Schaakclub Hoogeveen

Eerste team 2011-2012

Hoogeveen 1 kampioen van klasse 1B!

Hoogeveen 1. Klasse 1B (achttal)
Teamleider: Marten Berghuis
Braamskamp 6
7921 HB Zuidwolde
0528-372610
e-mail: team-1 at schaakclub-hoogeveen.nl

Programma 2011-2012

1.do. 6-oktDwingeloo - Hoogeveen2-6
2.ma. 1-novHoogeveen - Lewenborg7-1
3.di. 6-decHoogeveen - Veendam7-1
4.di. 10-janGroningen 4 - Hoogeveen2½-5½
5.di. 7-febHoogeveen - Staunton 25½-2½
6.ma. 5-mrtESG 2 - Hoogeveen2-6
7.di. 27-mrtHoogeveen - SISSA 37½-½
8.vr. 20-aprAssen 2 - Hoogeveen3-5
9.ma. 7-meiHoogeveen - J.H. Kruit5½-2½
Stand
Individuele resultaten

* De gezamenlijke slotronde wordt gespeeld op ma. 7 mei in Veendam

Opgegeven spelers

Hoogeveen 11852
1Osama Sadallah79888272105
2Jurjen Rooze82785341910
3Christiaan Mol75251771889
4Marten Berghuis82990601889
5Marc Snuverink79131911804
6Bert Janmaat77682441798
7Edwin de Jonge82054721714
8Sander Taams83794481709
programma

1e Ronde

Een van de mindere kanten van het spelen in de promotieklasse was dat we niet meer tegen Dwingeloo mochten spelen. Al werd de wedstrijd dit keer niet in hun knusse onderkomen in Dwingeloo gespeeld maar in het pittoreske Ansen. Jurjen Rooze en Sander Taams hebben de gerespecteerde spelers Dick de Jong en Klaas van der Sluijs vervangen voor dit seizoen, al mocht laatst genoemde gelijk een invalbeurt op zijn naam schrijven wegens de afmelding van kopman Sadallah.

We kwamen goed uit de startblokken, onze nieuwe aanwinst Sander Taams mocht het eerste punt van het seizoen op zijn naam schrijven. Sander speelde krachtig met zwart en kon vroeg beginnen met zijn stap 5+ opgaven. Als tweede was ik zelf klaar, nadat ik wat aanviel en rommelde koos mijn tegenstander voor een foute variant wat na een aantal zetten stukverlies betekende. Klaas stond vanaf begin af aan beter en verzilverde zijn stelling met tactisch vernuft. Bert moest het meer van positionele nuances hebben en bleef aanvallen op zijn tegenstanders zwakke punten. Bert stootte door waardoor de tegenstander de handdoek in de ring moest gooien. 4-0 was het in elk geval, de vraag was hoe ver we daar overheen gingen.

Jurjen drukte zijn tegenstander weg waardoor die zich genoodzaakt voelde een loper te offeren. Helaas speelde Jurjen niet de beste zetten, ruilde verkeerd af waardoor de tegenstander tegenspel kreeg met vrijpionnen. Zelfs het eindspel zou winnend moeten zijn maar onnauwkeurigheden zorgden ervoor dat er tot remise besloten werd. Het lichtpuntje hiervan was dat dit onze eerste winst betekende van het seizoen. Edwin stond geruime tijd een pion voor, hij kon afruilen naar een eindspel met pion meer maar gaf een verkeerd schaakje. Dit leidde tot remise.

Aan bord 1 was het spannend, tijdnood aan beide kanten maar met name aan de kant van Dwingeloo. Mol moest diep graven om de opgegooide rookgordijnen van zijn tegenstander te pareren. Langbroek bleef matdreigingen produceren, zij het met steeds minder stukken. Na diep ploegen had Christiaan het punt in zijn broekzak. Marc was toen nog bezig. Hij had al geruime tijd een stuk meer maar kon geen activiteit ontplooien. Zijn toren op a8 bleef met name buitenspel staan waardoor het stuk extra niet mee kon vechten aan het front op de koningsvleugel. Op een gegeven moment was zijn tegenstanders compensatie al 3 pionnen. De partij werd met een mooi mat van Klapwijk besloten. Einduitslag 2-6!

