Schaakclub Hoogeveen

Tweede team 2010-2011

Hoogeveen 2: 1e klasse B (achttal)
Teamleider: R. Los,
Lindelaan 20,
Assen
tel. 06-52500637
e-mail: team-2 at schaakclub-hoogeveen. nl

Programma 2010-2011

1.do. 30-sepDwingeloo- Hoogeveen 24½-3½
2.di. 19-oktHoogeveen 2-Het Kasteel 24-4
3.vr. 19-novHaren 4- Hoogeveen 24-4
4.di. 07-decHoogeveen 2-Roden3-5
5.di. 11-janHoogeveen 2-Veendam2½-5½
6.do. 10-febUnitas 5- Hoogeveen 26-2
7.di. 08-mrtHoogeveen 2-Groningen 55-3
8.ma. 04-aprESG 2- Hoogeveen 26-2
9.di. 10-mei*Hoogeveen 2-HSP 23½-4½
Stand
Individuele resultaten

* De gezamenlijke slotronde wordt gespeeld op 10 mei in Groningen, GDSW Peizerweg 128

Opgegeven spelers

1.F. v. Amerongen77303161597
2.R. Danker69727791586
3.L. de Jonge62359001597
4.T. Jonker74966101574
5.A. Kelfkens79081641649
6.R. Los83151971628
7.A. Lunenborg73251971621
8.T. v. Seventer72118751719
9.H. Verwijs76691451677

1e ronde

30 september 2010: Hof van Dwingeloo.

We begonnen met een halfje uit 2. Hans had twee dagen eerder remise gemaakt en de boodschap van Rene dat hij niet kon spelen was niet duidelijk genoeg bij Tino overgekomen. Een bord leeg dus.

Wij speelden zonder Anky, maar voor Dwingeloo zaten ook zeker drie invallers. Ton kwam met een klein voordeeltje uit de opening dat heel langzaam in een beslissende plus werd omgezet. Aan het andere eind van het zaaltje kwam Jeroen in een onoverzichtelijke stelling in de moeilijkheden waardoor de balans weer werd hersteld. Frans, Lieffert en Tino kregen geen voet tusen de deur en schreven een halfje bij. Rudi stond er tegen tienen veel beter voor, maar daarna begonnen de spoken langs te drijven. Hij begon zijn grote voordeel te verprutsen, zo erg uiteindelijk dat hij blij mocht zijn met het remiseaanbod van zijn tegenstander.

R1Dwingeloo1657- Hoogeveen 216134½-3½
1.H. Langbroek1823- N.O. 1-0
2.P. Klapwijk1742- T. v.Seventer17190-1
3.F. Tuin1745- F. v.Amerongen1597rem
4.C. v/d Klauw1643- L. de Jonge1597rem
5.G. Kamps1672- H. Verwijs1677rem
6.E. Moerland1540- R. Danker1586rem
7.P. Tijssen1599- T. Jonker1574rem
8.B. Dekwaasteniet1495- J. Bottema15381-0
programma

2e ronde

19 oktober 2010: Salawaku.

We begonnen dit keer met 1 uit 1: De Kasteelbewoners kwamen met 1 man minder zodat Rene kon optreden als arbiter. Want de meeste gediplomeerde arbiters van de club zaten zelf achter het bord.

De voorsprong waren we al vrij vlot weer kwijt: Lieffert en Anky kwamen steeds verder in de problemen en moesten halverwege de avond opgeven. Gelukkig kon onze Nestor Ton zijn binnengedrongen stukken omzetten in een mooie overwinning voor de 2-2. Invaller Jeroen hield de stand in evenwicht en uw verslaggever zat na een solide opening even in de piepzak over een ondekbare pion, maar uiteindelijk bleef een eindspel over waar de vijandelike vrije randpion niets meer voorstelde. Rudi overtrof zichzelf door ook na tienen scherp te blijven en het voordeel met vaste hand om te zetten in een overwinning. 4-3, het eerste matchpunt binnen.

