  1 6  4½ 2,0 4w 1545 1772 1579 +1,7
5.  J. Bottema           8112005 0 0 0 1 ½ ½  0 7  2  2,7 3z 1493 1473 1631 -0,6
6.  R. Hofman            6174256 - - - - 1 -  - 1  1  3,0 1w 1507 1662 1431 +0,4
7.  P. Nijmeyer          7780652 ½ 0 - - - -  - 2  ½  3,0    1448 1298 1491 -0,4
8.  T. Bos               7704895 - 0 - ½ - -  - 2  ½  3,5    1405 1394 1586 -0,0
9.  W. van der Neut      8206242 0 ½ ½ ½ ½ 1  0 7  3  4,4 1w 1392 1410 1460 +0,5
10. J.G. van Hoorn       7471926 - - - 1 - -  0 2  1  4,5    1446 1468 1468 +0,1
11. W.de Berg            7722715 0 0 ½ 0 0 -  0 6  ½  5,3 2w 1342 1100 1501 -1,2
12. W.F.de Vries         8319872 - - - - - -  0 1  0  6,0 1z 1114 1142 1557 -0,1
13. M.D.L. Stotijn       8325680 - 0 - - - -  - 1  0  6,0 1z  965 1030 1480 -0,1
14. N.T. Norel           8206297 - - - - 0 -  - 1  0  6,0 1z 1232 1064 1282 -0,4