Schaakclub Hoogeveen

Eerste team 2009-2010

Hoogeveen 1. 1e klasse B (achttal)
Teamleider: Marten Berghuis
Braamskamp 6
7921 HB Zuidwolde
0528-372610
e-mail: team-1 at schaakclub-hoogeveen.nl

Hoogeveen 1 : kampioen van klasse 1B

Hoogeveen 1 is in de achtste ronde door een overwinning op de laatste concurrent Dwingeloo kampioen geworden.
Kampioensteam Hoogeveen 1
Het kampioensteam in bordvolgorde rondgaand met de klok van linksboven naar linksonder.

Programma 2009-2010

1.di. 29-sepHoogeveen - JH Kruit7½-½
2.di. 03-novVeendam - Hoogeveen2½-5½
3.di. 24-novHoogeveen - Haren 45-3
4.ma. 14-decESG 2 - Hoogeveen2½-5½
5.di. 19-jan 2010Hoogeveen - Lewenborg6-2
6.do. 11-febUnitas 5 - Hoogeveen3½-4½
7.di. 09-mrtHoogeveen - Groningen 54½-3½
8.do. 25-mrtDwingeloo - Hoogeveen3½-4½
9*.di. 13-apr*Hoogeveen - Het Kasteel 25½-2½
Stand
Individuele resultaten

* De gezamenlijke slotronde wordt 13 april in Veendam gespeeld

Opgegeven spelers

1.M. Berghuis82990601746
2.B. Janmaat77682441866
3.D. de Jong80619221699
4.E. de Jonge82054721735
5.A. Lunenborg73251971701
6.J. Rooze82785341861
7.K. v/d Sluijs64641721769
8.M. Snuverink79131911716
programma

1e Ronde

Kruit kwam met een man minder en nam nog drie invallers uit het tweede mee: geen betere tegenstander om meteen in de winning mood op weg naar de Promotieklasse komen. Maar pas op, ook andere teams zijn sterker uit de zomervakantie gekomen en traditioneel is Hoogeveen 1 op onverwachte momenten voor zichzelf ook een van de zwaarste tegenstanders.

R1Hoogeveen1762- J.H. Kruit15437½-½
1.B. Janmaat1866- N.O. 1-0
2.J. Rooze1861- R. Spaans13851-0
3.K. v/d Sluijs1769- O. ten Hoff14511-0
4.M. Berghuis1746- G. v/d Lei19521-0
5.E. de Jonge1735- H. Stuut15681-0
6.M. Snuverink1716- C. Joost1487rem
7.A. Lunenborg1701- W. Ruiter15561-0
8.D. de Jong1699- J.H. Kruit14021-0
programma

2e Ronde

R2Veendam1705- Hoogeveen17622½-5½*
1.P. Riksten1995- A. Janmaat1866rem
2.H. Pals - J. Rooze1861rem*
3.W.F. Smit1595- K. v/d Sluijs17690-1
4.G.H. Bos1632- M. Berghuis17461-0
5.L. Smant1665- E. de Jonge17350-1
6.C. Dijkman1712- M. Snuverink17160-1
7.J. v/d Laan1659- A. Lunenborg1701rem
8.W. Voet1675- D. de Jong16990-1
programma

* reglementair gecorrigeerd naar 0-1 resp. 2-6

3e Ronde

Haren 4 kwam ongeveer op volle oorlogssterkte binnen. Drie 1800+ spelers aan de topborden. Met een heleboel remises werd paradoxaal genoeg de basis voor de overwinning gelegd. Want Marc stond al vroeg in de opening gepland een stuk achter: hij mocht zijn geliefde Halloween-gambiet weer eens spelen en kreeg bij een verdedigingsfoutje al spoedig naast het teruggeofferde paard nog een stuk cadeau. Marten won ook zijn partij en daardoor stond het al 4½-2½ toen Jurjen mocht proberen zich uit een hopeloze positie te wurmen. Dat lukte ook nog toen zijn tegenstander slap reageerde op een wanhoopsaanval op de D. Met een onopvallende D-terugtocht had hij mat en damewinst kunnen dreigen. Nu werd het een zet later remise.

