Schaakclub Hoogeveen

Eerste team 2007-2008

Hoogeveen 1. 1e klasse B (achttal)
Teamleider: C.A. Mol
Irisstraat 15
7906 NG Hoogeveen
0528-278907
e-mail: team-1 at schaakclub-hoogeveen.nl

Programma 2007-2008

1.di 25-9Hoogeveen 2- Hoogeveen
2.do 23-10Hoogeveen- Haren 3
3.vr 15-11Oostermoer- Hoogeveen
4.di 4-12Hoogeveen- Het Kasteel 2
5.do 17-1Dwingeloo- Hoogeveen
6.di 5-2Hoogeveen- ESG 2
7.vr 7-3Het Kasteel- Hoogeveen
8.di 25-3Hoogeveen- Groningen 5
9*.do 17-4Haren 4- Hoogeveen
Stand
Individuele resultaten

* De gezamenlijke slotronde wordt bij Oostermoer in Zuidlaren gespeeld

Teamleden  1746
1B. Janmaat 77682441818
4J. Rooze 82785341722
2K. v/d Sluijs 64641721766
5G. Jansen 60928891801
3M. Snuverink 79131911808
6A. Lunenborg 73251971704
7T. v. Seventer72118751680
8E. de Jonge 82054721672

1e ronde

Het eerste is weer niet gepromoveerd vorig jaar en het tweede heeft zich weer weten te redden, vandaar de vertrouwde broederstrijd in de eerste ronde. Na de aderlating voor het eerste en de doorbraak van de 'jonge honden' waren we wel benieuwd hoe de krachtsverhoudingen lagen tussen het eerste en het tweede. Wel, het eerste is nog steeds duidelijk de baas.

In de nieuwe bezetting is er nog steeds een verschil van een 150 Elo-punten en dat bleek een goede voorspeller van de uitslag. Aan de topborden kreeg het tweede eigenlijk geen kans en werden Frans, Rudi en Tino rustig opzijgeschoven. Dick en Lieffert deden het goed tegen Marc en Ton en hielden hun partij in evenwicht. Rene had op 8 toch teveel moeite met Edwin en alleen Hans wist Anky op een zijspoor te rangeren en te winnen. Het langst waren Marten en Jurjen bezig. Marten leek een stuntje te gaan uithalen, maar uiteindelijk trok Jurjen aan het langste eind.

R1Hoogeveen 21616 - Hoogeveen17462-6
1.F. van Amerongen1644 - B. Janmaat18180-1
2.M. Berghuis1628 - J. Rooze17660-1
3.R. Danker1691 - K. v/d Sluijs18080-1
4.T. Jonker1567 - G. Jansen17220-1
5.D. de Jong1617 - M. Snuverink1801rem
6.H. Verwijs1611 - A. Lunenborg17041-0
7.L. de Jonge1586 - T. v. Seventer1680rem
8.R. Los1586 - E. de Jonge16720-1
programma

2e ronde

Nadat we in de 1ste ronde ruim gewonnen hadden van onze 2de team, kregen we 23 oktober Haren 3 op bezoek. Jurjen had het gemakkelijk vandaag, omdat zijn tegenstander niet kwam opdagen. Edwin wist ook snel te winnen. Snel daarna volgde Ton met een remise en Mark wist ook eenvoudig te winnen.

Met een tussenstand van 3,5-0,5 leek het niet zo moeilijk te worden. Alleen de resterende borden stonden er niet rooskleurig voor. Bert, Klaas en Anky stonden een pion achter. En Gert had de winst gemist, nadat hij materiaal had geofferd.

Naarmate de avond vorderde, leek het toch goed te gaan. Klaas wist zijn verloren pion terug te winnen, Bert stond nog steeds een pion achter maar had remisekansen. Anky en Gert stonden verloren. En inderdaad Bert wist op een geniale wijze remise te maken door zijn pionnen, paard en koning zo neer te zetten dat de witte koning geen doorbraak meer kon forceren. Klaas speelde slim op deze situatie in door remise aan te bieden. Dit aanbod werd geaccepteerd, zodat de overwinning een feit was.

Gert deed nog de laatste pogingen om zijn partij te redden, maar dit mocht niet meer baten. Anky wist alsnog te winnen door een blunder van haar tegenstander af te straffen.