Marten Berghuis

R1Dwingeloo1656- Hoogeveen18032-6
1.H. Langbroek1805- C. Mol18890-1
2.B. Homan1720- J. Rooze1910rem
3.G. Kamps1679- M. Berghuis18890-1
4.P. Klapwijk1754- M. Snuverink18041-0
5.B. Damman1537- B. Janmaat17980-1
6.E. Moerland1589- S. Taams17090-1
7.B. de Kwaasteniet1509- E. de Jonge1714rem
8.E. Vinkgraven- K. v/d Sluijs17100-1
programma

2e Ronde

We hebben in de 2e ronde goede zaken gedaan door Lewenborg met 7-1 te verslaan. Lewenborg kwam zonder hun eerstebordspeler, onze eerstebordspeler kwam wel en mocht aantreden aan bord 2. Helaas niet tegen de sterkste van de aanwezige Lewenborgers maar tegen de teamleider: Jan Schut. Osama was als eerste klaar en kon onder het genot van een pilsener de overige partijen volgen. De verdere volgorde is me ontgaan dus begin ik vanaf bord 8. Edwin ‘schoof alles naar voren’ en dat zag er niet slecht uit, het resulteerde dan ook in winst. Sander aan bord 7 kreeg een Morragambiet tegen zich (sorry, je speelde per ongeluk weer met zwart) maar wist zich daar wel raad mee. Toen de aanval over was en de rook was opgetrokken stonden er nog 2 gelijke lopers en een pionnenmeerderheid van Sander op het bord. Dat werd zoals de theorie dat voorschrijft dan ook in Sanders voordeel beslist.

Marc mocht zijn geliefde opening spelen, mocht het stuk weer terug, en kon de partij netjes uitschuiven. Zelf had ik na een zet of 10 een klein voordeeltje, maar een onnauwkeurige zet in combinatie met een foutief pionoffer zorgden ervoor dat mijn stelling niet zo best was, om naar niet te zeggen: totaal verloren. Letterlijk, want op een gegeven moment had ik 3 minuten over met nog een zet of 7 te spelen en kon mijn tegenstander mat in 8 geven. Vraag me niet hoe, maar ik won. Jurjen stond ook niet al te best ondanks de kennis die hij over de gespeelde opening had. Zijn remiseaanbod werd zelfs geweigerd, en dat terwijl zijn tegenstander slechts een minuut of 5 op de klok had! Ook Jurjen ontfutselde op wonderbaarlijke wijze nog een heel punt.

Christiaan kreeg ook een morra tegen zich. Hij bracht het er minder vanaf, behield de pion een tijd maar zijn stelling holde achteruit, zo ver dat het niet meer te repareren was, wat Lewenborg een eretreffer opleverde. Van verliezen leert men meer dan van remises zullen we maar optimistisch zeggen. Onder de streep dus twee wedstrijd punten en 7 punten bordsaldo erbij, dat kan nog van pas komen in de komende wedstrijden. Na 2 ronden staan we bovenaan, laten we dat zo houden!

Marten Berghuis

R2Hoogeveen1852- Lewenborg15617-1
1.Bert Janmaat1798- NO1-0 R
2.Osama Sadallah2105- Jan Schut15741-0
3.Christiaan Mol1889- Roy Bons17970-1
4.Jurjen Rooze1910- Johan Jans14941-0
5.Marten Berghuis1889- Rudy Frieswijk16441-0
6.Marc Snuverink1804- Henk van Hof14631-0
7.Sander Taams1709- Rodney Bons15361-0
8.Edwin de Jonge1714- John Souhoka14181-0
programma

3e Ronde

Winst tegen de nr 2 na 2 ronden; altijd fijn om een directe concurrent zo opzij te kunnen zetten. Osama en Marten mochten (een week) vooruit spelen en brachten een 1½-½ voorsprong mee. De twee kopmannen konden niet tegen elkaar spelen, maar Osama won zijn partij wel terwijl Jurjen een week later de kopman van Veendam wel op remise wist te houden. Marten had een machtig paard plus pion om een T aan banden te leggen en kon zo remise houden.

