Schaakclub Hoogeveen

Eerste team 2012-2013

Hoogeveen terug in Promotieklasse

Hoogeveen 1. Promotieklasse (achttal)
Teamleider: Marten Berghuis
Braamskamp 6
7921 HB Zuidwolde
0528-372610
e-mail: team-1 at schaakclub-hoogeveen. nl

Programma 2012-2013

1za 29 sepHoogeveen- ESG3½-4½
2do 01 novUnitas- Hoogeveen5½-2½
3do 22 novOostermoer- Hoogeveen1½-6½
4di 11 decHoogeveen- Het Kasteel6-2
5vr 11 janSISSA 2- Hoogeveen6½-1½
6di 29 janHoogeveen- HSP3½-4½
7di 26 febGroningen- Hoogeveen5½-2½
8di 19 mrtHoogeveen- Haren4½-3½
9di 23 apr**Van der Linde- Hoogeveen3½-4½
Stand
Individuele resultaten

** De gezamenlijke slotronde wordt gespeeld op di. 23 april bij SC Groningen, Peizerweg 128

Opgegeven spelers

Hoogeveen 11839
1O. Sadallah79888272086
2C. Mol75251771963
3M. Berghuis82990601897
4B. Janmaat77682441860
5S. Taams83794481754
6M. Snuverink79131911751
7T. Witkamp71383841719
8E. de Jonge82054721689

De concurrentie

PrPromotieklasseGem.
1.SISSA 22073
2.ESG1941
3.Groningen1889
4.HSP1878
5.Unitas1870
6.Hoogeveen1839
7.Oostermoer1835
8.Van der Linde1813
9.Haren1789
10.Het Kasteel1683

9e ronde: Alweer een overwinning!: 4½-3½.

In de gezamenlijke slotronde bij Schaakclub Groningen mochten wij aanschuiven tegen Van der Linde, spelend voor eigen eer aangezien we geen kans meer maakten op promotie of degradatie.

We begonnen met een 0-1 voorsprong omdat bord 2 (Christiaan van onze kant) leeg bleef. Even later kon de 0-2 bijgetekend worden omdat ook bord 6 (Marc zn bord) niet was komen opdagen. Daarna ging het echter minder goed. Edwin had zn torens vroeg in het spel gebracht om een koningsaanval te starten. Toen dit werd gepareerd door de tegenstander bleek zijn eigen stelling niet lekker samen te werken met verlies als resultaat 1-2.

Ton van Seventer viel in voor Sander en kreeg een lekkere stelling vanuit de opening. Waar het precies mis ging is mij niet bekend maar helaas werd er verassend een 0 genoteerd 2-2. Bert Janmaat had lang een solide stelling waarin het materiaal gelijk was. Positioneel bleek het lastiger te liggen want de tegenstander had veel meer ruimte en het loperpaar. Toen daar ook nog een vrijpion bij op kwam legde Bert zn koning om 3-2.

Marten kon in de opening zn stukken sneller ontwikkelen en leek een licht voordeeltje bereikt te hebben. Doordat de koning van de tegenstander op de tocht kwam te staan was een mataanval genoeg voor de winst 3-3. Osama speelde een erg dominante partij waarin hij vrij spel had op de vijandelijke koning. Dit werd lang verdedigd maar het resultaat was dat Osama de partij won 3-4. Theo zijn partij bleef lang gelijk, zowel in materiaal als stelling. Er werd lang gevochten en naar voordeel gezocht maar met beide 1 licht stuk en 4 pionnen werd er voor remise getekend 3,5-4,5. Een mooie afsluiter van een succesvol seizoen!

