Schaakclub Hoogeveen

Tweede team 2008-2009

Hoogeveen 2: 2e klasse B (zestal)
Teamleider: F. van Amerongen
De Plecht 54
7908 KB Hoogeveen
0528-267487
e-mail: team-2 at schaakclub-hoogeveen.nl


Programma 2008-2009

1.ma 29 sepRochade- Hoogeveen 24-2
2.di 04 novHoogeveen 2-Dwingeloo 25-1
3.do 27 novUnitas 6- Hoogeveen 22½-3½
4.di 20 janHoogeveen 2-Assen 34-2
5.ma 09 febTer Apel- Hoogeveen 21½-4½
6.di 03 mrtHoogeveen 2-HSP 22½-3½
7*.ma 6 aprESG 2- Hoogeveen 24-2
Stand
Individuele resultaten

* De gezamenlijke slotronde is op ma. 6 april bij Rochade in Nw. Pekela gespeeld

Opgegeven spelers

1.W. Stevens60294081665
2.R. Danker69727791656
3.F. v. Amerongen77303161644
4.L. de Jonge62359001636
5.D. de Jong80619221621
6.H. Verwijs76691451575
7.E. de Jonge82054721572

1e ronde

De kop gaat eraf in Nieuwe Pekela, van het competitieprogramma tenminste.

R1Rochade1568 - Hoogeveen 215844-2
1.F. Oppewal1730 - R. Danker1656rem
2.D. Blaauw1504 - D. de Jong16211-0
3.A. Wijsbeek1525 - E. de Jonge15720-1
4.B. Brongers1457 - M. Hofstra1608rem
5.T. Molthoop1564 - J. Bottema15391-0
6.J. Westra1625 - T. Jonker15051-0
programma

2e ronde

Even wat rechtzetten. Een mooie overwinning.

R2Hoogeveen 21628 - Dwingeloo 215495-1
1.F. v. Amerongen1644 - F. Tuin1772rem
2.W. Stevens1665 - P. Tijssen17951-0
3.E. de Jonge1572 - D. Langbroek14401-0
4.R. Danker1656 - B. Dekwaasteniet14861-0
5.H. Verwijs1575 - D. Hoogveld12521-0
6.P. Sybesma1655 - A. Kosterrem
programma

3e Ronde

Bloedje spannend! Eerst zag het er goed uit voor ons, daarna kwam Frans in de problemen (had achter elkaar mat gezet moeten worden) en liep de koningsaanval van Edwin vast. Frans kreeg een tweede kans en liet die niet glippen. Rudi boog met hulp van de klok een beroerde opening om in een zwaar bevochten winst. Toen gaf het niet meer dat Lieffert op het laatst toch moest zwichten voor de aanstormende pionnen.

R3Unitas 61562 - Hoogeveen 216322½-3½
1.R. Loos1512 - D. de Jong1621rem
2.M. Roorda1535 - L. de Jonge16361-0
3.J.G. Veninga1537 - F. v. Amerongen16440-1
4.M.J. Smulders1622 - R. Danker16560-1
5.J. Drolenga1622 - E. de Jonge1572rem
6.A. v/d Borg1542 - W. Stevens1665rem
programma

4e Ronde

In het begin was het best spannend, maar uiteindelijk brachten Rudi en Lieffert de overwinning binnen.

R4Hoogeveen 21632 - Assen 315874-2
1.E. de Jonge1572 - F. v/d Werff0-1
2.D. de Jong1621 - J.J. Boslooper17411-0
3.R. Danker1656 - M. Spriensma15681-0
4.F. v. Amerongen1644 - H. Maris1698rem
5.L. de Jonge1636 - J. van Dijk14711-0
6.W. Stevens1665 - L. Sterken1455rem
programma

5e Ronde

Het kon wel spannend worden, maar na een uur stonden we op de meeste borden er riant voor. Rudi forceerde terwijl hij wist dat eigenlijk wel wat vermoeid was, dat liep dus mis, al kostte het Huls nog heel wat tijd om het vonnis te voltrekken. Frans kon onbekommerd huishouden met de cavalerie op d6, f7 etc. Edwin, Dick en Jeroen stonden steeds wat beter en konden afwikkelen naar een eindspel met een of twee sterke pluspionnen. Alleen Tino kwam in een positie dat zijn P weinig anders kon dan de L aan de overkant in bedwang houden en kon ondanks twee pluspionnen niet ontkomen aan zetherhaling.