In Hoogeveen kwam Veendam met een sterke invaller uit het tweede team (moet die man niet gewoon weer bij ons komen schaken :-) ). Maar het mocht niet baten, Bert kwam al snel 2 pionnen voor en stuurde rustig op winst aan. Edwin leek niet veel bereikt te hebben tot hij ineens een stuk in de schoot geworpen kreeg. Marc bleef stug doorspelen op een klein voordeeltje en sleepte ook winst eruit, 4½-½. Toen kon de rest vrijuit spelen. Jurjen hield remise, Sander wist een P-L+pion eindspel te winnen en Christiaan liet zien de vormcrisis van vorig seizoen te boven te zijn, 7-1.

R3Hoogeveen1850- Veendam17857-1
1.Osama Sadallah2069- Harm Pals18571-0
2.Christiaan Mol1889- Olaf Cliteur19751-0
3.Jurjen Rooze1910- Peter Riksten2034rem
4.Marten Berghuis1889- Theo Mooijman1879rem
5.Marc Snuverink1780- Bart Romijn18141-0
6.Bert Janmaat1802- Peter Jongejan15081-0
7.Edwin de Jonge1713- Jan v/d Laan16611-0
8.Sander Taams1748- Wim Smit15531-0
programma

4e Ronde

Op dinsdag 10 januari mochten we onze eerste wedstrijd in het nieuwe jaar aftrappen in Groningen tegen Groningen 4. Op papier geen moeilijke tegenstander, maar op papier win je niet, dat gebeurt op de 64 velden van het schaakbord.

Het grootste deel van de avond was ik met mijn eigen gerommel bezig dus de andere borden zijn er ietwat bij ingeschoten. Sander mocht als eerste de winst aantekenen, zoals we dat inmiddels van hem gewend zijn. Hij is hard op weg om topscorer te worden met zijn 100% na 4 wedstrijden! Ook Jurjen won zijn partij en heeft zijn ongeslagen status eveneens gehandhaafd, zij het met twee remises. Iets wat mij niet lukte, in een opening waarin mijn tegenstander meer theorie kende, en de stelling beter begreep had ik gelijk een min, die ook leidde naar verlies.

Gelukkig stonden Osama en Bert (die beiden ook alles nog gewonnen hebben!) al op winst, en kon Christiaan de remise die hem geboden werd als een echte teamplayer accepteren. Niet lang daarna verzilverden Bert en Osama hun stelling waardoor de winst een feit was. Marc en Edwin mochten er dan nog wat bordsaldo bij schieten, dat lukte Marc met een vol punt, maar Edwin niet met een 0. Al met al niet geweldig gezien onze vorige uitslagen, maar een slechte generale belooft een goede première. En daarmee doel ik natuurlijk op de nu volgende partij tegen concurrent Staunton 2 op 7 februari!

Marten Berghuis

R4Groningen 41663- Hoogeveen18452½-5½
1.Guido Visser1732- Osama Sadallah20690-1
2.Tim Loos1744- Christiaan Mol1889rem
3.Ferry Ruigendijk1687- Jurjen Rooze19100-1
4.Annelies v/d Heuvel1695- Marten Berghuis18891-0
5.Tsjisse Tilma1777- Marc Snuverink17800-1
6.Rob Holtz1665- Bert Janmaat18020-1
7.Ingrid ten Cate1343- Sander Taams17090-1
8.Bart Beijer1662- Edwin de Jonge17141-0
programma

5e Ronde

We hebben goede zaken gedaan door.. We hebben een grote stap gezet richting.. We hebben onszelf een grote dienst bewezen.. Alle clichés zijn intussen al eens gebruikt maar het komt hier op neer: Op dinsdag 7 februari moesten we met Hoogeveen spelen tegen Staunton II. Staunton II had net als wij (en net als ESG II) alles nog gewonnen. Ook voor wat betreft rating is Staunton II onze grootste concurrent. Wij wonnen van Staunton II!