R3Hoogeveen1762- Haren 417095-3
1.B. Janmaat1866- R. van Dongen1822rem
2.J. Rooze1861- A. de Bakker1827rem
3.K. v/d Sluijs1769- P. Smits1801rem
4.M. Berghuis1746- J. Mostertman17351-0
5.E. de Jonge1735- R. Suurmeijer1674rem
6.M. Snuverink1716- H. v/d Mossel16101-0
7.A. Lunenborg1701- T. Hiemstra1598rem
8.D. de Jong1699- R. Woudsma1604rem
programma

4e Ronde

„Een verdiende zege voor Hoogeveen, die vooral aan de onderste borden werd gehaald. De onderste vier borden werden door Hoogeveen gewonnen.” zei Jan van Os op het Nosboforum.

En van de teamleider:

Op maandag 14 december stond de topper ESG2 tegen Hoogeveen op het programma, beide teams hadden alles nog gewonnen. Een week eerder hadden bord 1 en 8 al vooruit gespeeld op verzoek van de Emmenaren. Tot dusver hadden we in een vaste opstelling gespeeld maar dit was het uitgelezen moment om die te breken, zo konden zij niet meer voorbereiden en wij Jurjen Rooze en Dick de Jong ( beide woonachtig in Emmen ) vooruit laten spelen. Jurjen pakte remise op bord 1, de tegenstander van Dick op bord 8 had al zijn partijen nog gewonnen totdat Dick kwam, ½ - 1½.

Na ongeveer een uur spelen had ik het idee dat het een zware dobber zou worden. Gelukkig veranderde dit in de loop van de avond, Edwin had een stuk gewonnen en Anky stond ook beter, zelf stond ik moeilijk maar het vertrouwen was terug. De overwinning van Anky maakte het mogelijk remise aan te bieden op de eerste 3 borden ( bord 2, 3 en 4), Bert kreeg remise, Klaas en ik moesten doorspelen.

Het doorspelen leverde Klaas 2 vrijpionnen in een Dame-Toren eindspel, Marc stond ineens een stuk voor een pionnen achter, Edwin nog steeds een stuk voor en ik kwam minder te staan. De tegenstander dwong mij ertoe een toren te offeren om mat te voorkomen. Toch maar doorspelen onder het motto: 0 heb je ½ kan je krijgen. Een fout van de tegenstander en een 2e torenoffer later kreeg ik die dan ook, eeuwig schaak. De voorzichtig ingecalculeerde winst van Klaas bleek ineens een verlies te zijn door een venijnige schaak met de toren waardoor hij zijn Dame zou verliezen.

Marc was hard onderweg de tegenstander eeuwig schaak te zetten maar maakte daar zelfs schaakmat van, de winst was binnen! Edwin zette zijn stuk voor bekwaam om in winst voor de bordpunten, hetgeen ons een 2½ - 5½ overwinning opleverde. Een teamprestatie eerste klas? Of een teampresatie promotieklas?! We hebben in ieder geval een grote stap gezet!

R4ESG 21748- Hoogeveen17622½-5½
1.D. Tobben1856- J. Rooze1861rem
2.E. Hondema1823- B. Janmaat1866rem
3.J. van Os1828- K. v/d Sluijs17691-0
4.G. Dijkstra1748- M. Berghuis1746rem
5.T. Selten1694- M. Snuverink17160-1
6.G. ten Hietbrink1738- E. de Jonge17350-1
7.B. van Os1713- A. Lunenborg17010-1
8.J. Peek1582- D. de Jong16990-1
programma

5e Ronde

O, wat duurde het lang voordat de eerste beslissing binnen was. Met een blik op de ratingverschillen zou je denken dat aan de helft van de borden al vlot een 1 voor ‘ons’ genoteerd zou kunnen worden. Maar de Borgers vochten als Lewen en om half elf pas had Marten het eerste punt binnen. Aan de andere borden was vaak het materiële verschil nog niet gemaakt of hooguit een pionnetje. Op de meeste borden viel pas in tijdnood de beslissing. En uiteindelijk toch weer een ruime zege, dat wel!

