Schaakclub Hoogeveen

Tweede team 2009-2010

Hoogeveen 2: 2e klasse C (zestal)
Teamleider: M.W. Jonker,
Helios 71,
7904 HB Hoogeveen,
tel. 0528-275422,
e-mail: team-2 at schaakclub-hoogeveen.nl


Hoogeveen 2 kampioen van klasse 2C

Hoogeveen 2 is in de zesde ronde al kampioen geworden. Ook het tweede werd uiteindelijk kampioen met een straatlengte voorsprong zonder een matchpunt verloren te hebben.
Kampioensteam Hoogeveen 2
Het kampioensteam: Tino, Rudi, Lieffert, Jeroen, Wim, Frans, Ton, René.

Programma 2009-2010

1.di. 27-oktHoogeveen 2 - Rochade4-2
2.ma. 16-novTer Apel - Hoogeveen 20-6
3.di. 08-decHoogeveen 2 - Dwingeloo 25½-½
4.vr. 15-janAssen 4 - Hoogeveen 22½-3½
5.di. 02-febHoogeveen 2 - ESG 33½-2½
6.vr. 05-mrtVan der Linde 2 - Hoogeveen 22½-3½
7.di. 13-aprHoogeveen 2 - Veendam 26-0
Stand
Individuele resultaten

Opgegeven spelers

1.F. v. Amerongen77303161644
2.R. Danker69727791612
3.G. Jansen60928891692
4.L. de Jonge62359001603
5.T. Jonker74966101553
6.R. Los83151971598
7.T. v. Seventer72118751643
8.W. Stevens60294081641
9.H. Verwijs76691451629

1e ronde

Een goede competitiestart tegen Rochade uit Nieuwe Pekela, een revanche voor de openingsnederlaag van vorig jaar.
Uw webmaster prutste wat in de opening en bleef de hele partij tegen een zwakke pion op c5 aankijken en vond geen mogelijkheden om elders tegenkansen te scheppen. Ton was rond tienen ineens naar de bar verdwenen en bleek een geruisloos halfje te hebben gescoord. Ook nuttig.

Op de andere borden zag het er voor ons niet overal even florissant uit, integendeel. Hans zorgde voor de eerste opsteker met een vol punt. Maar Tino had eerst een, en daarna slechts twee pionnen voor een geofferd paard teruggekregen. Voor zijn punt werd ernstig gevreesd. Maar ook tegenstanders zijn niet onfeilbaar. Eerst liet die een binnenvallende T toe en vastbesloten om verder geen concessies meer te doen liet hij zich met de K het open veld injagen.

Door een kwal te retourneren had hij de remise nog kunnen bereiken, nu liep hij zo in een matval. René had zoveel deigingen in de stelling gevlochten dat zijn tegenstander de laatste anderhalve minuut volledig gebruikte om nog vier zetten tot de tijdcontrole te bedenken ipv. ze ook nog te doen. Toen stonden we ineens op winst en kon Rudi meteen het net gedane remiseaanbod accepteren.

R1Hoogeveen 21613- Rochade15494-2
1.F. v. Amerongen1644- F. Oppewal17080-1
2.T. v. Seventer1643- B. Ridderbos1702rem
3.T. Jonker1553- D. Blaauw15081-0
4.R. Danker1612- J. de Jonge1471rem
5.R. Los1598- T. Molthoop15451-0
6.H. Verwijs1629- T. Visscher13581-0
programma

2e ronde

Super! Super, het is niet anders. We gaven onszelf vooraf wel een goede kans op de overwinning, vooral op de lage borden, maar dat we met de volle buit terug mochten, dat was toch niet verwacht.

Frans had al in de opening prettig spel tegen een opgesloten Le7 en een geïsoleerde dubbele f-pion, dat voordeel werd gestaag uitgebreid, al verweerde Draijer zich inventief. Rene liet in de opening een stuk vallen, maar bleef net overeind. Ton moest in het middenspel onbedoeld een kwal geven, maar ontdekte dat er wel een prachtige aanval tegenover stond. met een D en L en een pion op d3 tegen 2 uit balans gespeelde T en L maakte hij het met een mat op e3 mooi uit.

Tino had wel enige druk in het middenspel, maar na een onnauwkeurigheid van Huls kon hij met tempowinst een open d-lijn veroveren en even later al invallen over de 7e rij met alle stukken in de aanval. Rudi bouwde rustig aan kleine plusjes in een vrij gesloten KI-achtige stelling, maar wel met alle ruimte voor hemzelf. Daar viel tegen het einde ook de beslissing in ons voordeel.