Toen nog het duel der teamleiders. Tino ging met royaal voordeel het eindspel in, maar kreeg na een paar onhandigheidjes een stand waarin hij moeilijk verder kon komen. En dan ook nog tijdnood. “De teamleider moet maar eens zeggen dat hij remise moet aanbieden”, fluisterden we al tegen elkaar. Maar ja, dat was hijzelf. Uiteindelijk probeerde Tino nog wat met K+L en pionnen tegen K+L en ging door de vlag. Niet geclaimd op art. 10, niet hoorbaar remise aangeboden, geen heen-en-weertjes met de K, de arbiter stond erbij en moest er machteloos naar blijven kijken. Meteen excuses van Willem, dat wel, hij moest wel voor het team.

R2Hoogeveen 21599- Het Kasteel 21580,144-4
1.R. Los1628- N.O. 1-0
2.L. de Jonge1597- H. Arends16520-1
3.A. Lunenborg1621- K. Hoogeveen16680-1
4.T. Kelfkens1649- F. Lagerwaard16871-0
5.F. van Amerongen1597- J. Kamerling1615rem
6.R. Danker1586- J. Gerritsen14911-0
7.T. Jonker1574- W. Schepers14790-1
8.J. Bottema1538- R. Top1469rem
programma

3e ronde

19 november 2010: Zernike college Haren.

We begonnen met enige vertraging omdat er op de valreep nog een invaller gebeld en opgehaald moest worden. En wat voor een invaller! Sander was als eerste klaar en bracht een vol punt binnen.

Lieffert ontsnapte aan bord 1 aan een nederlaag. De tegenstander dacht met een combinatie een D tegen T te winnen. Dat bleek niet te kloppen, maar hij overzag daardoor dat een kwaliteitswinst er wel in zat. Lieffert kon even later het T-eindspel vakkundig remise maken. Frans had uit het trage spel van zijn tegenstandster misschien enig voordeel moeten halen, maar ging zelf ook prutsen, zo erg dat hij uiteindelijk snel naar remise moest afwikkelen. Ton kreeg ook remise na een mislukte aanval waarna hij misschien zelfs al verloren stond. Maar op zulke momenten zijn veel tegenstanders allang blij met een halfje. Toen kon er een auto weg om de jonge invaller tijdig thuis te bezorgen. Hoe de rest van het team de voorsprong weer uit handen gaf volgt later.

R3Haren 41559- Hoogeveen 215844-4
1.J. Hovius1699- L. de Jonge1597rem
2.H. v/d Mossel1651- T. Jonker15741-0
3.F. Hindriks1567- T. van Seventer1719rem
4.C. Graafland1552- F. van Amerongen1597rem
5.T. Bontsema1589- S. Taams14410-1
6.M. Klijn1628- A. Lunenborg16211-0
7.M. Hillenkamp1423- J. Bottema1538rem
8.W. Manenschijn1361- R. Danker15860-1
programma

4e ronde

Op volle oorlogssterkte trad de kampioen van de tweede klasse aan tegen de degradant uit de promotieklasse. Dat zou op grond van rating e.d. een eitje moeten zijn voor de bezoekers. Maar resultaten uit het verleden zijn geen...

Kortom, toen de meeste interne partijen allang klaar waren en de invalkrachten van Salawaku al zachtjes begonnen waren om zelfs al wat tafels op te ruimen, zaten we allemaal nog gekromd achter het bord. Niets kregen we cadeau, maar we gaven het ook nog niet weg. Of toch?

Tino stond heel behoorlijk tot hij ergens iets miste, en dat was genoeg voor een nul. Rudi had een mooie stelling, zag zelfs de etappeplaatsen op weg naar de winst, maar wilde nog even extra voorbereiden. Toen was de winst weg en erger, even later ook het halfje. Ton bleef ook met lege handen, maar Lieffert was de handigste in een extreem geval van aanvallen op verschillende vleugels. Hans had iets meer kunnen maken van zijn kwal voor, maar mocht uiteindelijk blij zijn met de puntendeling. Rene stond de hele partij comfortabel, maar winst bleef net buiten bereik. Anky kon ook het evenwicht niet in haar voordeel verstoren en Frans zeilde langs de rand van de afgrond, maar hield het net droog.

