Schaakclub Hoogeveen

Derde team 2013-2014

Programmawijziging

Omdat in de Nosbo het aantal teams hard achteruit gaat, heeft de Nosbo besloten de derde klasse op te heffen (die gaat door zonder dat er promotie of degradatie is) en in de tweede klasse vrije inschrijving toe te passen. Maar ook met die maatregel is het aantal deelnemende teams zo klein geworden dat dit jaar niet in drie klassen met 7 of 8 zestallen gespeeld kan worden. Daarom twee klassen van 10, en negen wedstrijden was voor een club weer teveel, daarom trokken ze hun team terug....

Programma 2013-2014

di 15 oktHoogeveen 3-Assen 44½ - 1½
ma 28 novESG 3-Hoogeveen 34-2
di 19 novHoogeveen 3HSP/Veendam 44-2
vr 10 janHaren 2-Hoogeveen 33½-2½
di 28 janHoogeveen 3-Lewenborg 23½-2½
vr 21 febHet Kasteel 2-Hoogeveen 3
di 11 mrtHoogeveen 3-Groningen 24-2
di 25 mrtHoogeveen 3-Valthermond4½-1½
ma 07 aprRochade-Hoogeveen 33-3

Stand

Individuele resultaten

http://www.nosbo.nl/competitie/WebNOSBO2013A/2B/R3.html

Opgegeven spelers

Hoogeveen 31387,89
Dick de Jong1671
Klaas v/d Sluijs1670
Wim Stevens1585
Leo Spaans1560
Remmelt Hofman1473
Lieffert de Jonge1449
Thijs Eggersman1445
Rien Giethoorn1391
Piet Bos1380
Marco Jacobs1369
Wim v/d Neut1354
Timon Bos1331
Max Stotijn 1311
Finn Dullaart 1304
Willem Piepot1253
Jan van Hoorn 1215
Wim de Berg 1171
Leonard Stotijn1050

De concurrentie

Gemiddelde teamrating zegt niet zoveel als dat bij de ene club om zes en bij een andere om wel 18 spelers gaat. Let op de top-6!

Klasse 2Bteamtop-6
1Haren 215531607
2Assen 415991599
3Rochade14861572
4Valthermond15701570
5Hoogeveen 313881568
6Het Kasteel 214441507
7Groningen 214991499
8HSP/Veendam 413331493
9ESG 314051430
10Lewenborg 213941419

9e ronde: De laatste wedstrijd tegen nummer twee: een mooi gelijkspel

Het ging gelijk op, Jean zijn tegenstander bood remise aan met pion achter, wat Jean aannam. Lieffert stond aangevallen met loper op dame en toren, maar ging met zij dame in de aanval op een pion, wat zoveel tegenkansen gaf, dat ook daar remise werd overeengekomen

Max kwam een loper achter, hij probeerde het nog wel, maar moest in het eindspel zijn meerdere erkennen in een sterkere tegenstander. Remmelt kwam in het eindspel loper tegen paard en beide zes pionnen die gedekt stonden. De tegenstander deed daar een verkeerde zet en ze kwamen ook remise overeen.

Wim stond loper voor met toren en vier pionnen tegen toren en vier pionnen, wat in het eindspel vakkundig door Wim werd afgerond. Leo belandde in een eindspel met een toren en twee lopers en vijf pionnen tegen toren paard en loper en ook vijf pionnen. Leo had twee vrijpionnen, de tegenstander bood remise aan, maar werd nog niet aanvaard, door het gevaarlijke paard kwam hij alsnog in de problemen en bood hij remise aan, wat sportief werd aanvaard.

Remmelt.