R9Van der Linde1806 - Hoogeveen18253½-4½
1.B. van der Woude1904 - O. Sadallah20720-1
2.N.O. - C. Mol19670-1
3.T. Oosterhoff1895 - M. Berghuis18830-1
4.D. Algera1817 - B. Janmaat18141-0
5.F. Hartog1816 - T. van Seventer16831-0
6.N.O. - M. Snuverink17880-1
7.T. Ensink1723 - T. Witkamp1694rem
8.A. Bosboom1682 - E. de Jonge16951-0
programma

8e ronde: Al leek het nog ruimer te worden, tenminste een overwinning!: 4½-3½.

Dinsdag 19 maart speelden we in Hoogeveen tegen het eerste van Haren. Haren is in de laatste jaren van de 2e klasse KNSB gedegradeerd tot de promotieklasse nadat steeds meer spelers voor een andere club kozen. Hoogeveen 1 - Haren 1 zou dus wel eens een primeur kunnen zijn.

Na een zware aanvalspartij wist Osama met zwart zijn tegenstander te verschalken. De schaakmat leek voor zijn tegenstander als een verrassing te komen dus ik weet niet zeker of het allemaal geforceerd was, maar het punt telt evengoed! Christiaan was in een gelijke stelling tevreden met remise, ook gezien de andere borden en wetende dat zijn tegenstander flink op dreef is in de promotieklasse is het een prima resultaat.

Marten kon zijn slechte externe reeks niet voortzetten met iets positiefs. Een opening die gelijk verliep maar een aanval op de koning die gelijk materiaalverlies en later opgave betekende zet zijn slechte reeks voort. Bert Janmaat vroeg vroeg in de avond of hij wegens hoofdpijn remise mocht aanbieden. De hoofdpijn was vast niet ontstaan door de stelling, want die was ongeveer gelijk en de remise werd aangenomen.

Bij Sander waren al snel alle stukken eraf en ontstond er een erg gesloten stelling waarin de tegenstander het betere van het spel leek te hebben. Ondanks dat er wat pionnen van Sander af gingen hield hij het toch remise, erg knap wederom van Sander! Marc verschalkte met het voor hem normaal gewaande aanvalsspel zijn tegenstander. Een vijandelijke koning die in het midden bleef staan bleek een mooi aanvalsobject en Marc mocht weer een prachtpartij in z‘n boekje noteren.

Theo verloor helaas onnodig op het eind van de avond. Het materiaalvoordeel was voor hem totdat een blunder dat omdraaide, helaas een 0 maar de winst was toen reeds al binnen. Edwin won al vrij vroeg op de avond. Volgens mij zonder slechter te hebben gestaan en dat terwijl zijn tegenstander toch 130 punten meer had.

Een nipte overwinning op Haren 1 waardoor we nu zo goed als veilig zijn!
Marten

R8Hoogeveen1845 - Haren18134½-3½
1.O. Sadallah2072 - A. Haitsma19541-0
2.C. Mol1967 - P. Valiente1894rem
3.M. Berghuis1883 - A. Tasma18300-1
4.B. Janmaat1814 - K. Romijn1809rem
5.S. Taams1847 - T. Hiemstra1656rem
6.M. Snuverink1788 - J. Mostertman18761-0
7.T. Witkamp1694 - G. de Wit16620-1
8.E. de Jonge1695 - H. Gielen18261-0
programma

7e ronde: Weer een nederlaag: 5½-2½.

Groningen - Hoogeveen begon op dinsdag 19 februari. Osama en Marten speelden vast vooruit in Groningen. Osama speelde een spannende en lang gelijkblijvende partij op bord 1. Er werden weinig fouten gemaakt maar het eindspel bleek winnend te zijn voor de tegenstander. Marten had al snel een aardig voordeel in de opening en in het middenspel. Helaas bleek een impulsieve zet die winnend leek slechts een hersenspinsel en was het juist een zet die al het voordeel en meer dan dat weggaf.. 2-0 voor Groningen.

