Schaakclub Hoogeveen

Eerste team 2010-2011

Hoogeveen 1. Promotieklasse (achttal)
Teamleider: Marten Berghuis
Braamskamp 6
7921 HB Zuidwolde
0528-372610
e-mail: team-1 at schaakclub-hoogeveen.nl

Programma 2010-2011

1.di. 28-sepHoogeveen - Van der Linde2½-5½
2.ma. 18-oktESG - Hoogeveen6-2
3.di. 16-novHoogeveen - Het Kasteel3½-4½
4.do. 09-decUnitas 4 - Hoogeveen4½-3½
5.di. 11-janGroningen 3 - Hoogeveen6-2
6.di. 08-febHoogeveen - Haren 25½-2½
7.do. 10-mrtHSP - Hoogeveen5-3
8.di. 5-aprHoogeveen - SISSA0-8!
9.vr. 13/mei*Haren 3 - Hoogeveen3-5
Stand
Individuele resultaten

* De gezamenlijke slotronde wordt gespeeld in Haren, Zernike College, Rummerinkhof 8

Opgegeven spelers

1.M. Berghuis82990601784
2.B. Janmaat77682441787
3.D. de Jong80619221739
4.E. de Jonge82054721754
5.C. Mol75251771969
6.O. Sadallah79888272077
7.K. v/d Sluijs64641721751
8.M. Snuverink79131911796
programma

1e Ronde

Na ruim 25 jaar terug in de Promotieklasse.....

R1Hoogeveen1782- Van der Linde17972½-5½
1.T. van Seventer1719- H. Bosboom18340-1
2.C. Mol1969- M. Vrooland1829rem
3.B. Janmaat1787- B. v/d Woude1854rem
4.M. Berghuis1784- T. Oosterhof1837rem
5.M. Snuverink1796- F. Hartog17170-1
6.K. v/d Sluijs1751- D. Algera18260-1
7.E. de Jonge1754- T. Ensink1740rem
8.D. de Jong1699- L. Vrooland1742rem
programma

2e Ronde

De gepromoveerde tegen de gedegradeerde. Wij moesten er nog inkomen.

Maandag 18 oktober is de dag dat ESG - Hoogeveen gespeeld werd. Toen wij als Hoogeveen 1 vorig seizoen promoveerden werd ESG2 2e in diezelfde klasse. ESG 1 was vorig seizoen met Osama en Christiaan gedegradeerd uit de KNSB. Doordat Osama en Christiaan nu voor ons spelen zijn wij sterker en zij zwakker. Dit detail bleek niet genoeg voor succes, de laatste borden van ESG werden bemand door spelers van dezelfde sterkte als de eerste borden van ESG2 vorig jaar.

Bij de onderste 3 borden ging het dan ook al fout vanuit de opening of vlak daarna. Klaas aan bord 6 en Dick op bord 8 verloren hun partij, Edwin wist zijn partij te rekken en was pas als laatste klaar. Helaas wel met een 0 als resultaat. Marc, Christiaan en Osama stonden gelukkig wel iets beter en Bert en ik stonden ongeveer gelijk. Slecht nieuws kwam er van de borden 2 en 3. Bert gaf zijn gelijke stelling uit handen en Christiaan gaf zijn voordeel weg plus meer. Bert moest zijn koning omleggen en Christiaan, als enige van het team spelend tegen een lagere tegenstander, werd verslagen op de counter.

Osama redde de eer voor Hoogeveen, de sterkste speler van Hoogeveen was duidelijk te sterk voor de sterkste Emmenaar. Marc had een pionnetje meer maar kon het niet omzetten in winst, remise dus. Zelf had ik net als vorige keer een remise eindspel. Een pion minder maar constante matdreiging achter de paaltjes. Mijn tegenstander gaf constant schaak om aan de 40 zetten te komen. Toen we bij de 42e zet waren werd besloten tot remise (bij de analyse met Fritz zag ik dat er al 3 keer dezelfde stelling was gespeeld, ik had niet geclaimd omdat ik dacht dat er slechts 2 keer dezelfde stelling was gespeeld). De remise was goed voor een half bordpunt en wat ratingpunten.