R5Hoogeveen1743- Lewenborg16096-2
1.B. Janmaat1866- J.W. van Veen19041-0
2.J. Rooze1861- A. Uyleman14261-0
3.K. v/d Sluijs1769- R. Bons1856rem
4.M. Berghuis1746- H. van Hof16131-0
5.E. de Jonge1735- J. Schut15811-0
6.M. Snuverink1716- J. Jans15801-0
7.T. Jonker1553- F. van 't Riet14490-1
8.D. de Jong1699- S. Rijploeg1462rem
programma

6e Ronde

Concurrent ESG 2 verliest in deze ronde. En Dwingeloo verslaat Groningen 5. Maar dat team was al eerder afgehaakt als serieuze concurrent. Dan is het gewoon heel goed om hoe dan ook weer de volle buit binnen te slepen. Maar het was wel heel spannend. Bij 3-4 moest Anky het hoofd koel genoeg houden om niet de vlag door- of de mist in te gaan.

R6Unitas 51600- Hoogeveen17623½-4½
1.G. Pellikaan1802- B. Janmaat18661-0
2.J. van Foreest1435- J. Rooze18610-1
3.M. Straatman1412- K. v/d Sluijs1769rem
4.J. Koops1774- M. Berghuis1746rem
5.Y.H.Tang1614- E. de Jonge17350-1
6.R. Loos1673- M. Snuverink17160-1
7.R. Broekman1677- A. Lunenborg1701rem
8.R. Brouwers1411- D. de Jong16991-0
programma

7e Ronde

Weer een slechte dag voor hartpatienten en nagelbijters. Maar uiteindelijk een goede dag voor team en club. Lange tijd op alle borden gelijk opgaande strijd met hier en daar al flinke problemen voor de Hoogeveners. Partijdige toeschouwers liepen met een vertrokken gezicht rond. Tot ineens Edwin niet alleen meer een forse tijdvoorsprong heeft, maar ook een beslissende tegenaanval. En even later wint ook Jurjen zijn partij. Klaas wordt dan opgerold, maar Bert komt van heel ver terug en perst er zowaar een overwinning uit. 3-1, ziet er gunstig uit. Zeker als Dick de laatste tegenkansen neutraliseert en zijn loperpaar de beslissing laat brengen. Gelijkspel is al binnen, maar velen denken dat het daarbij blijft. Marc komt met achterstand uit zijn K-aanval en het zou niet voor het eerst zijn dat Anky een potremise stelling door doelloos geschuif em zenuwen om zeep helpt. Beiden halen net de tijdcontrole, maar dan neemt Marc zijn laatste kartier op om tot de onvermijdelijke conclusie te komen dat hij glad verloren staat. Als goede teamspeler wacht hij tot Anky remise aangeboden krijgt en geeft dan meteen op. Nog steeds 3 punten voor op Dwingeloo en een sloot bordpunten ook nog.

R7Hoogeveen1762- Groningen 517094½-3½
1.B. Janmaat1866- A. v/d Heuvel16821-0
2.J. Rooze1861- G. Visser17831-0
3.K. v/d Sluijs1769- F. Ruigendijk17390-1
4.M. Berghuis1746- T. Tilma17340-1
5.E. de Jonge1735- G. Holtz16801-0
6.M. Snuverink1716- A. Tasma17880-1
7.A. Lunenborg1701- H. Haisma1639rem
8.D. de Jong1699- J. Koekoek16251-0
programma

8e Ronde

Ook Hoogeveen 1 is al een ronde voor het einde kampioen geworden, en nog steeds zonder matchpunten af te staan. In Dwingeloo haalde Anky, nadat eerst Jurjen met de 4-1 het kampioenschap had veiliggesteld en daarna Bert en Edwin hun te wilde aanvallen hadden moeten bekopen, voor de derde keer op rij het beslissende halfje voor de overwinning binnen. Maar na afloop liet Osama (jawel, er was een groepje supporters afgereisd naar Dwingeloo) even zien dat in de toevallig vastgelegde stelling kans voor Anky L. het dameoffer Dxc5 een mooie winstpoging is.