Op dinsdag 26 februari werden de overige 6 borden gespeeld. Sander en Theo kwamen spectaculair uit de startblokken met scherpe en riskante openingen. Ook Christiaan stond een pion voor maar met compensatie van de tegenstander. Marc en Edwin deden het rustiger aan met aardig gelijke stellingen en Bert kwam niet zo prettig uit de opening. Hoewel Sander vaak floreert in chaotische scherpe stellingen had dit keer de tegenstander het betere van het spel en eindigde Sander zijn 4 partijen winning-streak. Christiaan werd in de passiviteit gedwongen, de pion voorsprong bleek niet genoeg en de tegenstander maakte goed gebruik van zijn voorsprong in ontwikkeling.

Bert zijn tegenstander kon geen materieel voordeel houden uit de opening en meestal kan Bert wel een aardig eindspel spelen. Ook nu, er gingen wat pionnetjes af en Bert speelde het netjes uit naar winst. Marc kon met weinig tijd betere zetten vinden dan zijn tegenstander, ook met weinig tijd, waardoor hij een op het oog lang gelijk gebleven stelling naar winst wist te brengen. Theo had de gehele partij al vrij moeilijk gestaan maar wist zich lang staande te houden. Soms vallen zulke partijen nog de goede kant op maar de tegenstander speelde goed en nauwkeurig. Edwin stond in vliegende tijdnood een pion voor. In zulke partijen staan de beste stuurlui aan wal, er zat winst in maar met voor beide spelers enkele seconden op de klok werd er tot remise besloten.

Een onnodige 5½-2½ nederlaag. De volgende twee wedstrijden zijn tegen Haren en van der Linde, beide staan gelijk met ons hoewel wij meer bordpunten bij elkaar geraapt hebben.

Marten

R7Groningen1858 - Hoogeveen18455½-2½
1.H. Zuiderweg1949 - O. Sadallah20721-0
2.R. Emerencia1874 - C. Mol19671-0
3.M. Kruit1901 - M. Berghuis18831-0
4.H. Roeterink1862 - B. Janmaat18140-1
5.D. Knight1841 - S. Taams18471-0
6.J. Zwanepol1884 - M. Snuverink17880-1
7.H. Pompstra1746 - T. Witkamp16941-0
8.K. Abma1803 - E. de Jonge1695rem
programma

6e ronde: Net een nederlaag: 3½-4½.

Dinsdag 29 januari speelden we met het eerste tegen HSP. Op papier een ongeveer gelijkwaardige tegenstander maar ze doen het met een tweede plek in de promotieklasse boven verwachting goed.

Op elk bord hadden ze een kleine ratingvoorsprong, soms verwaarloosbaar, behalve op bord 1. Het eerste rondje langs de borden liet een gelijke stelling aan de meeste borden zien, al stond Bert gelijk wat minder en Sander al wat beter. Sander kon zijn goede, gewaagde stelling in een mooie winst omzetten. Een niet aangenomen stukoffer in de opening en even later leek een pionnenmeerderheid op de damevleugel de rest te doen. Bert kreeg te maken met allerlei penningen en zijn stelling ging snel bergafwaarts, helaas een 0.

Osama leek ongeveer gelijk te staan, Christiaan nu een pion voor maar minder tijd, Marten zijn partij had kansen van twee kanten maar de beste leken voor de witspeler, Marc stond gelijk, Theo ietwat gedrongen en Edwin had genoeg compensatie voor een verloren pion en leek zelfs beter te staan.. kortom het zou nog spannend worden.

Marten ging in tijdnood voor een afruil waarbij een pion verloren ging, alsnog zaten er veel kansen in maar deze werden niet benut en de partij ging verloren. Edwin kon in een stelling waarin veel was afgeruild niet meer bereiken dan remise. Marc gaf eveneens in tijdnood een stuk kado en moest de koning omleggen. Christiaan kon zijn pion niet verzilveren, met 1 licht stuk en voor de rest enkel zware stukken is dat ook niet zo makkelijk, remise. Theo stond positioneel wat minder maar wist met remise het maximale uit zijn stelling te halen. Osama wist ook het maximale uit zijn stelling te halen maar hij heeft niet minder gestaan en won dus zijn partij.