Met ESG hebben we één van de sterkere tegenstanders gehad, maar nu moeten de punten toch echt komen!

R2ESG1900- Hoogeveen18326-2
1.A.v.Wageningen2079- O. Sadallah20770-1
2.L. Roos1895- C. Mol19691-0
3.H. Snelders1959- B. Janmaat17871-0
4.H. Voss1981- M. Berghuis1784rem
5.J.v.Os1864- M. Snuverink1796rem
6.M. Struik1806- K. v/d Sluijs17511-0
7.R. Winkel1807- E. de Jonge17541-0
8.E. Hondema1809- D. de Jong17391-0
programma

3e Ronde

Marc speelde vooruit in Coevorden, hij won zijn partij dus wij konden met een 1-0 voorsprong aantreden. Het Kasteel had een creatieve opstelling, ze offerden hun eerste bord op, Osama had al eens gewonnen van Maarten Vinke, en zo schoof iedereen een bord op bij Het Kasteel. De eerste beslissing viel pas om kwart voor 11. Ton van Seventer, invaller op het 3e bord kon het niet bolwerken tegen Paul Assen, 2e speler van Het Kasteel. Veel tijd om de andere borden in de gaten te houden had ik niet maar voor mijn gevoel ging het wel aardig goed, Osama zou wel winnen, Christiaan ongeveer gelijk, ik stond veel beter, Klaas stond wat beter en Edwin en Dick ongeveer gelijk of iets beter. Hoe anders kon het lopen. Osama wist zijn partij te winnen, zijn tegenstander had een stuk geofferd tegen wat pionnen en Osama kwam nooit in de problemen. Ook Klaas wist zijn partij te winnen, hij had al een tijdje het initiatief. Zelf stond ik wel een stuk beter, Fritz gaf +4,8 op een gegeven moment, ongeveer een volle toren voor dus. Een partij die makkelijker te winnen was dan te verliezen, ik verloor de partij, best knap dus.. al zeg ik het zelf. Edwin verloor na een verkeerde combinatie en Christiaan stond gelijk in materiaal maar had een verloren eindspel. Omdat Dick dat niet wist bood hij remise aan en zo kon Het Kasteel wegkomen met 4,5 bordpunten. Een blamage, zeker van mijn kant. Komende wedstrijden worden zwaar maar we moeten weerbaarheid tonen, kwalitatief hebben we het ongetwijfeld in ons om promotieklasse te blijven spelen.

R3Hoogeveen1824- Het Kasteel18033,5-4,5
1.O. Sadallah2077- A. Wemmenhove16131-0
2.C. Mol1969- M. Vinke19900-1
3.T. van Seventer1719- P. Assen19760-1
4.M. Berghuis1784- J. ten Velde17990-1
5.M. Snuverink1796- J. Snoeijer17371-0
6.K. v/d Sluijs1751- S. Broertjes17851-0
7.E. de Jonge1754- G. ter Wal17180-1
8.D. de Jong1739- I. Breimerrem
programma