Jeroen maakte zijn partij mooi af met een kruispenning op een P. Ondanks een paar overbodige voorzichtige zetjes (gaatje maken met g6) stond de partij feitelijk al gewonnen op het moment dat de vlag van zijn tegenstander viel. Bijna tegelijkertijd vluggerde Rene naar de tijdcontrole die hij met een minuut over ruim haalde en kreeg een geforceerde grote afruil waarna beiden slechts een T overhielden. Maar Rene wel met drie pionnen extra. In opperbeste stemming reden we door de donkere vlakten van Oost-Drenthe weer naar huis.

R2Ter Apel1503- Hoogeveen 215990-6
1.L. Huls1645- T. Jonker15530-1
2.A. Veninga1669- T. v. Seventer16430-1
3.R. Draijer1565- F. v. Amerongen16440-1
4.K. Lorteije1514- R. Los15980-1
5.J. v/d Meijden1362- R. Danker16120-1
6.J. Paas Broekman1263- J. Bottema15420-1
programma

3e ronde

Alweer een heel dikke score en alweer erg royaal uitgevallen. Alleen René moest zich tevreden stellen met een halfje. Na anderhalf uur leek de 3-3 niet ver weg meer, maar in de slotfase vielen de meeste partijen onverwacht positief uit voor ons.

Frans wilde ook dit keer tegen de tijdcontrole wel remise, maar de tegenstander zag ten onrechte nog kansjes en gaf een paar zetten na het afgewezen aanbod een pion weg. Hij zag daarna steeds meer vrijpionnen bij Frans die dat rustig uitschoof. Lieffert mocht een koningsaanval met alle zware stukken volgens het boekje uitbouwen en als eerste het volle punt noteren. Rudi en Tino konden in de slotfase foutjes van de tegenstander hard afstraffen en ook Ton wachtte geduldig tot aan de overkant een gat viel in de verdediging.

R1Hoogeveen 21609- Dwingeloo 214315½-½
1.R. Danker1612- P. Tijssen16571-0
2.R. Los1598- B. de Kwaasteniet1439rem
3.T. Jonker1553- D. Hoogveld12531-0
4.T. v. Seventer1643- F. Doornbos14741-0
5.F. v. Amerongen1644- N. de Jong13621-0
6.L. de Jonge1603- B. Vinke14001-0
programma

4e ronde

Assen 4 bleek grotendeels een jeugdteam, maar ze boden onverwacht sterke tegenstand. Rudi had zo aan het eind van de week niet meteen het goede antwoord op een combinatie naar de koning-in-het-centrum en wist het ook met een tegenaanval niet meer helemaal recht te buigen. Lieffert kon al snel een foutje afstraffen en Rene bracht ook de winst binnen.

R4Assen 41496- Hoogeveen 216092,5-3,5
1.G.J. Haan1391- R. Los15980-1
2.K. Mulder1391- R. Danker16121-0
3.J.S.J. Dijkstra1581- F. v. Amerongen1644rem
4.M. Bosma1622- T. v. Seventer1643rem
5.J. Michels1430- L. de Jonge16030-1
6.D. Kuperus- T. Jonker1553rem
programma

5e ronde

We zijn er bijna! Maar er komen nog twee beren op ons pad die hun huid duur willen verkopen.
ESG3 was ook een taaiere tegenstander dan verwacht, met twee nieuwe leden die hun plaats aan de topborden waarmaakten. Ton had het even benauwd, maar hield het evenwicht. Tino verslikte zich in de opening en lang piekeren mocht toen niet meer baten. Lieffert rolde geruisloos en snel zijn tegenstander op. Uw webmaster gooide de K-vleugel naar voren en mocht blij zijn dat aan de andere kant niet de D-vleugel aan de rol ging. Na een onverantwoord snoepen van de h-pion was het snel uit.

Rene zag alles afgeruild worden dat bewoog en hield niets meer over om mee te winnen. Rudi trof een tegenstander die mogelijk nog beter thuis was in het damegambiet. Hij kwam onder druk, maar had nog wat addertjes onder het gras verstopt om bij het openbreken van de stelling de geslagen flaters mee te compenseren. Een remiseaanbod bij een 3-1 stand en opkomende tijdnood was misschien de beste zet van zijn wedstrijd.

R5Hoogeveen 21609- ESG 313973½-2½
1.T. v. Seventer1643- J. Plante rem
2.T. Jonker1553- W. Boontje 0-1
3.L. de Jonge1603- M. van Holst13131-0
4.F. v. Amerongen1644- P. Glazenburg14781-0
5.R. Los1598- E. Bandsma1407rem
6.R. Danker1612- H. Hut1388rem
programma

6e ronde: Nu al kampioen!