Een nipte nederlaag, het kwartje had ook de andere kant op kunnen vallen maar schaken is nou eenmaal geen geluksspelletje.. Volgende keer beter!

Marten

R6Hoogeveen1843 - HSP18813½-4½
1.O. Sadallah2089 - W. Wielenga20251-0
2.C. Mol1954 - V. Geeraets2021rem
3.M. Berghuis1931 - J. Havinga19880-1
4.B. Janmaat1852 - B. Bontjer18990-1
5.S. Taams1802 - T. Hertig18061-0
6.M. Snuverink1739 - S. Sprik17690-1
7.T. Witkamp1668 - R. v/d Meulen1811rem
8.E. de Jonge1710 - L. Jerphanion1728rem
programma

5e ronde: Jammer, toch wel een grote nederlaag: 6½-1½.

Op vrijdag 11 januari speelde Hoogeveen in Groningen tegen Sissa 2. Theo had vooruit gespeeld en uiteindelijk in tijdnood helaas verloren, we begonnen dus met een 1-0 achterstand.

Ondanks het grote ratingverschil op elk bord (behalve bord 1) werd er lang goed weerstand geboden. Osama was goed uit de opening gekomen, Christiaan speelde een erg degelijke partij die nog beide kanten op kon gaan, Marten kwam goed uit de opening, Bert speelde erg solide, Sander kwam iets minder uit de opening, Marc stond iets minder en Edwin ongeveer gelijk. Kortom, er kon nog van alles gebeuren.

Helaas gold dat ook voor de tegenstander en het duurde niet lang voordat met name Marc en Marten slecht kwamen te staan en verloren. Sander mocht een stuk incasseren voor 2 pionnen en toen de tegenstander het niet af kon maken bleek dit stuk winnend voordeel te betekenen. Osama had reeds vrij veel tijd gebruikt en koos een verkeerd plan, leverde een kwaliteit in en ging even later de boot in.

Christiaan kon zijn stelling in het late middenspel/eindspel knap remise houden. Ook Bert probeerde voor remise te gaan in een stelling die inderdaad veel van remise weg had. Helaas dacht zijn talentvolle tegenstander daar anders over en kreeg gelijk door het naar winst te schuiven. Edwin werd uiteindelijk weggedrukt maar zijn dag kon toch al niet meer stuk aangezien hij succesvol zijn presentatie had gehouden voor het afstuderen.

Een nederlaag tegen de favoriet Sissa 2, niet onverwacht, maar er zijn teams die het beter tegen ze hebben gedaan.

Marten

R3SISSA 22068 - Hoogeveen1843 6½-1½
1.G. Knol2165 - O. Sadallah20891-0
2.B. v/d Marel2116 - C. Mol1954rem
3.J.J. Groenewold2198 - M. Berghuis19311-0
4.L. van Foreest1973 - B. Janmaat18521-0
5.R. Slagter2105 - S. Taams18020-1
6.A. Faber2000 - M. Snuverink17391-0
7.E.J. Walinga1969 - T. Witkamp16681-0
8.E. Salihbegovic2021 - E. de Jonge17101-0
programma

4e ronde: Een makkelijke overwinning, 6-2.

Onze doelstelling voor dit seizoen is lijfsbehoud in de promotieklasse en daarom is ook Het Kasteel een belangrijke concurrent voor ons. Met de laatste ontmoeting nog in ons geheugen gegrift, hun sterkste spelers niet op de hoogste borden, probeerden wij een creatieve opstelling om hun te counteren. Achteraf bleek het niet nodig aangezien hun sterkste speler niet meedeed.

Theo Witkamp op bord 1 was als laatste klaar, stond lang gedrongen maar wist een knappe remise te halen tegen een hogere speler. Christiaan Mol liet zien dat hij over meerdere speelstijlen beschikt. Dit keer offerde hij 2 pionnen om later een stuk te winnen of zelfs mat te geven.