4e Ronde

Na 3 nederlagen werd het tijd voor een overwinning, dat moest dan maar gebeuren tegen Unitas 4.
Osama op bord 1 had een erg scherpe stelling met vele mogelijkheden gecreëerd waarin hij de beste weg vond naar de overwinning, erg netjes. Christiaan op bord 2 kreeg een voorbereide tegenstander tegenover zich. Hoewel Christiaan de gespeelde variant op de Swesnikov siciliaan wel kende, miste hij toch de juiste weg naar een makkelijke overwinning. Sterker nog, er zat zoveel in voor wit dat hij er zelfs met de overwinning van door kon gaan. Het blijft moeilijk om alle zijvarianten op elk moment paraat te hebben tegen een voorbereide tegenstander. Bert zijn partij ging lang gelijk op, na lang spelen bleek Bert toch het handigste, de manier waarop hij won herinner ik mij niet precies maar zijn punt telt! Zelf speelde ik een vreselijke zet in de opening waardoor ik gelijk een pion verloor. De zet had eerder gekund en toen deze in mijn hoofd bleef zitten heb ik het later alsnog gespeeld, maar toen kon het niet meer! Hoewel ik het lang kon rekken met aardige kansen op remise wist mijn tegenstander het toch te beslissen. Hoewel ik natuurlijk niet vrijuit ga hebben we misschien als team wel verloren bij de partij van Marc. In een erg gunstige stelling blunderde hij zijn dame weg waardoor hij kon opgeven. Klaas zag zijn remise aanbod aangenomen worden, zijn stelling was ongeveer gelijk maar in zulke situaties kan doorspelen, of de partij rekken beter zijn. Edwin kon niet voor punten zorgen. In een eindspel baalde hij zichtbaar na een miscalculatie. Op bord 8 wist Dick heel netjes zijn partij in een vol punt om te zetten. Ik geloof niet dat zijn tegenstander er beter voor gestaan had. Waar het vorig jaar mee zat zit het dit jaar tegen, 4½-3½ met veel kansen op meer, Helaas.

R4Unitas 41786- Hoogeveen18324½-3½
1.N. Bleeker1869- O. Sadallah20770-1
2.F. Vermeulen1879- C. Mol19691-0
3.E. Huizinga1853- B. Janmaat17870-1
4.G. Pellikaan1851- M. Berghuis17841-0
5.M. Straatman1757- M. Snuverink17961-0
6.E. Janssen1708- K. v/d Sluijs1751rem
7.R. Loos1692- E. de Jonge17541-0
8.J. Koops1675- D. de Jong17390-1
programma

5e Ronde

Groningen 3 - Hoogeveen, de gedegradeerden tegen de gepromoveerden: 6-2. Winst voor Osama die al snel een stuk in de schoot geworpen kreeg en remises voor Christiaan en Marten.
De teamleider:"Wederom een verlies, 6-2 dit keer. Zullen we de punten maar pakken van Sissa dan?"

R5Groningen 31887- Hoogeveen18326-2
1.M. Kruit1895- O. Sadallah20770-1
2.G. Rickers1941- M. Berghuis1784rem
3.H. Zuiderweg1946- B. Janmaat17871-0
4.R. Emerencia1883- C. Mol1969rem
5.J. Zwanepol1870- M. Snuverink17961-0
6.K. Abma1922- K. v/d Sluijs17511-0
7.H. Roeterink1859- E. de Jonge17541-0
8.M. v. Mourik1779- D. de Jong17391-0
programma

6e Ronde

Op 1 februari werden al 2 borden vooruit gespeeld. Osama op bord 1 en Dick op bord 7. Meer dan 1 punt zou een geweldig resultaat voor ons betekenen, temeer omdat we dan nog 4 witte en 2 zwarte borden tegoed hadden om 3 punten te behalen.

Op rating zouden we 2 punten moeten kunnen halen. Osama stond geruime tijd beter en Dick heeft 2 keer remise afgewezen hoewel hij toch vrij moeilijk stond. De eerste beslissing viel in Dick zijn partij, hij wist het uiteindelijk in zijn voordeel te beslissen. Wellicht had de tegenstander voorzichtig al gerekend op remise en kwam Dick zijn aanval als donderslag bij heldere hemel. Hoe dan ook het werkte en het zag er goed uit voor ons.

Osama had zijn langzaam opgebouwde voordeeltje als sneeuw voor de zon zien verdwijnen. De tegenstander speelde een dame offer tegen een toren en 2 lichte stukken, de stelling die toen ontstond zag er niet best uit voor Osama. De tegenstander maakt het erg mooi af, helaas betekende dat ook het einde van Osama zijn winning streak.