R2Hoogeveen 11746 - Haren 316625,5-2,5
1B. Janmaat1818 - J.H. Lulof1947rem
2J. Rooze1766 - N.O.1-0
3K. v/d Sluijs1808 - J. Mellink1738rem
4G. Jansen1722 - G. Drent16760-1
5M. Snuverink1801 - R. Goedhart16601-0
6A. Lunenborg1704 - W. Veldhuis16221-0
7T. v. Seventer1680 - H. Lassche1541rem
8E. de Jonge1672 - T. de Vries14511-0
programma

3e ronde

Donderdag 15 november moest het eerste tegen Oostermoer spelen. Dit is een belangrijke wedstrijd voor de kampioenschap. Omdat hun bord 1 speler vorig jaar alle partijen heeft gewonnen, gingen we een tactische wijziging toepassen. Ton speelde nu op bord 1, omdat hij nog wel eens voor een verassing kan zorgen.

Maar terug naar de wedstrijd. Anky wist als eerste snel te winnen. Haar tegenstander probeerde een koningsaanval op te zetten, maar dit wist ze te voorkomen door met een tussenschaak een stuk te winnen. Debutant Marten had niet zoveel geluk vanavond. Hij kwam moeilijk te staan en zocht naar tegenkansen. Dit hielp helaas niet. De volgende beter!

Doordat Ton nu op bord 1 speelde, had Bert op papier een makkie. Dit was zeker niet het geval. Alhoewel Bert een pion won in de opening, moest alle zeilen bijzetten om te winnen. De partij van Mark stond gelijk, alleen Mark zat in tijdnood en daarom werd het remise. Klaas had vanaf het begin moeilijk. In het middenspel sloeg hij een pion, maar zijn loper werd een paar zetten later ingesloten. Verlies was niet te voorkomen. Jurjen en zijn tegenstander zaten in tijdnood. Jurjen stond iets minder, maar hij had een aantal valkuiltjes voor zijn tegenstander. Dit heeft geholpen, want Jurjen won de dame en zijn tegenstander gaf het meteen op.

Edwin leek weer een degelijke partij te spelen. Alleen heeft hij in het middenspel een stuk weggegeven. Hij vocht nog voor remise, maar zijn tegenstander speelde correct en Edwin gaf ver in het eindspel op.

Al onze hoop was nu gevestigd op Ton. Hij moest minimaal remise spelen tegen een zeer sterke speler (rating 2090). Ton wist al heel snel de dames en de torens te ruilen, zodat ze in een remiseachtige eindspel terecht kwamen. Ton had zelfs nog winstkansen! Alleen er was ook nog een klok aanwezig. In de spannende slotfase, waarbij Ton in tijdnood de juiste zetten moest vinden om remise te forceren, liet hij zich mat zetten.

R3Oostermoer1795 - Hoogeveen17354½-3½
1.B.M. Visser2090 - T. v. Seventer16801-0
2.T. Hadderingh1979 - J. Rooze17660-1
3.J. Snijders1842 - K. v/d Sluijs18081-0
4.J.E. de Graaf1818 - M. Berghuis16281-0
5.N.T. van Huizen1684 - M. Snuverink1801rem
6.A. Koenes1694 - A. Lunenborg17040-1
7.M. v.Timmeren1634 - B. Janmaat18180-1
8.D. Vegter1621 - E. de Jonge16721-0
programma

4e ronde

Na de nederlaag tegen Oostermoer moesten we 4 december tegen Het Kasteel 2. We hadden nu een mogelijkheid om een goed resultaat neer te zetten. Mocht er eventueel dit seizoen een extra promotie plaatsvinden in onze klasse, dan moeten we veel bordpunten scoren. Daarom moest iedereen proberen te winnen. Alle partijen gingen goed. Janmaat, v/d Sluijs, Jansen en Lunenborg speelden remise en Rooze, Snuverink, van Seventer en de Jonge hebben gewonnen. Het was een eenvoudige overwinning voor ons. En een pluspunt is dat we geen partij verloren hebben. Uitslag 6-2.