Een eerste ronde langs de borden kwam het vertrouwen in een goede afloop niet bepaald ten goede. Ik dacht dat Osama niet heel goed stond, een gesloten stelling met zijn loper op g7, pionnen op e6 en d5, en witte pionnen op e5 en d4. Maar nog geen man overboord.. Christiaan speelde zijn stelling was ongeveer gelijk. Jurjen zijn stelling was niet heel prettig na Pf5, maar ik had wel vertrouwen in Jurjen die een altijd goed gevoel heeft voor dergelijke stellingen.

Zelf was ik erg tevreden over de opening, over zowel de stelling als de tijd. Een andere zetvolgorde leverde namelijk veel tijdswinst op, maar erg nauwkeurig werd het voordeeltje niet benut. Na een zet of 15 stond het weer gelijk. Marc op bord 5 leek goede kansen te hebben, kon zijn pionnen op de damevleugel aanvallend opstellen en leek een voordeeltje te hebben. Bert mocht tegen zijn eigen opening spelen en leek dat wel aardig te kunnen bolwerken. Sander speelde, niet voor het eerst extern, tegen een Morra gambiet en leek op een lelijke manier de pion weer in te moeten leveren. Edwin leek positioneel niet lekker uit de opening te komen, vooral omdat rokade niet meer mogelijk was.

Laatstgenoemde was als eerste klaar. Er werd getracht af te wikkelen naar een min of meer gelijke stelling, maar Edwin zag wat over het hoofd en moest de koning omleggen. Christiaan had intussen een remise aanbod moeten weigeren omdat het allerminst zeker was dat er nog minimaal 3,5 punt te behalen was. Ook Bert kon afwikkelen naar een remise stelling, maar moest zo mogelijk toch doorzoeken naar een beter alternatief. Gelukkig vielen de meeste borden toch onze kant op. Osama wist, erg knap in een dergelijke stelling, de dame van zijn tegenstander alle velden te ontnemen, wat winst betekende, en ook betekent dat Osama al zijn gespeelde wedstrijden gewonnen heeft. Christiaan had inmiddels remise genomen, omdat inmiddels Bert, Sander en ik beter stonden. Bert stond een stuk voor maar had wel te maken met vijandige vrijpionnen, gelukkig kon Bert het stuk terugofferen en zo een 1 toevoegen aan zijn 1 1R 1 1 lijstje.

Het wordt bijna eentonig, bijna, maar ook Jurjen bleef ongeslagen. Een paar voordelige stukkenruilen voor Jurjen, en wat zwakke pionnen voor de tegenstander betekende een punt voor Hoogeveen. Na mijn openingsvoordeel onbedoeld geneutraliseerd te hebben kon ik via een combinatie een pion winnen. Het eindspel dat daarbij ontstond was niet meer te verliezen, en eigenlijk alleen maar te winnen. Zo geschiedde. Marc kon in tijdnood (enkele secondes voor de laatste paar zetten) mat niet voorkomen en blijft goede prestaties afwisselen met minder goede.

Zijn we aanbeland bij Hoogeveens supertalent Sander Taams, won al zijn partijen extern en dat was nu niet anders. Of het vanuit goede of slechte stellingen is, Sander weet altijd wel iets te creëren. Wederom winst, petje af!