De eerste beslissing op 8 februari viel op bord 4. Een ongeconcentreerde Bart Romijn liet zijn dame insluiten. Op bord 3 gebeurde opvallend genoeg hetzelfde, Bert had zijn tegenstander in de val gelokt waarbij ook hij de dame kon insluiten, zou het dan eindelijk gaan gebeuren?

Alle borden stonden nog min of meer gelijk, Christiaan op bord 2 had al wel een aardig voordeel opgebouwd. Edwin was de volgende speler die het volle punt binnen haalde. Edwin zijn aanval op de koningsstelling van zijn tegenstander leek op niks uit te lopen, maar kleine foutjes kunnen in zulk soort stellingen grote gevolgen hebben. De tegenstander opende een lijn richting zijn koning en Edwin kon fijn mat zetten.

De 4 punten waren binnen, iedereen mocht remise spelen maar zowel Klaas, Marc als Christiaan zagen wel meer dan remise in hun stelling. Het was uiteindelijk Christiaan die het beslissende halfje binnen bracht. De gehele partij stond hij beter en hij miste een geweldige kans op de winst. De troost van zijn remise is dat het de eerste overwinning voor Hoogeveen in de promotieklasse dit seizoen betekende!

Uiteindelijk eindigden ook de partijen van Marc en Klaas in remise. Een afgetekende 5,5 - 2,5 overwinning op Haren 2 dat vorig seizoen nog KNSB speelde.

R6Hoogeveen1825- Haren 216965½-2½
1.O. Sadallah2098- O. Cliteur19490-1
2.C. Mol1902- J. Hiemstra1260rem
3.B. Janmaat1822- A. Tasma17811-0
4.M. Berghuis1824- B. Romijn17871-0
5.M. Snuverink1823- G. de Wit1782rem
6.K. v/d Sluijs1693- K. Romijn1747rem
7.D. de Jong1748- F. Hindriks16181-0
8.E. de Jonge1693- T. Hiemstra16411-0
programma

7e Ronde

Op donderdag 11 maart 2011 moest het eerste in Hoogezand tegen HSP spelen. HSP staat op dit moment 3e in de promotieklasse, wij staan op 1 na laatste. Gek genoeg zijn wij gezien de rating wel de favoriet in deze wedstrijd.

Marc speelde zijn partij vooruit. Lange tijd bleef deze partij gelijk. Marc had een remise aanbod afgeslagen (dat hij volgens Christiaan beter had kunnen aannemen) en er volgde een eindspel met loper tegen paard met een gelijk aantal pionnen. Gelukkig eindigde partij in tijdnood alsnog in remise.

In Hoogezand was Osama als eerste klaar. De kopman van Hoogeveen wilde zijn verlies van de vorige wedstrijd goedmaken en deed dat in 19 zetten! Hij gaf zijn tegenstander in een Slavische partij geen kans tot rokeren en maakte het tactisch zeer goed af. Ondanks dit goede nieuws zag het er niet best uit voor ons. Dick stond veel minder dan zijn tegenstander, Edwin stond niet zo best, Klaas nog ongeveer gelijk, ik stond niet goed, Bert stond wel aardig en Christiaan ongeveer gelijk maar met een stuk minder tijd.