Het geluk blijft met wie het afdwingt. De derde minimale overwinning op rij, maar wel weer goed voor de volle twee matchpunten. Wim had weinig moeite met zijn jeugdige tegenstander die een dubieuze opening snel moest bezuren. Aan de andere kant zat Tino bij vlagen half hardop te rekenen, een zeker teken van grote problemen. Inderdaad, niet veel later werd zijn K-stelling met D, 2L en P vakkundig opgeblazen.

Daarna kregen Jeroen en René remise, zodat de beslissing moest vallen bij Frans en Lieffert, die beiden een gedrukte, niet prettige stelling hadden. Frans hield met een T op e6-h6 actief tegenspel en mocht het derde halfje opschrijven. Maar Lieffert had naar we vreesden teveel problemen rond zijn ingesnoerde stelling. Alleen, wat nooit gebeurt, hij had veel meer tijd dan zijn tegenstander. In diens laatste minuten ging de Winschotenaar alsnog de mist in, met een paar halfhartige verdedigingszetten gaf hij het initiatief uit handen en werd alsnog matgezet. En dat mag wel in de krant!

R6Van der Linde 21588- Hoogeveen 215972½-3½
1.Ja. Krawcyk1681- T. Jonker15531-0
2.E.R. Schulting1556- F. v. Amerongen1644rem
3.J. Duin1663- R. Los1598rem
4.Johan Dijkstra1548- L. de Jonge16030-1
5.C. Meulenkamp1490- J. Bottema1542rem
6.Ardin Bosboom- W. Stevens16410-1
programma

7e ronde

We hebben wel erg onze sportieve plicht vervuld: ook al kwam de tegenstander met maar vier spelers, ook die kregen zelfs geen halfje cadeau.

R7Hoogeveen 21609- Veendam 213516-0
1.F. v. Amerongen1644- F. Ferwerda13311-0
2.T. v. Seventer1643- S.J. Burgsma13451-0
3.R. Danker1612- A.B. Drent13781-0
4.L. de Jonge1603- S. Gerringa1-0
5.T. Jonker1553- N.O.1-0
6.R. Los1598- N.O.1-0
programma

Eindstand

   Klasse 2C       Mp Bp  1  2  3  4  5  6  7  8  Ra   TPR  RaTg
1. Hoogeveen 2     14 32  x  4  3˝ 3˝ 5˝ 3˝ 6  6  1606 1674 1472 K
2. Rochade         8  23˝ 2  x  2  3  4˝ 3˝ 3  5˝ 1565 1566 1523
3. Assen 4         8  21˝ 2˝ 4  x  1˝ 2˝ 3˝ 3˝ 4  1490 1545 1538
4. ESG 3           7  23˝ 2˝ 3  4˝ x  2˝ 2  5  4  1413 1564 1521
5. Dwingeloo 2     7  18  0˝ 1˝ 3˝ 3˝ x  2  4  3  1525 1457 1507
6. Van der Linde 2 6  21˝ 2˝ 2˝ 2˝ 4  4  x  4  2  1581 1531 1524
7. Veendam 2       3  14˝ 0  3  2˝ 1  2  2  x  4  1452 1425 1535
8. Ter Apel        3  13˝ 0  0˝ 2  2  3  4  2  x  1516 1396 1529 D
programma

Individuele resultaten

Rene Los is topscorer geworden, al is dat wel met een reglementaire 1. En zie Lieffert eens: 100%!

    Hoogeveen 2          Rel.nr  1  2 3 4 5 6 7  Ap Bp Brd Kl KNSB TPR
1.  Ton Van Seventer     7211875 ˝  1 1 ˝ ˝ - 1  6  4˝ 2,5    1643 1755
2.  Frans Van Amerongen  7730316 0  1 1 ˝ 1 ˝ 1  7  5  2,7 1z 1644 1670
3.  Tino Jonker          7496610 1  1 1 ˝ 0 0 1r 7  4˝ 3,0    1553 1579
4.  Rudi Danker          6972779 ˝  1 1 0 ˝ - 1  6  4  3,5    1612 1568
5.  René Los             8315197 1  1 ˝ 1 ˝ ˝ 1r 7  5˝ 3,7    1598 1686
6.  Lieffert De Jonge    6235900 -  - 1 1 1 1 1  5  5  4,4 1w 1603 1854
7.  Jeroen Bottema       8112005 -  1 - - - ˝ -  2  1˝ 5,5    1542 1583
8.  Wim Stevens          6029408 -  - - - - 1 -  1  1  6,0 1z 1641 1834
9.  Hans Verwijs         7669145 1  - - - - - -  1  1  6,0 1w 1629 1686