R4Hoogeveen 11746 - Het Kasteel 215766-2
1B. Janmaat1818 - J. Snoeijer1735rem
2J. Rooze1766 - H. Arends16521-0
3K. v/d Sluijs1808 - J. van Wieren1610rem
4G. Jansen1722 - J. Kamerling1637rem
5M. Snuverink1801 - M. Djanovic15371-0
6A. Lunenborg1704 - M. Broertjes1529rem
7T. v. Seventer1680 - J. Gerritsen14771-0
8E. de Jonge1672 - W. Schepers14341-0
programma

5e ronde

Donderdag 17 januari 2008 moesten we spelen tegen Dwingeloo. We mochten weer spelen in hun kleine gezellige speellokaal waar precies 8 schaaktafels passen. In het eerste uur gingen alle partijen gelijk op. Maar in het tweede uur zag je op een aantal borden de spanning stijgen. Edwin won een pion, maar wist even niet hoe hij verder moest gaan spelen. Jurjen was in een middenspel terecht gekomen waar veel combinatiemogelijkheden waren. Klaas had, zoals altijd, een pion geofferd maar kreeg er geen duidelijke compensatie voor. De rest van de partijen stonden nog in evenwicht.

Jurjen won een kwaliteit en doordat zijn tegenstander niet de juiste voortzetting had gevonden, wist Jurjen de partij naar zich toe te trekken. Alleen hij vergat even dat zijn tegenstander nog een valstrik had opgezet en Jurjen liet zich prompt mat zetten.

Even later verloor Edwin, doordat hij een verkeerd plan koos. Ondanks een pion achterstand wist zijn tegenstander hiervan te profiteren. Anky kreeg een remise-aanbod, maar ze vond zelf dat ze beter stond, maar even later werd er toch tot remise besloten. Bert speelde ook vanavond weer een goede partij. Zijn tegenstander offerde de kwaliteit, maar kreeg daar niet genoeg compensatie voor. Bert speelde de partij ŕ tempo uit en wist zijn tegenstander door een geweldige dameoffer (naar eigen zeggen) mat te zetten. Ton kreeg langzamerhand het initiatief en wist zijn partij te winnen. Mark speelde vanavond weer zijn eigen stijl. Vanavond stond hij een pion achter, maar toen ik weer kwam kijken stond Mark een kwaliteit voor.

Wat een vechtlust! Vervolgens wist Mark dit bekwaam om te zetten naar winst. Invaller Rudy (debuut!) deed het ook goed. Geen moment is hij in gevaar gekomen en mocht nog denken aan winstkansen. Uiteindelijk moest hij berusten in remise. De laatste partij hing af van Klaas. Hij had aan een remise voldoende. Intussen had hij zijn pion terug gewonnen en de lopers waren van ongelijke kleur. Remise moet dus haalbaar zijn. Maar het was tijdnoodfase en Klaas wist na de tijdnoodfase door een combinatie de winst binnen te halen. Eindstand 3-5. Zodoende blijven we nog in de race voor het kampioenschap.

R5Dwingeloo1703 - Hoogeveen17433-5
1.Langbroek H.1826 - B. Janmaat18180-1
2.Homan B.1810 - J. Rooze17661-0
3.Veen v/d J.1696 - K. v/d Sluijs18080-1
4.Koops A.1714 - R. Danker1691rem
5.Kamps G.1683 - M. Snuverink18010-1
6.Klauw v/d C.1694 - A. Lunenborg1704rem
7.Paupit J.1638 - T. v. Seventer16800-1
8.Moerland E.1562 - E. de Jonge16721-0
programma

6e ronde

R6Hoogeveen 11722 - ESG 215884½-3½
1B. Janmaat1818 - G. Dijkstra1654rem
2J. Rooze1766 - G. ten Hietbrink1662rem
3K. v/d Sluijs1808 - B. van Os1613rem
4G. Jansen1722 - R. Jagt15121-0
5M. Snuverink1801 - M. Struik14711-0
6J. Oldenkamp1506 - J. Reinink1595rem
7T. v. Seventer1680 - E. Bandsmarem
8E. de Jonge1672 - J. Peek16110-1
programma

7e ronde

Er moest iets rechtgezet worden (hoewel...)

Vrijdag 7 maart moesten we spelen tegen Kasteel 1 uit Coevorden. Een belangrijke wedstrijd om het kampioenschap. Kasteel 1 was tot dan toe ongeslagen.