R9Rochade1572 - Hoogeveen 314453-3
1.Anton Wijsbeek1596 - Leo Spaans1439rem
2.Johan Dijk1640 - Lieffert de Jonge1536rem
3.Feike Oppewal1616 - Jean Pauptit1575rem
4.J. Westra1687 - Remmelt Hofman1466rem
5.Joop de Jonge1450 - Wim van der Neut13600-1
6.J. Brouwer1444 - Max Stotijn12941-0
programma

8e ronde, de volgende overwinning: Valthermond, 4½-1½

Niet te geloven, alweer een overwinning, en op niet de minste tegenstander. Valthermond kwam dan wel met een speler tekort, maar de vijf die er wel waren, hadden best de volle winst mee naar huis kunnen nemen. De Wimmen en Jean hielden de drie "sterke mannen" keurig in bedwang, Lieffert kon zijn ratingoverwicht na geruime tijd verzilveren en de tegenstandster van Max heeft extern de afgelopen seizoenen steeds 1 wedstrijd gespeeld, met steeds hetzelfde resultaat (0), dat was nu niet anders. En nee, er waren geen klachten van de gasten in het zijzaaltje dat de snelschakers in de grote zaal te rumoerig waren. Dat viel allemaal best mee.

R8Hoogeveen 31471 - Valthermond15464½-1½
1.Leo Spaans1439 - N.O. 1-0
2.Wim Stevens1619 - Henk Jansen1730rem
3.Jean Pauptit1575 - Bart Krol1575rem
4.Wim v/d Neut1360 - Johannes Deen1504rem
5.Lieffert de Jonge1536 - Jan Lucas Meijer13761-0
6.Max Stotijn1294 - Andrea v.Sitteren-Bakels 1-0
programma

7e ronde: Alweer een thuisoverwinning!

Jean was gauw klaar met zijn tegenstander, pakte een loper en speelde het simpel uit. Wim had mooie aaneengesloten pionnen en door gedwongen afruil werd er remise overeengekomen. Max dacht dat hij niet zo goed in vorm was, “ doe mij maar een sterke tegenstander aan het tweede bord”, maar maakte er een mooie remise van.

Leo kwam een kwaliteit achter, de pion van de tegenstander stond al op de 7e rij, maar hij kon het promotieveld dekken door zijn loper. Hij ruilde de torens af en met de koning midden op het bord werd dit ook remise. Remmelts partij ging ook gelijk op met in het eindspel elk een paard en twee pionnen: weer een remise. Lieffert was de laatste met een spannende partij, kreeg een mooie aanval op de koningsvleugel met toren loper en dame en dat kon de tegenstander niet verdedigen.

R7Hoogeveen 31445 - Groningen 214364-2
1.Leo Spaans1439 - Oswaldo Sield1521rem
2.Max Stotijn1294 - Paul Zilverberg1439rem
3.Lieffert de Jonge1536 - Fred Luining15511-0
4.Remmelt Hofman1466 - Wim Krijnen1417rem
5.Wim v/d Neut1360 - Broer Akkerboom1381rem
6.Jean Pauptit1575 - Durk Elzinga13071-0
programma

6e ronde: Grote nederlaag tegen Het Kasteel 2

Wim de Berg onze invaller kreeg een mooie aanval op koningsvleugel, maar vergat zijn paard te dekken. Dat werd geslagen door de dame met afruil van dames, aanval weg, en kwam ook nog een toren achter met verlies. Max kwam al gauw een paard tegen een pion achter, wat door de ervaren tegenstander bekwaam werd beslist.

Lieffert maakte er een knappe remise van aan bord een, Remmelt kreeg een mooie aanval maar vergat een tussenzet, dat kostte twee pionnen en de aanval op de koningsvleugel. De tegenstander wist hier wel raad mee. Dan onze expert Leo met zwart, stond gelijk in het eindspel, maar ruilde een toren tegen de dame af, met pion op promoveren, wat moest worden tegengehouden met een toren. Met dame en loper plus vijf pionnen tegen twee torens en loper en vijf pionnen rondde hij het subliem af. Eén troost, wij blijven op de vijfde plek staan. Remmelt.

R6Het Kasteel 21469 - Hoogeveen 313824½-1½
1.Henk Arends1646 - Lieffert de Jonge1536rem
2.Arnold Hoogeveen1648 - Leo Spaans14390-1
3.Ids Breimer1625 - Remmelt Hofman14661-0
4.Jan Gerritsen1522 - Max Stotijn12941-0
5.Feline Waardenburg1397 - Wim v/d Neut13601-0
6.Nick Westerhof975 - Wim de Berg11991-0
programma

5e ronde: Alweer de volle winst! 3½-2½

Het derde heeft weer een thuis wedstrijd gewonnen met miniem verschil. Jean kwam eigenlijk niet goed uit de opening maar veroverde een pion en in het eindspel gaf die de doorslag. Lieffert kwam goed weg met remise, bij het naspelen had de tegenstander meer kans op winst. Wim speelde een moelijke partij tegen een slecht ziende tegenstander wat de concentratie niet ten goede komt, tegenstander bood remise aan wat hij gretig aannam.