Marten Berghuis

R5Hoogeveen1864 - Staunton 218275½-2½
1.Osama Sadallah2080 - Albert Hebels19741-0
2.Christiaan Mol1948 - Rob Popken1895rem
3.Jurjen Rooze1933 - Henk Seijen18541-0
4.Marten Berghuis1882 - Gerrit ten Brinke17911-0
5.Marc Snuverink1797 - Jan Colly18100-1
6.Bert Janmaat1826 - Ronald ter Steeg17791-0
7.Sander Taams1748 - Jeroen Groot17681-0
8.Edwin de Jonge1695 - Bram Kruisinga17480-1
programma

6e Ronde

Osama speelde vooruit tegen Jan van Os en kon vrij vroeg in de partij een belangrijke pion winnen. toen er later ook nog een kwaliteit gewonnen werd was de partij snel over, hoewel er in de analyse nog enkele kansen in zaten voor de ESG-er. Op 5 maart werden de overige partijen gespeeld, Sander meldde zich ’s middags ziek. Aan Dick de Jong de zware taak om Sander (al z’n partijen nog gewonnen) te vervangen. Marc was als eerste klaar, net een weekend toernooi gespeeld in Zwolle en de maandag erop gelijk weer winnen in Emmen. Hij speelde zijn gambiet, door Marc geliefd, door velen vervloekt, en het leek er even op dat zijn tegenstander het geofferde materiaal kon houden maar de aanval bleek toch te gecompliceerd en Marc won een mooie aanvalspartij.

Bert op bord 6 had de hele partij al een ietwat gedrongen stelling en kwam in de loop van de avond een pion achter. Door zorgvuldig gekozen stukkenruil werd echter remise geaccepteerd en hoefde Bert niet verder door te spelen om de remise te bewijzen. Christiaan had de hele partij al ruimte voordeel maar zijn tegenstander had tactische kansen. Ondanks een grote achterstand in tijd sloeg Christiaan remise af en rechtvaardigde deze beslissing door even later te winnen. Edwin had de hele partij een positioneel voordeeltje. Dit plusje werd zorgvuldig in stand gehouden maar het werd nooit groot genoeg voor winst. Een zettenherhaling zorgde voor een halve punt. Jurjen zijn partij was lang gelijk. Door tijdnood leek het even alsof er een ‘bullet’ partij werd gespeeld op bord 3. Aan de reactie van de Emmenaar bleek hij de 40 zettengrens niet helemaal ongeschonden had gehaald. Niet veel later werd er toch besloten tot remise, geen idee wat er precies gebeurd was.

Zelf kwam ik aan bord 4 goed uit de opening en kon ik het plusje vergroten in het middenspel. Helaas zag ik in het late middenspel toch iets simpels over het hoofd waardoor de plus weg was. In tijdnood speelde ik iets betere zetten en kon toen de 40-zettengrens bereikt was het eindspel in gaan met een klein voordeeltje. Mijn tegenstander speelde het eindspel niet goed en moest na een zet of 50 opgeven. Dick was toen als laatste nog bezig. Geruime tijd hield hij zijn stelling gelijk, de laatste zetten heb ik niet gezien maar Dick schreef een nette remise op z’n naam. Dank voor de flexibiliteit om dezelfde avond nog in te vallen! Een 6-2 overwinning dus, hiermee lijkt ESG 2 definitief concurrent-af. Nog 3 wedstrijden te gaan!

Marten Berghuis

R6ESG 21755- Hoogeveen18562-6
1.Ton Selten1686- Christiaan Mol19480-1
2.Jan van Os1889- Osama Sadallah20800-1
3.Douwe Tobben1805- Jurjen Rooze1933rem
4.Bastiaan van Os1758- Marten Berghuis18820-1
5.Peter Schuitema1671- Marc Snuverink17970-1
6.Jan Plante1764- Bert Janmaat1826rem
7.Gerard Dijkstra1687- Dick de Jong1689rem
8.Willem Boontje1782- Edwin de Jonge1695rem
programma

7e Ronde

Sissa 3, een smakelijk gerecht. Op de uitslag afgaande zou je zeggen dat het team de tegenstanders met smaak heeft opgepeuzeld en dat alleen de laatste man een halfje terug liet gaan naar de keuken als honneur au plat. Maar op verschillende borden had het best anders af kunnen lopen. Zelfs Osama stond aan de rand van de afgrond als hij niet een leuke slotcombinatie uit de hoge hoed getoverd had. En, een goed teken voor beide teams: er werd fanatiek geanalyseerd in de bar.