Met slechts 1 invaller (Berghuis) was Hoogeveen compleet. Jansen was de eerste die zijn partij won, nadat hij een stuk had gewonnen van zijn tegenstander. Berghuis wist een pion te winnen, maar moest constant opletten dat het geen eeuwig schaak zou worden. Zijn tegenstander ging voor de winst, maar Berghuis wist deze aanval af te slaan en won uiteindelijk zelf. Van der Sluijs had een slechte dag. Hij liet zijn dame vroeg in de partij gevangen zetten, zodat hij gedwongen was om zijn dame te offeren voor 2 paarden. Na verschillende pogingen om de schade te herstellen gaf hij het uiteindelijk op.

Lunenborg speelde een degelijke partij. Ze wist kwaliteit te winnen en gaf deze kwaliteit een aantal zetten later terug om vervolgens het pionneneindspel te winnen. Goed gespeeld! Ook Snuverink won een stuk, maar moest nog heel nauwkeurig spelen om de winst binnen te halen. Dat is Snuverink toevertrouwd.

Rooze speelde tegen de sterke Maarten Vinke. Rooze gaf hem echter geen kans en had zelf nog winstkansen. Omdat remise voldoende was voor het teambelang ging hij hiermee akkoord. De Jonge had een zware avond. Hij offerde een pion in de opening en zag er niets meer voor terug. Hij wist terug te knokken en wist uiteindelijk toch een remise uit te slepen. Janmaat op bord 1 had de hele avond een gelijk opgaande partij. In het dame-eindspel ging het mis. Hij verloor een pion, miste daarna nog een winstkans, maar zag zich genoodzaakt uiteindelijk op te geven. Einduitslag is 3-5 geworden, zodat we nog steeds uitzicht houden op promotie.

R7Het Kasteel1751 - Hoogeveen17403-5
1.P. Assen1949 - B. Janmaat18181-0
2.M. Vinke1911 - J. Rooze1766rem
3.S. Broertjes1813 - K. v/d Sluijs18081-0
4.G. ter Wal1708 - G. Jansen17220-1
5.K. Hoogeveen1671 - M. Snuverink18010-1
6.I. Breimer1646 - A. Lunenborg17040-1
7.E. Sluter1647 - M. Berghuis16280-1
8.F. Halfwerk1660 - E. de Jonge1672rem
programma

8e ronde

Dinsdag 25 maart speelden we tegen Groningen 5 die ook volop meedoet voor het kampioenschap. Bij winst kan de promotie haast niet worden gemist, aangezien dit jaar ook de kans groot is dat de nummer 2 promoveert naar de promotieklasse. Zou promotie dit jaar nu eindelijk wel eens lukken? Ons tweede team heeft van Groningen 5 met “slechts” met 2,5 –5,5 verloren. Op papier hadden we een goede kans om van Groningen 5 te winnen. Alleen het moest nog wel waargemaakt worden.

Vanaf het begin waren de voortekens niet goed. Behalve Rooze en Snuverink stonden de anderen vanaf de opening in de verdrukking. Jansen en De Jonge stonden weliswaar een pion voor, maar moesten goed verdedigen om de aanval te stoppen. Van der Sluijs en Lunenborg stonden al heel slecht. Janmaat en Van Seventer stonden ongeveer gelijk. Van Seventer en De Jonge wisten remise te spelen maar toen stroomden de nullen binnen.

Terwijl ik dit schrijf, begrijp ik nog steeds niet hoe dit allemaal zo snel kon gebeuren. Jansen, Snuverink, Lunenborg, Van der Sluijs, Janmaat verloren allemaal kort achter elkaar. Alleen Rooze leek onze eer nog te redden, maar hij moest ook berusten met een remise. We hebben deze avond met z’n allen niet goed gespeeld (spanning?) en Groningen 5 heeft verdiend gewonnen!

