Schaakclub Hoogeveen

Derde team 2016-2017

Hoogeveen 3. Klasse 2B (zestal)

Teamleider: Jan Peek,
tel. 06-55137560
e-mail: janpeek at ziggo. nl

Programma 2016-2017

r1di 01 novHoogeveen 3Hoogeveen 21½-4½
r2di 15 novJH KruitHoogeveen 34-2
r3 decHoogeveen 3Vrij
r4di 24 janHoogeveen 3Eelde/Paterswolde3½-2½
r5do 16 febHaren & Oostermoer 3Hoogeveen 3 3-3
r6di 28 febHoogeveen 3Ter Apel 4½-1½
r7do 23 mrtDwingelooHoogeveen 34½-1½
r8di 11 aprHoogeveen 3Valthermond 4-2
r9vr 19 meiAssen 4Hoogeveen 35-1

Stand

Individuele resultaten

Opgegeven spelers

Hoogeveen 31500
Stevens,W.(Wim)1577
Amerongen van,F.(Frans)1527
Jonge de,L.(Lieffert)1519
Lunenborg,A.(Anky)1465
Peek,J.C.(Jan)1473
Jonker,M.W.(Tino) 1437

De concurrentie

Klasse 2BGem.Beste_6
1.Dwingeloo15481683
2.JH Kruit15311637
3.Hoogeveen 216361636
4.Eelde/Paterswolde15021572
5.Valthermond15561556
6.Assen 415171517
7.Haren & Oostermoer 314491505
8.Hoogeveen 314991499
9.Ter Apel12441340

9e ronde: Een onverwachte afdroger bij Assen 4, 5-1

In de slotwedstrijd in 2B is het derde tegen een grote nederlaag opgelopen. Assen 4 is wel een van de sterkere teams in de klasse, maar ons soms zwalkende tweede team heeft wel royaal van ze gewonnen. Enige hoop op een (match-)puntje of een dragelijke nederlaag werd snel de grond ingeboord: we mochten slechts 1 bordpuntje mee naar huis nemen. Anky en Jan P hielden tegen gelijkwaardige tegenstanders de remise.

Wim en Tino kwamen er niet aan te pas tegen veel sterkere oppositie. En frans werd na een tempoverlies in de opening bijna ineens opgerold. Een onverwachte loperuitval bracht de spanning weer terug, maar het bleef vechten met de rug tegen de muur. En dat liep rond zet 40 verkeerd af.

Lieffert moest op de speeldag ineens afzeggen. Maar gelukkig bleek Jan Oldenkamp bereid om voor een wedstrijd tegen zijn "oude kluppie" weer eens aan een externe wedstrijd mee te doen. Hij hield lang stand, maar moest ook het vaantje strijken. Huiskamervraag: wanneer was het laatste externe optreden van Jan voor deze wedstrijd? Zoek het antwoord in het archief van externe wedstrijden.

Wat betreft "oude kluppie": Jan is al dik 40 jaar lid van Hoogeveen, en jarenlang materiaalcommissaris, maar was daarvoor ook 30 jaar materiaalman van SC Assen!

R9Assen 41565Hoogeveen 314645-1
1.Rene den Dekker1743Wim Stevens15021-0
2.Lukas Kosse1551Frans van Amerongen15221-0
3.Bastiaan Kauffeld1605Jan Oldenkamp14101-0
4.Johan Geerts1507Anky Lunenborg1505rem
5.Tim Kousemaker1462Jan Peek1465rem
6.Jacob Dijkstra1522Tino Jonker13831-0
programma

8e ronde: Weer eens een overwinning: 4-2 tegen Valthermond.

R8Hoogeveen 31462Valthermond14694-2
1.Wim Stevens1529Karel Stolte16200-1
2.Jan Peek1459Peter Kolthof14721-0
3.Lieffert de Jonge1477Henk Stuut15860-1
4.Remmelt Hofman1417Johannes Deen14641-0
5.Rudi Danker1513Jan Lukas Meijer13521-0
6.Tino Jonker1375Reinier Spaans13221-0
programma

7e ronde: Dwingeloo uit: 4½-1½ verlies

Teamleider Jan zei nog dat we het tweede konden helpen om alsnog aan de leiding te komen in 2B. Tja, moeten we met een zwakker derde wel zien te winnen van de ongeslagen lijstaanvoerder. En dan nog zou het tweede afhankelijk zijn van soortgelijke opkontjes in de slotronden.