Waar het in andere wedstrijden (Unitas, Het Kasteel) tegenzat zat het ons hier mee. Klaas wist zijn partij om te zetten in remise. Mijn tegenstander wilde geen remise en met Bert ging het ineens bergafwaarts. Gelukkig stond daar tegenover dat Edwin en Dick ineens gewonnen stellingen gecreëerd hadden! Edwin moest erg nauwkeurig spelen maar wist zijn kwal voor om te zetten in winst. Helaas was Bert zijn partij niet meer te redden en moest hij opgeven. Mijn eigen stelling was vanuit de opening niet best, toen de stukken van wit afgeruild werden bleef er toch nog een houdbare eindstelling over. Sterker nog, ik had nog een aardige plus in de slotstelling. Gezien de partij was winst voor mij wel heel onterecht geweest (hoewel andersom dit seizoen al wel eens voorkwam) mijn tegenstander accepteerde mijn 3e remiseaanbod. Christiaan zag zijn remise geaccepteerd worden. De stelling was min of meer gelijk maar gezien de tijd was remise een prima resultaat. Dick had zijn ongelofelijke comeback in de partij omgezet in winst. Het was wel even zoeken in het eindspel dame tegen vrijpion maar Dick maakte het uiteindelijk goed af.

Zeer belangrijke punten. In de laatste 2 wedstrijden ontvangen wij koploper SISSA en gaan we op bezoek bij hekkensluiter Haren 3. Handhaving lijkt binnen handbereik te zijn!

R7HSP1837- Hoogeveen18253-5
1.V. Geeraets2035- O. Sadallah20980-1
2.B. Bontjer1891- C. Mol1902rem
3.J. Havinga1921- B. Janmaat18221-0
4.T. Hertig1808- M. Berghuis1824rem
5.R. v/d Meulen1837- M. Snuverink1823rem
6.S. Sprik1783- K. v/d Sluijs1693rem
7.E. Reintke1709- E. de Jonge16930-1
8.F. Verweij1708- D. de Jong17480-1
programma

8e Ronde

Op dinsdag 5 april speelde Hoogeveen tegen SISSA, dat de avond ervoor door de nederlaag van Groningen 3 in Emmen al kampioen was geworden. Hun laagste speler was ongeveer van het niveau van onze eerste. Ik moest daarom ook sterk denken aan het Engelse spreekwoord ‘bringing a knife to a gunfight’ zeker met hun kanon aan het eerste bord: GM Ivan Sokolov.

Hoogeveen-SISSA
Beeld van de wedstrijd

Op het eerste gezicht was het verschil in rating niet meteen duidelijk op de borden. Zoals oud-clubkampioen en inmiddels FIDEmeester Luuk van Kooten zei: toen ik binnen kwam leek het op ongeveer 4-4. Jammer genoeg is dat niet het resultaat geworden. Osama kon het niet bolwerken tegen Ivan Sokolov, met de zwarte stukken in een koningsindisch kwam hij erg gedrongen te staan met opgave als gevolg. Christiaan op bord 2 deed het helemaal niet slecht maar na een lange partij gaf hij (op zet 41) zomaar een toren cadeau. Dat zou zelfs een grootmeester niet meer kunnen redden dus ook Christiaan verloor.

Bert speelde zijn gebruikelijke stonewall spel en leek de overhand te hebben. Het verschil is misschien wel dat SISSA toch wat sluwer was en ook Bert zijn foutjes werden ondanks tijdnood hard aangepakt. Zelf kwam ik wat beter uit de opening maar in het jachtterrein van het tactische spel: het middenspel, werden er veel stukken afgeruild waardoor er een eindspel ontstond. Dit eindspel kenmerkte zich door fouten, het was in eerste instantie namelijk een gewonnen eindspel voor mijn tegenstander maar ik kreeg legio kansen voor remise. Deze foutenmanifestatie kwam dan ook passend aan zijn einde, ik gaf op in een theoretische remisestelling. (Kb2,pi.a2; Kg6,Dh8)