R5Ter Apel1512 - Hoogeveen 215901,5-4,5
1.A.J. Veninga1729 - F. v. Amerongen16440-1
2.R. Drayer1550 - E. de Jonge15720-1
3.L. Huls1653 - R. Danker16561-0
4.K. Lorteije1489 - D. de Jong16210-1
5.J. v/d Meijden1386 - J. Bottema15390-1
6.J. Paas Broekman1265 - T. Jonker1505rem
programma

6e Ronde

De een na moeilijkste wedstrijd, het leek nog lang 3-3 te kunnen worden, maar geduldig de achterkant van een pionnenfront verdedigen is een hele kunst. ESG 2, gefeliciteerd met het kampioenschap.

R6Hoogeveen 21622- HSP 215932,5-3,5
1.W. Stevens1665- K. Drent16230-1
2.H. Verwijs1575- K. Kuiper1646rem
3.F. v. Amerongen1644- H. de Vries16100-1
4.R. Danker1656- L. Jerphanion18020-1
5.D. de Jong1621- A. Waijer15161-0
6.E. de Jonge1572- J. Kuiper13591-0
programma

7e Ronde

De kampioen was al bekend en ze waren niet van plan ons iets cadeau te doen. Dat is ook niet gebeurd.

R7ESG 21655 - Hoogeveen 215794-2
1.J.van Os1828 - E. de Jonge1572rem
2.M. Struik1546 - F. v. Amerongen16440-1
3.G. Dijkstra1641 - W. Stevens16651-0
4.G. ten Hietbrink1680 - M.W. Jonker1505rem
5.R. Jagt1545 - J. Bottema15391-0
6.B. van Os1691 - R. Los15501-0
programma

Eindstand

    Klasse 2B   Mp Bp  1  2   3   4   5   6  7   8  Ra   TPR  RaTg
 1. ESG 2       14 33 x  5   4   5   5  4 5   4 1655 1805 1565  K
 2. HSP 2       9  21 1  x   3  4   3   3 2  4  1594 1596 1589  P*
 3. Hoogeveen 2 8  23 2  2  x   3  2   4 4   5  1609 1620 1577
 4. Unitas 6    8  22 1  2   2  x   3  5  4  4  1593 1608 1579
 5. Rochade     7  21   3   4   2  x   2  5   4 1571 1578 1571
 6. Ter Apel    5  17  1 2  1  1   4   x  3  3  1519 1506 1578
 7. Assen 3     3  14 1  3  2   1  1   2 x   3  1569 1476 1586  D
 8. Dwingeloo 2 2  14  1 2   1   2   1  3  3   x  1528 1475 1600  D
 K = Kampioen en promoveert naar de eerste klasse
 P = Promoveert naar de eerste klasse
 D = Degradeert naar de derde klasse
 * = er degradeert geen team uit de KNSB, hierdoor is versterkte promotie

Individuele resultaten

    Hoogeveen 2          Rel.nr  1 2 3  4 5 6 7 Ap Bp Brd Kl KNSB TPR  RaTg W-We
1.  F. van Amerongen     7730316 -  1   1 0 1 6  4  2,3    1644 1774 1649 +1,0
2.  D. de Jong           8061922 0 -   1 1 1 - 5  3 2,8 1z 1621 1721 1572 +0,7
3.  E.M. de Jonge        8205472 1 1   0 1 1  7  5  3,0 1w 1572 1712 1554 +1,8
4.  R.J. Danker          6972779  1 1  1 0 0 - 6  3 3,2 2w 1656 1700 1644 +0,4
5.  L.de Jonge           6235900 - - 0  1 - - - 2  1  3,5 2z 1636 1503 1503 -0,4
6.  J.P. Verwijs         7669145 - 1 -  - -  - 2  1 3,5    1575 1642 1449 +0,2
7.  W. Stevens           6029408 - 1    - 0 0 5  2  3,6 1w 1665 1539 1611 -0,9
8.  M. Hofstra           7913180  - -  - - - - 1    4,0 1z 1608 1457 1457 -0,2
9.  R. Los               8315197 - - -  - - - 0 1  0  5,0 1w 1550 1354 1545 -0,5
10. J. Bottema           8112005 0 - -  - 1 - 0 3  1  5,3 1w 1539 1422 1547 -0,5
11. M.W. Jonker          7496610 0 - -  -  -  3  1  5,3 3z 1505 1398 1523 -0,4
12. P. Sybesma           8062835 -  -  - - - - 1    6,0 1w