Laten we er niet omheen draaien, het was een aangename, spannende avond, maar meer dan drie remises zat er niet in. Lieffert speelde een degelijke pot, maar kon niet doordrukken. Frans had een goed antwoord op een louche opening, maar verzuimde in het vervolg actief spel op de stille vleugel te beginnen. daarna liep hij steeds verder achter de feiten aan. Nog een paar wilde sprongen, maar toen de tegenstander die netjes ontzenuwde, was het uit.

Anky was iets beter komen te staan, maar het was te weinig om een vol punt aan over te houden. Tino bleef goed overeind tegen "straatvechter" Moerland, die bekend staat om zijn snelle spel. Een uur lang speelde Tino met een à drie minuten tegen een uur van de tegenstander. Hij had op een moment twee kwaliteiten voor, maar moest erg oppassen voro allerlei matwendingen. Hij hield het droog en na een grote afruil waarbij hij een kwal teruggaf om van de vijandelijke zware stukken af te zijn lag de winst voro het grijpen. Maar vind dat maar eens met nog steeds maar een paar minuten tijd en steeds de druk om de zeten netjes te blijven noteren. met remise mocht Moerland zich in de handjes knijpen.

Jan was tegen een combinatie aangelopen die hem een stuk kostte. Hij hield wel lange tijd het initiatief, maar tegen het eind van de avond kwamen toch de dame en toren onhoudbaar op de koning af.

En op het eerste bord had Wim heldendaden verricht tegen sterke man Langbroek. Ook hier kansen op materiaalwinst aan de randen van het bord, maar toen puntje bij paaltje kwam, stonden de zware zware stukken fataal dicht bij zijn koning.

R7Dwingeloo1642- Hoogeveen 314724½-1½
1.Henk Langbroek1842- Wim Stevens15291-0
2.Jetze van der Veen1692- Frans van Amerongen15111-0
3.Berto Homan1683- Lieffert de Jonge1477rem
4.Albert Koops1617- Anky Lunenborg1480rem
5.Piet Tijssen1501- Jan Peek14591-0
6.Eric Moerland1516- Tino Jonker1375rem
programma

6e ronde: Ter Apel naar huis met drie remises.

In alle partijen moest flink geknokt worden om de punten. Het was al ruim na tienen toen Tino het eerste punt kwam bijschrijven. En nog flink later moest Wim erkennen dat er niet meer in zat dan remise. Daarnaast voelden twee NOSBO-bestuurders elkaar stevig aan de tand. De ervaring gaf de doorslag.

Jan kreeg in het laatste uur eindelijk waar voor zijn inspanningen: een vol punt. Lieffert had het de hele avond moeilijk gehad, maar kreeg een machtige dame in het centrum, waarna de tegenstander ontsnapte met zetherhaling.

Anky had een gewonnen pionneneindspel staan, maar meende dat ze nog maar een halve minuut over had. tja, een puntje of een dubbele punt in de display, dat scheelde haast een half uur.

R6Hoogeveen 31472Ter Apel12114½-1½
1.Wim Stevens1529John van der Meijden1288rem
2.Frans van Amerongen1511Gerjan Hoijtingh11031-0
3.Lieffert de Jonge1477Koos Draijer1464rem
4.Anky Lunenborg1480Ferdi de Boer1168rem
5.Jan Peek1459Herbert van Weerdenburg1-0
6.Tino Jonker1375Henk Prins10341-0
programma

5e ronde: De underdog haalt een gelijkspel!

R5Haren & Oostermoer 31522Hoogeveen 314723-3
1.Loek van der Hagen1735Wim Stevens15291-0
2.Bob Dröge1541Jan Peek14591-0
3.Martin van Timmeren1488Lieffert de Jonge1477rem
4.Atze Dijkstra1450Anky Lunenborg14800-1
5.Peter Weites1534Rudi Danker15130-1
6.Remko Bosscher1383Tino Jonker1375rem
programma

4e ronde: Eerste winst: 3½-2½ thuis tegen Eelde/Paterswolde

Schrap zetten op de topborden, toeslaan op de lage borden. Dat was de aanbevolen strategie en dat heeft gewerkt. En uw webmaster heeft dit keer wel weten terug te komen na een moeizaam middenspel. Een valletje met een penning en een snelle pionnenwals was genoeg om de winst binnen te halen. Er lijkt een einde te komen aan zijn treurige rij nullen in externe partijen.