Osama op bord 3 wist als eerst te winnen, alle zijn stukken leken het vijandelijke kamp binnen te dringen en er zat weinig anders op dan opgeven voor z‘n collega DOC-er. Bert Janmaat op bord 4 had een mooi ruimtevoordeel vanuit de opening gekregen. Dit bleek niet makkelijk om te zetten in groter voordeel en na wat trucjes en combinaties van zijn tegenstander zelfs een verlies op te leveren.

Bij Marten Berghuis werd na de opening het een en ander afgeruild maar een vijandelijk sterk paard op d5 was reden om niet voor de winst te spelen maar remise te nemen. Marc speelde een aanvallende partij. Vlak nadat Marc remise afwees beging zijn tegenstander een grote fout waardoor de partij plots in Marc z‘n voordeel beslist was.

Sander mocht zijn best doen tegen een ander jong talent: Lisanne Waardenburg. Hij won een pionnetje en eenmaal beland in het eindspel bleek deze pion goud waard en dus een punt. Edwin kwam nooit echt in de problemen, kon ver doordringen met zijn verbonden pionnen en toen ze dreigden te promoveren was de winst binnen.

6-2 is een prima resultaat waardoor we voorlopig 5e staan in de promotieklasse. Sissa 2 is onze volgende tegenstander!

R4Hoogeveen1843 - Het Kasteel16206-2
1.T. Witkamp1668 - S. Broertjes1822rem
2.C. Mol1954 - J. ten Velde17421-0
3.O. Sadallah2089 - J. Snoeijer17311-0
4.B. Janmaat1852 - G. ter Wal17160-1
5.M. Berghuis1931 - A. Wemmenhove1705rem
6.M. Snuverink1739 - A. Hoogeveen16811-0
7.S. Taams1802 - L. Waardenburg14551-0
8.E. de Jonge1710 - V. Akkerman11111-0
programma

3e ronde: Zo moet het dus!

Als we wat willen bereiken in de Promotieklasse, is de wedstrijd tegen Oostermoer er wel een om beslist te winnen. En dat is gelukt.

Osama kreeg een taaie partij voor z‘n kiezen, alles werd dichtgeschoven maar toen Osama in de dichte stelling kon binnen dringen met z‘n koning kon hij uiteindelijk de winst bijtekenen. Christiaan speelde een positionele partij tegen de sterkste speler van Oostermoer. Er werd vrij veel afgeruild en toen beide spelers geen winnend voordeel konden bereiken werd besloten tot remise.

Zelf mocht ik profiteren van een rare zet van mijn tegenstander in de opening, toen de voorsprong in ontwikkeling werd omgezet in penningen en later ook in materiaal was de partij beslist. Bert had in z‘n partij het makkelijkste van het spel totdat hij ineens een toren wegblunderde. Tijdnood van de tegenstander en een koning die op de tocht stond waren genoeg reden om door te spelen en met resultaat. De toren werd afgeruild tegen een dame en de pionnenmeerderheid zou de partij wel winnen, ware het niet dat de vlag van de tegenstander viel.

Marc kwam wel aardig uit de opening maar alles werd netjes verdedigd door de tegenstander. Een minder ruige partij dan dat we van Marc gewend zijn maar remise was een prima resultaat. Sander won z‘n partij al vrij vroeg op de avond. Een dodelijke aanval van hem resulteerde in opgave en veel lof van z‘n tegenstander.

Theo Witkamp stond lang gelijk en er werd een aantal keer remise aangeboden, wat Theo afsloeg. Met beide spelers in tijdnood, en beide wat pionnen en een toren werd er uiteindelijk toch besloten tot remise. Edwin kwam goed uit de opening met enkele gevaarlijke pionnen op de damevleugel. Edwin kreeg 2 stukken voor z‘n toren en speelde dat netjes uit, een mooie winst!