R8Hoogeveen 11722 - Groningen 517191½-6½
1B. Janmaat1818 - S. Feenstra17120-1
2J. Rooze1766 - G.P. Visser1761rem
3K. v/d Sluijs1808 - C. Rupert0-1
4G. Jansen1722 - K.F. Ruigendijk17310-1
5M. Snuverink1801 - H.J. Haisma16920-1
6A. Lunenborg1704 - T.F. Tilma17880-1
7T. v. Seventer1680 - R.G. Holtz1678rem
8E. de Jonge1672 - H. Clermonts1668rem
programma

9e ronde

R9Haren 41680 - Hoogeveen17195-3
1.J. Hovius1685 - B. Janmaat18180-1
2.O. Cliteur1938 - M. v/d Neut15451-0
3.P. Smits1715 - K. v/d Sluijs18081-0
4.R. van Dongen1855 - G. Jansen17221-0
5.M. Klijn1592 - M. Snuverink1801rem
6.J. Leertouwer1553 - A. Lunenborg1704rem
7.R. Woudsma1579 - T. v. Seventer16800-1
8.C. Graafland1526 - E. de Jonge16721-0
programma
    Klasse 1B     Mp Bp  1  2  3  4  5   6  7  8  9   10 Ra   TPR  RaTg
1.  Oostermoer    17 46  x  4  4˝ 5˝ 5˝  6˝ 4˝ 4˝ 5˝  5˝ 1787 1767 1665
2.  Groningen 5   16 49  4  x  6˝ 4  5˝  6  5  7  5˝  5˝ 1709 1811 1678
3.  Hoogeveen     12 40  3˝ 1˝ x  5  5˝  5  3  6  4˝  6  1738 1720 1677
4.  Het Kasteel   11 40  2˝ 4  3  x  3˝  4˝ 5˝ 5˝ 5˝  6  1751 1715 1672
5.  Haren 3       8  34˝ 2˝ 2˝ 2˝ 4˝ x   2˝ 4˝ 3˝ 7˝  4˝ 1691 1659 1673
6.  Dwingeloo     7  33  1˝ 2  3  3˝ 5˝  x  5  3  4   5˝ 1693 1635 1664
7.  Haren 4       6  36  3˝ 3  5  2˝ 3˝  3  x  6  2˝  7  1634 1673 1673
8.  Het Kasteel 2 6  28  3˝ 1  2  2˝ 4˝  5  2  x  3   4˝ 1566 1618 1698
9.  ESG 2         5  29˝ 2˝ 2˝ 3˝ 2˝ ˝   4  5˝ 5  x   3˝ 1592 1613 1678
10. Hoogeveen 2   2  24  2˝ 2˝ 2  2  3˝  2˝ 1  3˝ 4˝  x  1610 1571 1696

Individuele resultaten

    Hoogeveen         Rel.nr  1 2  3 4  5 6 7  8 9  Ap Bp Brd Kl KNSB TPR  RaTg W-We
1.  A. Janmaat        7768244 1 ˝  1 ˝  1 ˝ 0  0 1  9  5˝ 1,7 1w 1818 1834 1754 +0,2
2.  M.A. van der Neut 8149185 - -  - -  - - -  - 0  1  0  2,0 1z 1545 1548 1938 -0,1
3.  J. Rooze          8278534 1 1r 1 1  0 ˝ ˝  ˝ -  8  5˝ 2,0 1z 1766 1874 1772 +1,0
4.  K. van der Sluijs 6464172 1 ˝  0 ˝  1 ˝ 0  0 0  9  3˝ 3,0 1w 1808 1632 1712 -1,5
5.  R.J. Danker       6972779 - -  - -  ˝ - -  - -  1  ˝  4,0 1z 1691 1714 1714 +0,0
6.  G. Jansen         6092889 1 0  - ˝  - 1 1  0 0  7  3˝ 4,0 1w 1722 1669 1669 -0,5
7.  M. Snuverink      7913191 ˝ 1  ˝ 1  1 1 1  0 ˝  9  6˝ 5,0 1w 1801 1789 1623 -0,1
8.  M. Berghuis       8299060 - -  0 -  - - 1  - -  2  1  5,5    1628 1732 1732 +0,3
9.  J. Oldenkamp      5984473 - -  - -  - ˝ -  - -  1  ˝  6,0 1w 1506 1595 1595 +0,1
10. A. Lunenborg      7325197 0 1  1 ˝  ˝ - 1  0 ˝  8  4˝ 6,0 2z 1704 1685 1642 -0,2
11. A. van Seventer   7211875 ˝ ˝  0 1  1 ˝ -  ˝ 1  8  5  6,3    1680 1745 1658 +0,6
12. E.M.de Jonge      8205472 1 1  0 1  0 0 ˝  ˝ 0  9  4  8,0 1z 1672 1526 1569 -1,7