Enneh, een beetje revanche voor de 8-0 tegen SISSA 1 van vorig jaar?!

Frans van Amerongen

De zevende en daarmee de op twee na laatste ronde mochten we met Hoogeveen thuis aantreden tegen Sissa 3. In hun sterkste opstelling een gevaarlijke tegenstander maar ze spelen met veel invallers, een geluk dus dat we ze thuis treffen.

Osama was het langst bezig, zowel met de partij zelf als met de analyses. Een veelheid aan mogelijkheden maar Osama zag de meeste en de beste voortzettingen, hij won dan ook een erg mooie partij.

Christiaan had een aardig ruimtevoordeel opgebouwd en sloeg een vroeg remiseaanbod af. Toen hij zijn passieve dame kon activeren volgde de winst vrij snel. Jurjen zag een gambiet tegen zich gespeeld worden. Hij nam de pion, even later een stuk en zat het rustig uit, te rustig zo bleek in de analyses. Zijn tegenstander kreeg kansen op goed spel maar miste enkele malen de nauwkeurige voortzetting. Jurjen blufte zichzelf daarna naar een toch wel verdiende winst.

Mijn tegenstander speelde erg aanvallend maar zonder te rokeren. Hij creëerde wat tactische kansen maar overzag de mijne, waarna het gelijk uit was. Marc had weer een leuke open stelling gecreëerd waarin een dodelijk aftrekschaakje zat. De Sissaan had remisemogelijkheden laten liggen en dat bood potentie voor Marc, iets wat hem wel toevertrouwd is met als winst als gevolg.

Bert bewees dat hij naast positionele ook over tactische kwaliteiten beschikt. Een mooi schijnoffer met zijn dame leidde tot kwaliteitswinst waarna zijn verbonden vrijpionnen de rest deden. Er zit geen rem op Sander. Hij offerde een stuk voor 3 pionnen om daarna een duidelijk gewonnen eindspel op het bord te gooien. Hij deed wat we van hem gewend zijn: winnen. Edwin miste een kans om een gezonde pion te winnen. Toen hij dit naliet bleef er een gelijke stelling over; omdat de andere borden goed stonden nam hij als een echte teamplayer de remise.

Wederom een dikke uitslag, van te voren niet verwacht maar zeker welkom. Nu hopen dat we naast het kampioenschap ook nog de topscorers kunnen leveren. Met name Bert (6,5/7), Sander (6/6) en Osama (6/6) doen nog vol op mee om die plek!

Marten Berghuis

R7Hoogeveen1864- SISSA 316387½-½
1.Osama Sadallah2080- Maarten Roorda17961-0
2.Christiaan Mol1948- Elias Oude Brunink18001-0
3.Jurjen Rooze1933- Annemarie Avezaat15901-0
4.Marten Berghuis1882- Stan Lambrechts17571-0
5.Marc Snuverink1797- Sophie Welling16031-0
6.Bert Janmaat1826- Paul van Velthoven15471-0
7.Sander Taams1748- Tim van Zuylen13311-0
8.Edwin de Jonge1695- Sebastiaan Visser1680rem
programma

8e Ronde

Op 20 april kon bij een uitslag van minimaal 5-3 het eerste kampioen worden, dit haalden we precies. Mochten we onverhoopt tegen een 8-0 nederlaag aanlopen in de laatste ronde tegen JH Kruit, die alles nog heeft verloren, en Staunton 2 met 8-0 wint van ESG 2 dan zijn we kampioen op onderling resultaat.

Het leek een nerveus begin, geen enkel bord stond echt goed maar met ons ratingoverwicht moesten er wel wat borden onze kant op vallen. Sander was als eerste klaar, het materiaal was lang gelijk maar Sander had het actieve spel en drukte zijn tegenstander weg met winst voor Sander als gevolg. Ook Edwin won zijn partij, aan de zwarte kant van een doorgeschoven Caro Kann wist hij ten koste van ontwikkeling een pionnetje te winnen. De eindstelling heb ik niet gezien maar de staartborden bleken onze troef. Zelf kwam ik al snel in een dichtgeschoven stelling terecht waarin ik besloot om op de winst te spelen. Het openbreken bleek niet verstandig en ik verloor na een lange worsteling.