R4Hoogeveen 31500Eelde/Paterswolde15313½-2½
1.Wim Stevens1577Gerard Potjer16740-1
2.Frans van Amerongen1527Harrie Hartman15841-0
3.Lieffert de Jonge1519Domien Beersma15760-1
4.Anky Lunenborg1465Guus Soppe1470rem
5.Jan Peek1473Brugt Krol16021-0
6.Tino Jonker1437Lex Kalverboer12791-0
programma

3e ronde: Vrij

programma

2e ronde: 4-2 verlies in Stadskanaal

Winschoten of Middelstum is echt verder, maar psychologisch is J.H. Kruit ook een heel eind weg. Vooral als je chauffeur pas na de provinciegrens van de N33 afdraait en dan 9 km langs het Stadskanaal rijdt en vervolgens nog 2 km het binnenland of zo u wil de buitenwijken in. Maar we hebben de nieuwe speellokatie gevonden, en onze sportieve plicht gedaan. drie nullen, een winstpartij en twee remises.

R2 JH Kruit1616Hoogeveen 315004-2
1.Geert van der Lei2005Wim Stevens1577rem
2.Jan Riemersma1754Frans van Amerongen15271-0
3.Michiel Weisbeek1653Lieffert de Jonge15191-0
4.Peter Oosten1612Anky Lunenborg1465rem
5.Klaas v.d. Spoel1178Jan Peek14730-1
6.Coert Joost1493Tino Jonker14371-0
programma

1e ronde: Hoogeveen 2 thuis: 1½-4½

In het nieuwe seizoen zitten het tweede en derde team in een klasse bij elkaar. Weer drie teams minder, dus er zat weinig anders op dan slechts twee tweede klassen met 9 teams. En zoals gebruikelijk speelde we de eerste ronde tegen elkaar. Vier jaar geleden begon klasse 2C met dezelfde wedstrijd, toen verloor het tweede jammerlijk met 2-4. Vorig jaar ging het dik favoriete tweede team ook onderuit in de 1e ronde. Beide keren lukte het niet om alsnog kampioen te worden, nu moest dat toch echt anders.

Makkelijk ging het aanvankelijk niet, de meeste partijen bleven lang in evenwicht. Maar toen zei Tino ‘Nou, ik geloof het verder wel’ en was de toon gezet. Wat later schikte Rene zich in remise na een verprutste opening. Aan bord 1 kwam Bert niet door de verdediging van Wim heen, maar Jeroen breidde de voorsprong uit met een sluw kwaliteitsoffer waardoor twee pionnen niet meer beide van promotie afgehouden konden worden. Theo maakte het ook netjes af tegen Anky, zodat uw webmaster als laatste bezig was om het fort tegen Ruud te verdedigen. En met een gelijke stelling, een 4-1 tussenstand en weinig zicht op winstkansen werd dat de derde remise.

Het tweede kan hier verder mee en het derde zal blijven proberen wedstrijden te winnen, vooral tegen concurrenten van het tweede natuurlijk!

R1Hoogeveen 31500Hoogeveen 21636 1½-4½
1.Wim Stevens1577Bert Janmaat1682rem
2.Frans van Amerongen1527Ruud Winkel1729rem
3.Lieffert de Jonge1519Jeroen Bottema16080-1
4.Anky Lunenborg1465Theo Witkamp16490-1
5.Jan Peek1473Renë Los1578rem
6.Tino Jonker1437Ton van Seventer15730-1
programma

Stand

r9Klasse 2BRavMpBp123456789
1.Dwingeloo16301532X4344
2.Assen 415321129½X354
3.Hoogeveen 216251127½2X3334
4.JH Kruit1577926½333X42
5.Hoogeveen 3148072112X43
6.Valthermond1490622½222X24
7.Haren&Oostermoer 314676222334X
8.Eelde/Paterswolde152252232X
9.Ter Apel1292213½½24½X

Individuele resultaten

THoogeveen 3 Ro123456789NWBrdkl RcTPRW-We
1.Wim Stevens1502½½-00½00081 16991445-1.038
2.Frans van Amerongen1522½0-1-10-062 15691509-0.020
3.Jan Oldenkamp1410--------01031w16051315-0.247
4.Lieffert de Jonge147700-0½½½0-731z15801354-1.208
5.Remmelt Hofman1417-------1-1141w14641633+0.565
6.Anky Lunenborg15050½-½1½½-½741z14961496+0.226
7.Jan Peek1465½1-10101½854.3 14761567+0.654
8.Rudi Danker1508----1--1-225 14431741+0.816
9.Tino Jonker138300-1½1½10846 13901390-0.019