Wim de Berg hoefde niet in aktie te komen, zijn tegenstander is niet komen opdagen. Remmelt kwam in een gelijk opgaande partij in het eindspel aanvallender te staan met aanval op de koningsvleugel met twee torens, maar zag Leo op verlies staan en daar we nog een half puntje moesten scoren voor de winst nam hij toch de remise aan. Leo deed een afruil wat achteraf niet zo goed uitpakte; de tegenstander kreeg een stuk voordeel toren paard en loper tegen Leo zijn twee torens plus een pion meer, maar door afruil kon hij een pion met loper van de tegenstander niet meer tegenhouden

R5Hoogeveen 31436 - Lewenborg 214183½-2½
1.Leo Spaans1532 - Henk van Hof14720-1
2.Remmelt Hofman1486 - John Souhoka1413rem
3.Lieffert de Jonge1492 - Arthur Uyleman1450rem
4.Wim v/d Neut1361 - Sjak Rijploeg1370rem
5.Jean Pauptit1593 - Siemen Visser13831-0
6.Wim de Berg1153 - N.O. 1-0
programma

4e ronde: Het kleinste verlies tegen een veel sterker Haren 2!

Een opstelling voor de bordpunten, tegen de koploper, resultaat een half puntje te kort. Max aan bord 1 tegen de sterkste tegenstander kwam al gauw een stuk achter,en in het eindspel een paard tegen toren en loper en verlies. Wim stond in het middenspel pion achter met elk de lopers nog in het spel, maar kon in het eindspel de vrije pion niet tegenhouden.

Lieffert kwam in het middenspel ook een pion achter na de aanval van paard v/d tegenstander, wat later meer pionnen kostte. Remmelt speelde een goede partij wat een vrije rand pion opleverde, maar met de torens nog in het spel was promoveren niet meer mogelijk dus maar remise. Leo speelde met zijn favoriete zwart een spannende partij met kwaliteit voordeel en een vrijpion op de h-lijn, wat ondanks veel zetten voor wit niet kon worden verdedigd.

Jean speelde een lange partij tegen de enige dame, kwam een paard voor met aanval van toren, dame en paard, maar zag een paardzet over het hoofd (met mat in twee), maar door na vele zetten de loper te veroveren dwong hij de tegenstandster tot opgave. RH

R4Haren 21609 - Hoogeveen 314683½-2½
1.Harm v/d Mossel1718 - Max Stotijn13431-0
2.Raoul Suurmeijer1717 - Wim v/d Neut13611-0
3.Jan Auke Hovius1624 - Lieffert de Jonge14921-0
4.Majid Hashemy1560 - Remmelt Hofman1486rem
5.Carla Graafland1555 - Jean Pauptit15930-1
6.Thomas Wigmans1478 - Leo Spaans15320-1
programma

3e ronde: Winst tegen HSP/Veendam 4: 4-2

Het was een spannende wedstrijd. Max was de eerst met winst, hij zette met dame en paard de aanval op tegenstanders gepende loper met winst. Wim vd Neut verloor in het eindspel door een vrijpion. Lieffert had in eindspel het voordeel van een loper met vrijpionnen. Wim Stevens speelde een degelijke partij, die ik helaas niet goed heb gevolgd, ikzelf kwam in eindspel een pion achter maar had wel een vrijpion, de tegenstander kreeg door afruil een dubbelpion die hij niet kon verdedigen,en door tijdnood remise overeengekomen. Leo kreeg met zijn favoriete zwart aanval op de H lijn maar kon niet doordrukken zodat ook tot remise werd besloten. RH.