Het is voor het eerst sinds 1983 dat Hoogeveen promoveert naar de Promotieklasse

R8Dwingeloo1660- Hoogeveen17703½-4½
1.H. Langbroek1805- B. Janmaat18511-0
2.B. Homan1775- J. Rooze18980-1
3.J. van der Veen1682- K. v/d Sluijs1756rem
4.A. Koops1646- M. Berghuis17770-1
5.P. Klapwijk1690- E. de Jonge17261-0
6.E. Moerland1551- M. Snuverink17810-1
7.B. Dekwaasteniet1485- A. Lunenborg1639rem
8.J. Pauptit1646- D. de Jong1732rem
programma

9e Ronde

Hoogeveen 1 heeft ook in de slotronde geen matchpunt afgestaan. In Veendam werd Het Kasteel 2 kansloos gelaten

R9Hoogeveen1762- Het Kasteel 216005½-2½
1.B. Janmaat1866- J. ten Velde16621-0
2.J. Rooze1861- K. Hoogeveen16831-0
3.K. v/d Sluijs1769- H. Arends1639rem
4.M. Berghuis1746- A.A. Wemmenhove14761-0
5.E. de Jonge1735- J.v. Wieren1664rem
6.M. Snuverink1716- J. Kamerling16130-1
7.A. Lunenborg1701- R. Top15041-0
8.D. de Jong1699- M. Broertjes1562rem
programma

Eindstand

    Klasse 1B     Mp Bp  1  2  3  4  5   6  7  8  9   10  Ra   TPR  RaTg
1.  Hoogeveen     18 49  x  5 4 5  4  6  4 5 6   7 1760 1790 1657 K
2.  ESG 2         14 45  2 x  6 6  5   3 4 5  5  6 1748 1738 1651
3.  Dwingeloo     13 42  3 1 x  4  4  5 5  6  5  6 1680 1705 1648
4.  Haren 4       12 38  3  2  4  x  4  4 4  5  4  6 1671 1687 1666
5.  Unitas 5      9  38 3 3  3 3 x   6  4 4  5  5  1641 1685 1664
6.  Veendam       8  33  2  4 2 3 2   x  5  3  6   4 1671 1636 1665
7.  Groningen 5   7  39  3 3 3  4  3  3  x  7  5  6  1699 1708 1679
8.  Het Kasteel 2 5  28  2 3  2  3  4   5  1  x  3   4 1586 1589 1669 D
9.  Lewenborg     4  27 2  2 2 3 2  2  2 5  x   5  1619 1577 1664 D
10. JH Kruit      0  20  0 1 1 1 3   3 2  3 3   x  1549 1496 1662 D

Individuele resultaten

Jurjen is volgens verwachting topscorer geworden

    Hoogeveen               Rel.nr  1  2  3 4  5  6 7 8  9  Ap Bp Brd Kl KNSB TPR  RaTg W-We
1.  Bert Janmaat            7768244 1r      1  0 1 0  1  9  5 1,1 2z 1866 1855 1812 -0,1
2.  Jurjen Rooze            8278534 1  1r    1  1 1 1  1  9  8  1,9 4w 1861 1982 1646 +1,3
3.  Klaas Van der Sluijs    6464172 1  1   0     0     9  4 3,0 1z 1769 1700 1700 -0,8
4.  Marten Berghuis         8299060 1  0  1   1   0 1  1  9  6  4,0 1w 1746 1827 1702 +1,0
5.  Edwin De Jonge          8205472 1  1   1  1  1 1 0    9  7  5,0 1z 1735 1867 1647 +1,4
6.  Marc Snuverink          7913191   1  1 1  1  1 0 1  0  9  6 6,0 1w 1716 1803 1637 +1,1
7.  Tino Jonker             7496610 -  -  - -  0  - - -  -  1  0  7,0 1z 1553 1308 1449 -0,6
8.  Anky Lunenborg          7325197 1     1  -      1  8  5 7,0    1701 1739 1598 +0,4
9.  Dick De Jong            8061922 1  1   1    0 1     9  6  8,0 1w 1699 1679 1554 -0,2