Marc had het moeilijk tegen de Engelse opening en leek langzaam op een nul af te gaan. Het einde heb ik gemist maar het resultaat was inderdaad een nul. Klaas had zijn stelling lang gelijk weten te houden waardoor hij ook remise aanbood. Helaas ging zijn tegenstander daar niet mee akkoord en maakte dit besluit dan ook waar, hij won en Klaas verloor. Edwin stond wat gedrongen maar misschien was dat ook wel het rechtstreekse resultaat van Scandinavisch met Dd6. Helaas moest ook Edwin er uiteindelijk aan geloven met een nul. Dick op bord 8 speelde tegen Geon Knol die, dat begreep ik uit de wedstrijdverslagen van SISSA, wel vaker dubieuze openingen speelt. Zo ook nu wat Dick in eerste instantie toch een hoopgevende positie opleverde. Helaas was ook hier het ratingverschil merkbaar de tegenstander maakte de positie gelijk, daarna beter met als gevolg een winst, een verlies dus voor ons.

Een 8-0 oorwassing, natuurlijk konden we Osama creatief tegen een gelijkwaardige tegenstander zetten maar verliezen zouden wij toch wel, dus dan maar eervol in vaste bordvolgorde.
Mijn felicitaties aan kampioen SISSA!

Marten Berghuis

R8Hoogeveen1825- SISSA21710-8
1.O. Sadallah2098- I. Sokolov (GM)26570-1
2.C. Mol1902- E. Salibehgovic20210-1
3.B. Janmaat1822- J.J. Groenewold21870-1
4.M. Berghuis1824- F. Rietman22380-1
5.M. Snuverink1823- L. v/d Marel20920-1
6.K. v/d Sluijs1693- E.J. Walinga20080-1
7.E. de Jonge1693- R. Slagter21040-1
8.D. de Jong1748- G. Knol20610-1
Hoogeveen-SISSA
Na de wedstrijd

En inderdaad: na afloop werd er langdurig nagepraat en geanalyseerd in de kantine. Hopelijk heeft Marten zijn kater over het weggegeven halfje niet vervangen door een andere.(;-)

programma

9e Ronde

De laatste ronde van het seizoen 2010/2011 speelden we in het Jannes van der Wal denksportcentrum in Groningen tegen hekkensluiter Haren 3. Na 8 ronden spelen stonden we op 1 na laatste in de Promotieklasse, Haren 3 staat laatste Haren 2 op 2na laatste, enkel op bordpunten boven ons. Haren 2 moet in de laatste ronde nog tegen de kampioen SISSA.

Wij speelden in de benedenzaal waar ook Haren 2 - SISSA gespeeld werd. In eerste instantie bestond de Haren delegatie uit 11 man voor 2 teams. Haren 2 speelde met 6 man tegen SISSA en de tegenstanders van Christiaan en later ook die van Klaas kwamen later binnen. Zelf moest ik eerst een uur wachten omdat mijn beoogde tegenstander wel zou komen maar uiteindelijk niet kwam, 1-0 R.

Hoewel Haren 3 met een sterker team speelde dan Haren 2 had ik na deze voorsprong het volste vertrouwen in een goede afloop, zeker gezien het ratingverschil. De partijen gingen dan ook min of meer gelijk op, op dat moment. Een paar biertjes later zag het er toch anders uit. Dick stond gelijk, Edwin stond minder, Klaas had 2 stukken tegen Dame (wel met veel activiteit), Marc stond iets beter, Bert stond een pionnetje achter, Christiaan stond ook een pion achter en Osama had een voordeeltje maar dat bestond vooral uit ruimte voordeel en niet uit materiaal.

Theoretisch gezien hadden we mogen verliezen, zeker wanneer SISSA al hun partijen zou winnen maar gelukkig waren er veel remise kansen op de mindere borden. Zo geschiedde: Christiaan, Bert, Edwin en Dick maakten allemaal remise. Helaas kon Klaas zijn activiteit niet verzilveren in een resultaat. Osama met wit daarentegen verzilverde zijn ruimte voordeel in de Ben Oni. Osama staat zelfs 10e op de topscorerslijst, en dat met een wedstrijd minder! Einduitslag Haren 3 - Hoogeveen 3-5.