R3Oostermoer1720 - Hoogeveen18431½-6½
1.H. van Houten1841 - O. Sadallah20890-1
2.M. Visser2116 - C. Mol1954rem
3.J. Snijders1916 - M. Berghuis19310-1
4.J. Meirink1772 - B. Janmaat18520-1
5.M. van Timmeren1606 - M. Snuverink1739rem
6.C. Toonen1550 - S. Taams18020-1
7.D. Siebelink1461 - T. Witkamp1668rem
8.A. Dijkstra1499 - E. de Jonge17100-1
programma

2e ronde: Mmwèh, weer niet.

Weer verlies. Een riskante verdediging van Christiaan kostte hem teveel bedenktijd, Marten ging te vroeg ten aanval. Bert hield het lang gelijk, maar prutste ergens en ging er ook af. Sander was een kwal achtergekomen en al leek zijn tegenaanval sterk, het bleek niet genoeg. Edwin kwam niet lekker uit de opening en kwam er niet meer aan te pas. Ook Theo kwam een stuk achter, maar kon later sterk terugkomen en een eindspel met D tegen T en P winnend uitschuiven. Klaas was weer de topinvaller en besloot een prachtpartij met een even prachtig mat.

Tenslotte de kopman, Osama kwam goed te staan, maar raakte later in de verdrukking. Toen zijn tegenstander een toren halverwege b3 en b4 neerzette en hij vroeg waar die nu precies stond, kwam een handvol Unitas-toeschouwers zich er luidkeels en onheus mee bemoeien. De Unitasser loste de situatie op met een remiseaanbod dat maar werd aangenomen.

Nog nul punten, maar de tegenstanders staan nu wel bovenaan en zullen wel in de top-4 eindigen. Onze tijd komt nog.

R2Unitas1845 - Hoogeveen18325½-2½
1.F. Sluzewski1935 - O. Sadallah2086rem
2.M. van der Raad1931 - C. Mol19691-0
3.K. Yakinsyah1903 - M. Berghuis18671-0
4.F. Vermeulen1841 - B. Janmaat18601-0
5.G. Pellikaan1948 - S. Taams17541-0
6.M. Straatman1809 - T. Witkamp17190-1
7.E. Janssen1701 - K. v/d Sluijs17100-1
8.H. van der Meer1692 - E. de Jonge16891-0
programma

1e ronde: Bijna!

Osama start niet best

Een gezellige start van de externe competitie op zaterdagmiddag in Het Knooppunt. ‘wij’ hadden wel een keer zin in spelen op zaterdagmiddag (met een etentje na) en ESG is het ook nog niet helemaal vergeten hoe het was in de KNSB. Er zijn tijden geweest dat het er erg somber voor ons uitzag, maar uiteindelijk leverden de drie partijen die in het laatste half uur overbleven ons wel 2 punten op.

FvA

Om maar met de deur in huis te vallen: we verloren met minimale cijfers 3½-4½ maar ondanks de uitslag was het een erg geslaagd geheel op zaterdag 29 september.

Theo Witkamp speelde op 24 september vooruit in Emmen. Een erg scherpe partij tegen Leo Roos, in tijdnood ging de Emmenaar een aantal keer langs de afgrond maar wist te ontsnappen met mat achter de paaltjes en dus een vol punt.

Op zaterdag 13:00 uur begonnen we dus met een 0-1 achterstand in ‘Het Knooppunt’ tegen ESG. De stellingen zagen er erg gezond uit en er kon zelfs in het teambelang remise aangeboden worden. Edwin kwam goed uit de opening en was al vrij snel tevreden met remise, een goed resultaat. Sander won erg knap van Jan van Os. Sander won een pion op b7 en de tweede keer dat ik keek stond hij zomaar een stuk voor! Op naar de topscorerpositie in de promotieklasse dan maar?