Jurjen had intussen een winnende stelling bereikt waardoor Christiaan en Osama remise mochten maken. Samen goed voor 17 clubkampioenschappen bij Hoogeveen maar als het er om gaat gewoon remise nemen in het teambelang. Jurjen won inderdaad zijn partij, zijn tegenstander had hem een stuk cadeau gedaan en dat gaf Jurjen niet meer weg. Met 4 bordpunten in de pocket konden we met een gerust hart kijken of er nog een halfje zat in de partijen van Marc en Bert. Marc stond een stuk achter tegen Angstgegner Jan Boer maar bleek na een analyse op zijn pocketfritz ergens winst gemist te hebben. Helaas voor Marc resulteerde zijn voortzetting in verlies.

Bert moest al vrij vroeg een kwal inleveren maar hij had wel een superieur pionnenleger. Zijn loperpaar hield een gevaarlijke vrijpion in bedwang waardoor hij met zijn pionnen op kon rukken naar het vijandelijke front. Onvermijdbare promotie in de stelling betekende ook onvermijdbare promotie voor het team.

De tegenstander gaf zich gewonnen en wij spelen volgend jaar weer Promotieklasse!

Marten Berghuis

R8Assen 21693- Hoogeveen18643-5
1.Rieks Taal1789- Osama Sadallah2080rem
2.Wout Knol1802- Christiaan Mol1948rem
3.Maarten Bosma1629- Jurjen Rooze19330-1
4.Gerard Voorintholt1723- Marten Berghuis18821-0
5.Jan Boer1722- Marc Snuverink17971-0
6.Maarten Hoolsema1705- Bert Janmaat18260-1
7.Ben van Os1625- Sander Taams17480-1
8.Jacob Dijkstra1549- Edwin de Jonge16950-1
programma

9e Ronde

Hoogeveen 1 was na de overwinning op Assen 2 al officieus kampioen maar nu is het officieel. Degradant JH Kruit werd met 5,5-2,5 verslagen. JH Kruit belde in alle fatsoen van te voren dat ze met een speler minder zouden komen. Bert Janmaat, die al aangegeven had dat hij wel kon maar met moeite, werd dus afgebeld. Eenmaal in Veendam bleek dat het verplicht was even je gezicht te laten zien alvorens je weer terug mocht reizen naar Hoogeveen. Gelukkig zegevierde het gezonde verstand boven bureaucratie en begonnen we met 1-0 reglementair. Bert Janmaat is hiermee topscorer van klasse 1B geworden!

Op alle overige borden had Hoogeveen een ratingoverwicht maar het bleek zonder uitzondering moeilijk te zijn om dit op het bord te laten zien. Osama mocht tegen hun sterkste speler, ook een 2000+er. Er werd al vrij vroeg veel geruild en beide partijen konden geen beslissend voordeeltje creëren, remise was dan ook een terechte uitslag. Christiaan zag een Benkögambiet tegen zich gespeeld worden. Deze opening had Christiaan al eens grondig bestudeerd wegens interne tegenstanders maar kon geen potten breken tegen deze sterke tegenstander. De partij eindigde ook in remise.

Jurjen bouwde zijn stelling langzaam op maar zag plots een stuk tegen zich geofferd worden. Na het accepteren van dit offer werd hij keurig mat gezet. Een knap staaltje tactiek van zijn tegenstander! Maar jammer van de blunder van Jurjen, hij had extern nog niet verloren. Marten had een openingsvoordeel gekregen maar ging er ietwat slordig mee om. Objectief gezien was een grote stukkenruil het beste maar Marten ging dit uit de weg om op de winst te spelen. Het gegeven voordeeltje werd door zijn tegenstander niet benut en toen daar ook nog een fout loperoffer bovenop kwam was het makkelijk uit te spelen.