Terugkijkend op dit seizoen kunnen we niet helemaal tevreden zijn, getuige ook de - scores van alle spelers behalve Osama. Onze ploeg is promotieklassewaardig, helaas kwam dat er pas laat dit seizoen uit.

In de 3e Klasse KNSB zijn toch twee Nosboploegen gedegradeerd; hierdoor is er versterkte degradatie, hetgeen betekent dat we volgend seizoen weer in de 1e klasse spelen.

R9Haren 31756- Hoogeveen18253-5
1.J. Lulof1976- O. Sadallah20980-1
2.R. Mellink1868- C. Mol1902rem
3.H. Gielen1804- B. Janmaat1822rem
4.N.O.- M. Berghuis18240-1
5.P. Smits1781- M. Snuverink18230-1
6.R. Goedhart1681- K. v/d Sluijs16931-0
7.W. Veldhuis1661- E. de Jonge1693rem
8.A. Lassche1520- D. de Jong1748rem
programma

Eindstand Promotieklasse 2010-2011

                Mp Bp  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Ra   TPR  RaTg
1. SISSA        18 63  x  7  7½ 7  5½ 7  6  8  7½ 7½ 2128 2140 1804 K
2. HSP          12 38  1  x  4  5½ 4  5½ 4½ 3  5  5½ 1832 1861 1840
3. ESG          11 42  0½ 4  x  5½ 3½ 5½ 3½ 6  6½ 7  1914 1882 1825
4. Groningen 3  11 37½ 1  2½ 2½ x  5½ 4  5  6  5½ 5½ 1882 1871 1857
5. Unitas 4     10 34  2½ 4  4½ 2½ x  4½ 4  4½ 4  3½ 1803 1800 1821
6. Het Kasteel   9 33½ 1  2½ 2½ 4  3½ x  4½ 4½ 4½ 6½ 1770 1809 1830
7. Van der Linde 8 35  2  3½ 4½ 3  4  3½ x  5½ 4  5  1810 1828 1835
8. Hoogeveen     6 29  0  5  2  2  3½ 3½ 2½ x  5½ 5  1818 1779 1851 D
9. Haren 2       4 26½ 0½ 3  1½ 2½ 4  3½ 4  2½ x  5  1733 1756 1851 D
10.Haren 3       1 20½ 0½ 2½ 1  2½ 3½ 1½ 3  3  3  x  1696 1705 1871 D

Individuele resultaten

    Hoogeveen                 1 2 3  4 5 6  7 8  9  Ap Bp Brd Kl KNSB TPR  RaTg W-We
1.  Osama Sadallah            - 1 1  1 1 0  1 0  1  8  6  1,0 2w 2098 2221 2028 +1,1
2.  Ton van Seventer          0 - 0  - - -  - -  -  2  0  2,0 2z 1694 1602 1966 -0,3
3.  Christiaan Mol            ½ 0 0  0 ½ ½  ½ 0  ½  9  2½ 2,2 1z 1902 1673 1839 -2,3
4.  Bert Janmaat              ½ 0 -  1 0 1  0 0  ½  8  3  3,0 2w 1822 1819 1906 -0,2
5.  Marten Berghuis           ½ ½ 0  0 ½ 1  ½ 0  1r 9  4  3,8    1824 1813 1900 -0,3
6.  Marc Snuverink            0 ½ 1  0 0 ½  ½ 0  1  9  3½ 5,0 1w 1823 1754 1834 -0,9
7.  Klaas van der Sluijs      0 0 1  ½ 0 ½  ½ 0  0  9  2½ 6,0 1z 1693 1649 1815 -0,6
8.  Edwin de Jonge            ½ 0 0  0 0 1  1 0  ½  9  3  7,1 3w 1693 1648 1773 -0,7
9.  Dick de Jong              ½ 0 ½  1 0 1  1 0  ½  9  4½ 7,9 3z 1748 1734 1734 -0,2