Sander heeft geslagen op b7

Bert heeft zijn partij erg lang gelijk gehouden en remise leek een logisch resultaat. Helaas was de stelling zo ontzettend saai, en het zal verveling of onoplettendheid geweest zijn maar de gelijke stelling werd in het voordeel van de Emmenaar beslist.

Na afwikkeling bij Christiaan

Christiaan verloor van de in rating hoogste speler Peter Mijnheer. Het zag er lang gelijk uit en helaas heb ik niet meegekregen waar het mis ging maar Peter trok aan het langste eind. Zelf speelde ik tegen Arie van Wageningen. Ontevreden kon ik over de opening en het middenspel niet zijn maar in tijdnood werd er fout op fout gestapeld in het eindspel. Gelukkig strafte mijn tegenstander de fouten niet af en kon ik wegkomen met remise.

Het eindspel van Marten

Osama moest tegen angstgegner Herman Voss. De opening zag er zacht gezegd niet goed uit voor Osama en hij moest z‘n tegenstander dan ook een pion cadeau doen. Rustig en behoudend spel van Herman liet Osama echter weer helemaal terug in de partij komen waarop Osama nu een pion voor stond, dat was aan hem wel besteed en hij tikte het erg knap uit naar een winst.

Marc speelde geheel in eigen stijl weer een knotsgekke partij. Over en weer waren er kansen maar ik denk toch dat de beste en de laatste kansen voor Marc waren. Jammer dat Marc z‘n tegenstander Evert Hondema liet ontsnappen met remise.

Hoewel met minimale cijfers toch een verlies. Geen schande tegen ESG maar gezien het verloop van de partijen had er meer ingezeten. Volgende keer beter!

De combinatie van ‘s middags schaken, ‘s avonds met z‘n allen uit eten, lekker weer en gezellige tegenstanders is ons erg goed bevallen!

En uit eten na afloop

Marten

R1Hoogeveen1837 - ESG19413½-4½
1.O. Sadallah2086 - H. Voss20141-0
2.C. Mol1969 - P. Mijnheer20780-1
3.M. Berghuis1867 - A. van Wageningen2044rem
4.T. Witkamp1719 - L. Roos19280-1
5.B. Janmaat1860 - H. Snelders19570-1
6.S. Taams1754 - J. van Os19291-0
7.M. Snuverink1751 - E. Hondema1829rem
8.E. de Jonge1689 - R. Winkel1749rem
programma

Stand na 8 ronden

ESG is kampioen!

P8PromotieklasseNMpBp12345678910
1ESG81643,5x5,55,54,5 4,555,56,56,5
2SISSA 281244,52,5x 7,546,546,56,57
3Groningen81138,52,5 x3,545,55,54,57,55,5
4HSP81132,53,50,54,5x54,555,5 4
5Unitas81035 443x5,515,557
6Hoogeveen8630,53,51,52,53,52,5x4,5 6,56
7Haren8531342,5373,5x4,53,5
8Van der Linde8426,52,51,53,52,52,5 3,5x4,56
9Oostermoer8420,51,51,50,5 31,54,53,5x4,5
10Het Kasteel8117,51,512,5412 23,5x

Individuele resultaten na 8 ronden

Hoogeveen Ro12345678NWBrdkl RcTPRW-We
1.Osama Sadallah20721110101851,3 19442084+0,212
2.Christiaan Mol19670010832,0 19721881-0,934
3.Marten Berghuis1883010000823,3 19321739-1,510
4.Bert Janmaat18140010001824,12z18651725-0,969
5.Sander Taams18471011110855,5 18021941+1,076
6.Theo Witkamp169401000825,8 17701631-0,706
7.Marc Snuverink1788-10011746,01w17911842+0,532
8.Klaas van der Sluijs1702-1------117,01w16771882+0,494
9.Edwin de Jonge169501101848,0 16751720+0,583