R3Hoogeveen 31469 - HSP/Veendam 414114-2
1.Leo Spaans1532 - Wim Voet1560rem
2.Wim Stevens1602 - Frens Mepschen14841-0
3.Lieffert de Jonge1492 - Sjoerd Jan Burgsma15291-0
4.Remmelt Hofman1486 - Evert Jan Kamphuis1499rem
5.Wim v/d Neut1361 - Siebe Haan13810-1
6.Max Stotijn1343 - Piet Snoek10151-0
programma

2e ronde, ESG 3 - Hoogeveen 3 : 4-2

Wij begonnen goed aan de wedstrijd, Patrick onze invaller kwam in het eindspel een loper voor en rondde het met winst af. Max kwam met zijn koning in het begin niet goed uit de opening en kreeg op het eindspel een aanval op zijn koning met paard, loper en dame dus verlies. Lieffert pakte een toren van tegenstander en won de partij

Wim speelde goed, tot hij in gelijke stand een foute zet deed. Leo aan bord een kwam in het eindspel een kwaliteit achter, paard tegen toren. Remmelt ging gelijk op maar in het eindspel werd er verkeerd afgeruild.

R2ESG 31384 - Hoogeveen 314174-2
1.Jan Peek1533 - Leo Spaans15601-0
2.Willem Schepers1340 - Remmelt Hofman14731-0
3.Hans Hut1324 - Max Stotijn13111-0
4.Klaas Tiemens1391 - Lieffert de Jonge14490-1
5.Marcelis van Holst1356 - Wim v/d Neut13541-0
6.Reint Harkink1357 - Patrick van Middelkoop13550-1
programma

1e ronde: Verrassende winst!

Leo aan bord 1 speelde tegen de sterkste tegenstander, en haalde in een moelijk eindspel prima remise. Remmelt gaf in een gelijke stand zomaar een loper weg tegen een ervaren tegenstander, dus verlies. Max speelde tegen Jan Boer, ook een lastige tegenstander, zette een mooie aanval op met een knappe winst

Wim Stevens ruimde in het eindspel pionnen op met als resultaat twee vrijpionnen. Lieffert kwam in eindspel een loper voor en de tegenstander gaf op. Wim v/d Neut zette in eindspel met toren en loper op de H lijn mat. RH.

R1Hoogeveen 31455 - Assen 415994½-1½
1.Leo Spaans1560 - Rene den Dekker1788rem
2.Remmelt Hofman1473 - Cor v/d Werff16900-1
3.Max Stotijn1311 - Jan Boer16041-0
4.Wim Stevens1585 - Jacob Dijkstra15811-0
5.Lieffert de Jonge1449 - Freek v/d Werff15011-0
6.Wim v/d Neut1354 - Rob Dijks14301-0
programma

Eindstand klasse 2B

r9Klasse 2BRatMpBp12345678910
1.Haren 215511634x4441554
2.Rochade15411332½2x355
3.Valthermond15651229½2x335
4.Hoogeveen 314371129½3x424
5.Het Kasteel 214541028½23x34
6.Assen 41574929½3x466
7.HSP/Veendam 4131282952x4
8.ESG 3141052311422x53
9.Lewenborg 21394417½11301x3
10.Groningen 214532172122033x

Individuele resultaten

_Hoogeveen 3 Ro123456789NW%Brdkl RcTPRW-We
1.Leo Spaans1439½0½101½1r½84501.74z15691569+1.309
2.Wim Stevens16191-1----½-3832.73w15951871+0.901
3.Remmelt Hofman146600½½½0½-½8313.12w15331393-0.823
4.Lieffert de Jonge15361110½½11½9723.25z15221690+1.835
5.Max Stotijn12941010-0½108443.92w14431398+0.260
6.Jean Pauptit1575---11-1½½54804.41w14931733+0.988
7.Wim van der Neut13601000½0½½19394.63w14381357-0.136
8.Wim de Berg1196----1r0---10061z975893-0.783
9.Patrick van Middelkoop1355-1-------1110061z13521546+0.493

Topscorers

Klasse 2BTeamWNRoRaTgTPRW-We
1.Jan Auke HoviusHaren 289162515541883+2.253
2.Lieffert de JongeHoogeveen 369153615221690+1.835
3....
9.Leo SpaansHoogeveen 359143915691569+1.309