Schaakclub Hoogeveen

Derde team 2008-2009

Hoogeveen 3: 2e klasse A (zestal)
Teamleider: J.G. van Hoorn
v. Limburg Stirumstraat 36
7901 AR Hoogeveen
0528-263910
geen e-mail


Programma 2008-2009

1.di 30 sepHoogeveen 3- Grijpskerk2-4
2.di 04 novGroningen 6- Hoogeveen 35½-½
3.di 25 novHoogeveen 3- Oostermoer 22-4
4.do 22 janUnitas 7- Hoogeveen 34-2
5.di 10 febHoogeveen 3- Assen 21½-4½
6.ma 09 mrtStaunton 3- Hoogeveen 33½-2½
7*.di 31 mrtHoogeveen 3- Veendam 23-3

* De gezamenlijke slotronde wordt in Veendam gespeeld

Individuele resultaten
Stand

Opgegeven spelers

1.P. Sybesma80628351655
2.K. Hofstee77806631653
3.M. Hofstra79131801608
4.R. Los83151971550
5.J. Bottema81120051539
6.T. Jonker74966101505
7.J. v. Hoorn74719261492
8.L. v/d Meer74965991394
9.W. Piepot62825511389

1e Ronde

Aan bord 1 ontstond na een Koningsgambiet een zeer rommelige stelling met de zwarte Koning nogal onbeschermd, maar wel met materieel voordeel voor zwart. Door de positionele complicaties verbruikte zwart wel vrij veel tijd en dat werd hem tegen het einde noodlottig. Bord 2 begon met Konings - Indisch en uitgebreide schermutselingen aan de Dame - vleugel. De stelling bleef lang in evenwicht, maar toen er enige opening op de Koninggvieugel kwam bleek de speler van Grijpskerk de sterkste.

Bord 3 toonde in principe een Hollandse opstelling, wat Tino wel vaker hanteert.Zwart kwam een paard voor en had een sterke aanval. Bij afwikkeling kwam zwart zelfs een hele toren voor, maar er was wel tijdnood. Toen de vlag viel stelde wit dat er slechts 36 zetten waren gedaan terwijl wit er 43 had genoteerd. De bijgeroepen wedstrijdleider stelde voor de partij te reconstrueren, maar daar ging wit al morrend niet op in. Dat maakt geen sportieve indruk. Uiteindelijk was het punt wel voor Tino Jonker.

Aan bord 4 leek wit in het voordeel te komen, maar met één paardzet naar d4 keerde zwart de kansen om en zette een mataanval in. Aan bord 5 een vierpaardenspel, waarna zwart een kwaliteit voor kwam te staan. Later gaf hij deze weer terug voor 2 pionnen, waarna een eindapel overbleef van 3 tegen 4 pionnen, waarin de Grijpskerse witspeler het handigste was en dan ook won. Aan bord 6 kreeg wit na een damegambiet een open h - lijn, waarover hij een koningsaanval opzette, ondersteund door een aanval over de 3 - lijn, waartegen zwart geen afdoende verweer kon bieden. Deze partij was het eerste klaar, zodat Hoogeveen aanvankelijk voorstond, maar ten slotte was de uitslag: Hoogeveen 3 - Grijpskerk 1: 2-4.

Ik vond opmerkelijk dat gedurende de wedstrijd alle Hoogeveense spelers op enig moment op voordeel hebben gestaan, maar dat er toch slechts twee gewonnen hebben. Het bekende gezegde; "niets is zo moeilijk als om een gewonnen partij ook te winnen".

Jan van Hoorn

R1Hoogeveen 31496 - Grijpskerk15382-4
1.P. Sybesma1655 - A. Admiraal16760-1
2.J. Bottema1539 - I. Hartholt15780-1
3.T. Jonker1505 - D. Kalk15271-0
4.J. v. Hoorn1492 - S. Postma14580-1
5.L. v/d Meer1394 - H. Kuperus0-1
6.W. Piepot1389 - W. Admiraal14491-0
programma

2e Ronde

R2Groningen 61582 - Hoogeveen 314115,5-0,5
1.J.B. Kremer1658 - R. Los1550rem
2.H. Clermonts1634 - T. Jonker15051-0
3.J.W. Tamminga1565 - J. Bottema15391-0
4.J. Hupkes1526 - W. Piepot13891-0
5.P.C. Zilverberg1495 - W. de Vries13071-0
6.W. Krijnen1613 - H. Reinders11781-0
programma

3e Ronde

R3Hoogeveen 31515- Oostermoer 216022 - 4
1.M. Hofstra1608- B. Droge1607½ - ½
2.R. Los1550- R.J. van Straten16061 - 0
3.M.W. Jonker1505- A. Koenes16190 - 1
4.J. Bottema1539- D.J. Vegter1588½ - ½
5.L. van der Meer1394- N.T. van Huizen17010 - 1
6.J.G. van Hoorn1492- P. Weites14910 - 1
programma

4e Ronde

Ook tegen de op papier zwakste tegenstander kon Hoogeveen 3 geen vuist maken.

Los kreeg een T op de 7e rij, kwam een pion voor maar kon toch niet verder komen dan remise. Bottema stuure zijn h-pion naar het front, schiep forse problemen voor zijn tegenstander die echter de stelling nog net in balans hon houden. Jonker zou recht van zijn werk naar Groningen komen, maar liet zich niet zien.

Van Hoorn verrekende zich in de opening en kwam een beslissende pion achter, ook al verloor hij uiteindelijk het eindspel met een T voor tegen drie pionnen. Die waren toen wel sterker.