Marc won zijn partij maar dit was niet vanzelfsprekend. Zijn tegenstander had 2 pionnen kunnen winnen maar pakte het niet goed aan. Marc viel een loper aan en zijn tegenstander deed daarop hetzelfde, het verschil was wel dat Marc zijn loper een paard kon slaan. Daarmee won hij een stuk en de partij. Sander had een erg dubieuze stelling maar dat was niet voor het eerst. Dit keer resulteerde het echter niet in winst maar remise. Met 7,5 uit 8 mogen we toch wel spreken van een erg succesvol seizoen voor Sander, hopelijk kan je dit herhalen in de promotieklasse! Edwin stond geruime tijd gelijk of iets beter, wellicht met goed tegenspel was hier remise uit gekomen maar Edwin forceerde halverwege de avond toch de winst.

Wederom alle wedstrijden gewonnen in de eerste klasse! Ook Klaas van der Sluijs en Dick de Jong worden bedankt voor hun invalbeurten! Volgend jaar gaan we voor handhaving in de promotieklasse.

Marten Berghuis

R9Hoogeveen1864- J.H. Kruit15575,5-2,5
1.Osama Sadallah2080- Geert v/d Lei2021rem
2.Christiaan Mol1948- Geert v/d Ploeg1835rem
3.Jurjen Rooze1933- H. Stuut15830-1
4.Marten Berghuis1882- R. Spaans13601-0
5.Marc Snuverink1797- Jan Hessel Kruit13841-0
6.Bert Janmaat1826- NO 1-0
7.Sander Taams1748- Coert Joost1499rem
8.Edwin de Jonge1695- K. v/d Spoel12141-0
programma

Eindstand

Kl.1B 2011-2012  Mp Bp   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  %  Rat. TPR  RaTg
1.  Hoogeveen    18 55   x  5½ 6  7  5½ 7½ 5  6  7  5½  76 1864 1884 1679  K
2.  Staunton 2   14 44½  2½ x  3  6  4½ 6  4½ 6½ 6  5½  62 1822 1794 1709
3.  ESG 2        13 39   2  4  x  5  4  5½ 6  3½ 4½ 4½  54 1734 1743 1713
4.  Veendam      10 39½  1  2  3  x  3½ 6½ 5½ 5  6½ 6½  55 1725 1737 1703
5.  Groningen 4  10 35½  2½ 3½ 4  4½ x  3  4½ 4  4½ 5   49 1692 1709 1714
6.  SISSA 3       9 30½  ½  2  2½ 1½ 5  x  5  5  4  5   42 1694 1654 1709
7.  Assen 2       6 33   3  3½ 2  2½ 3½ 3  x  5½ 5  5   46 1730 1679 1709
8.  Dwingeloo     6 29   2  1½ 4½ 3  4  3  2½ x  4  4½  40 1651 1647 1718
9.  Lewenborg     4 28   1  2  3½ 1½ 3½ 4  3  4  x  5½  39 1634 1641 1722  
10. JH Kruit      0 25   2½ 2½ 3½ 1½ 3  3  3  3½ 2½ x   35 1551 1610 1722  D

Individuele resultaten

HoogeveenRo123456789NWBrdklRcTprW-We
1.Osama Sadallah2088-111111½½871,32z18242152+0,639
2.Christiaan Mol1974101½½11½½961,93w18121935-0,388
3.Jurjen Rooze1943½1½11½11093,01z17191888-0,349
4.Marten Berghuis188611½01110194,01w16811850-0,161
5.Marc Snuverink1777011101101965,01z16731796+0,407
6.Bert Janmaat186011r111½111r95,31w16542073+1,223
7.Dick de Jong1689-----½---1½7,01w16931693+0,058
8.Sander Taams174211111-11½87,02z15201959+1,403
9.Edwin de Jonge1705½1100½½1197,81w15691649-0,367
10.Klaas van der Sluijs17101--------118,01z1903+0,000