Van der Meer kreeg eerst zijn L zwaar in de verdrukking, wurmde zich hieruit en kreeg toen een net niet doorslaande mataanval. Ook remise. Bij Piepot schijnt de balans nooit wezenlijk verstoord geweest te zijn.

R4Unitas 71493 - Hoogeveen 314734-2
1.E.Y. Visser1707 - R. Los1550rem
2.J. Wessels - J. Bottema1539rem
3.Y.H. Tang1471 - NO1-0
4.R. Brouwers1434 - J.G. van Hoorn14921-0
5.L. Warmelink1359 - W.A. Piepot1389rem
6.D. van den Bergh - L. van der Meer1394rem
programma

5e Ronde

Tja, wat wil je als voorlaatste tegen de nr. 2? Net als afgelopen weekend De Graafschap tegen Twente natuurlijk: gelijkspel! Maar dat lukte slechts aan drie borden.

R5Hoogeveen 31503 - Assen 216411,5-4,5
1.R. Los1550 - J. Posthoorn1823rem
2.P. Sybesma1655 - S. Houtsmarem
3.J. Bottema1539 - M. Hoolsema16090-1
4.L. v/d Meer1394 - J. Dijkstra15950-1
5.W. Piepot1389 - C. v/d Werff16170-1
6.J. v. Hoorn1492 - J. Boer1560rem
programma

6e Ronde

Ondanks het grote ratingverschil is het maximale aantal bordpunten meegenomen. Matchpunten zitten er nog steeds niet in voor het derde. Grootste verrassing: Max Stotijn die aanvankelijk zelfs winstkansen had, verloor uiteindelijk niet, maar werd door een tegenstander in tijdnood PAT gezet!

R6Staunton 31610 - Hoogeveen 31418,833,5-2,5
1.M. v. Steenis1702 - R. Los15501-0
2.J. Wessels 0 - J. Bottema1539rem
3.J. Hollander1674 - L. v/d Meer13941-0
4.H. Davids1661 - W. Piepot1389rem
5.J. Hettinga1599 - M.D.L. Stotijn1149rem
6.U. Groeneveld1414 - J. v. Hoorn14920-1
programma

7e Ronde

Gedegradeerd, jammer, maar als de beoogde topbordspelers het allemaal te druk hebben om mee te doen is daar weinig meer aan te doen. Tenslotte nog een matchpunt, het waren er zelfs twee als de teamleider het winnende doelpunt niet van zijn slof had laten springen.

R7Hoogeveen 31419 - Veendam 21555,53-3
1.R. Los1550 - C. Braad01-0
2.J. Bottema1539 - L. Smant1683rem
3.L. v/d Meer1394 - W. Dekker15881-0
4.W. Piepot1389 - P. Jongejan1583rem
5.J. v. Hoorn1492 - A.B. Drent13680-1
6.M.D.L. Stotijn1149 - F. Ferwerda00-1
programma

Eindstand

    Klasse 2A    Mp Bp  1  2  3   4  5   6   7   8  Ra   TPR  RaTg
 1. Assen 2      12 28  x  3½ 4   2½ 5   3½  4½  5  1614 1665 1540  K
 2. Groningen 6  11 29  2½ x  4½  4  4   3   5½  5½ 1544 1685 1544  P
 3. Unitas 7     8  22½ 2  1½ x   4  4   2   4   5  1474 1579 1550  *
 4. Oostermoer 2 8  21  3½ 2  2   x  2   3½  4   4  1564 1550 1550
 5. Grijpskerk   8  20½ 1  2  2   4  x   3½  4   4  1588 1535 1542
 6. Staunton 3   7  23½ 2½ 3  4   2½ 2½  x   3½  5½ 1611 1574 1531
 7. Hoogeveen 3  1  13½ 1½ ½  2   2  2   2½  x   3  1453 1445 1578  D
 8. Veendam 2    1  10  1  ½  1   2  2   ½   3   x  1524 1334 1536  D
 

Individuele resultaten

     Hoogeveen 3      Rel.nr  1 2 3 4  5 6 7 Ap Bp Brd Kl KNSB TPR  RaTg W-We
 1.  M. Hofstra       7913180 - - ½ -  - - - 1  ½  1,0 1z 1608 1607 1607 +0,0
 2.  R. Los           8315197 - ½ 1 ½  ½ 0 1 6  3½ 1,2 2w 1550 1756 1699 +1,0
 3.  P. Sybesma       8062835 0 - - -  ½ - - 2  ½  1,5         1483 1676
 4.  J. Bottema       8112005 0 0 ½ ½  0 ½ ½ 7  2  2,6 1w 1539 1472 1630 -0,8
 5.  M.W. Jonker      7496610 1 0 0 -  - - - 3  1  2,7 3z 1505 1468 1593 -0,1
 6.  L. van der Meer  7496599 0 - 0 ½  0 0 1 6  1½ 4,3 2z 1394 1446 1640 +0,2
 7.  W.A. Piepot      6282551 1 0 - ½  0 ½ ½ 6  2½ 4,7    1389 1476 1532 +0,6
 8.  W.F.de Vries     8319872 - 0 - -  - - - 1  0  5,0 1w 1307 1208 1495 -0,3
 9.  J.G. van Hoorn   7471926 0 - 0 0  ½ 1 0 6  1½ 5,2    1492 1261 1454 -1,8
 10. M.D.L. Stotijn   8325680 - - - -  - ½ 0 2  ½  5,5 2w 1149 1406 1599 +0,4
 11. H. Reinders      6677198 - 0 - -  - - - 1  0  6,0 1z 1178 1202 1613 -0,1