R4Hoogeveen 21625- Roden17703-5
1.T. Jonker1574- G. Battjes18790-1
2.R. Danker1586- T. Visser17700-1
3.H. Verwijs1677- W. Romeijnders1785rem
4.F. van Amerongen1597- D. Dalmolen1797rem
5.T. van Seventer1719- L. Boskma17790-1
6.A. Lunenborg1621- B. Bos1736rem
7.L. de Jonge1597- M. Keizer16921-0
8.R. Los1628- H. v.Bemmel1723rem
programma

5e ronde

Weer een dikke nederlaag, hoewel verschillende toeschouwers (o.a. oud-lid Bart Romijn) lange tijd de stand naar een 4-4 zagen gaan.

Details volgen

R5Hoogeveen 21610- Veendam 116532½-5½
1.H. Verwijs1677- P. Riksten20050-1
2.R. Danker1586- Th. Mooijman18820-1
3.L. de Jonge1597- C. Braad1555rem
4.A. Lunenborg1621- G.H. Bos16480-1
5.T. Jonker1574- J. v/d Laan16480-1
6.R. Los1628- E.J. Kamphuis1474rem
7.S. Taams1597- F.T. Mepschen15041-0
8.F. van Amerongen1597- F. Ferwerda1511rem
programma

6e ronde

Weer verloren. Ton gaf in gewonnen stelling een stuk weg, Frans begon met een enorme ontwikkelingsvoorsprong aan het middenspel tegen zijn negenjarige tegenstander, maar kreeg geen vat op al die pionnen op de 7e rij. Daarna kreeg hij les in effectief manoeuvreren. Wim haalde vlot het volle punt binnen en ook Jeroen en Rene sprokkelden nog een halfje. De rest was knudde.

R6Unitas 51613- Hoogeveen 21574,636-2
1.L. van Foreest1820- F. van Amerongen16471-0
2.Yn. Visser1666- T.v.Seventer16941-0
3.J. Drolenga1619- R. Los1593rem
4.R. Broekman1675- A. Lunenborg16521-0
5.M. Smulders1591- R. Danker16021-0
6.J. Wessels1544- T. Jonker15061-0
7.Yang Hang Tang1590- Jeroen Bottema1461rem
8.D. v/d Bergh1402- Wim van der Neut14420-1
programma

7e ronde

In de strijd tegen degradatie heeft het 2e team een belangrijke overwinning geboekt tegen Groningen 5. Groningen 5 kwam met 7 spelers doordat een van hun spelers op het laatste moment had afgezegd. We begonnen dus met 1 reglementair punt voorsprong. Bord 1 bleef leeg. Toen Rudi aan bord 2 remise had weten te houden en Ton Kelfkens op bord 7 met zwart zijn tegenstander van het bord had geschoven stonden we met 2,5 tegen 0,5 voor.

Vanuit die gunstige uitgangssituatie hielden ook Ton van Seventer en Anky de stand in evenwicht. Met 2 remises erbij kwam de winst steeds meer in zicht (3,5 tegen 1,5). Er waren nog 3 partijen gaande. Hans stond een kwaliteit achter, Tino was nog niets van te zeggen en Rene stond beter. Toen Hans er op zijn bekende wijze als sluwe vos in het eindspel toch nog remise uit wist te slepen was het voor Rene mogelijk om remise aan te bieden in een betere positie om zo de winst veilig te stellen.

Het remise-aanbod werd gezien de stelling geaccepteerd vanuit de visie om zoveel mogelijk bordpunten mee te kunnen nemen.Met de winst op zak kon Tino verder vrijuit spelen en uiteindelijk ook met remise genoegen nemen.

Samengevat: met 1 reglementaire overwinning, 1 overwinning aan het bord en 6 remises heeft het 2e team een goede stap kunnen zetten op weg naar klassenbehoud (1e klasse). Nog 2 wedstrijden te gaan.

Noot van de webmaster (die op de bewuste avond in de Tamboer zat): kijk ook eens het verslag op de site van de tegenstander.

R7Hoogeveen 21615- Groningen 515575-3
1.L. de Jonge1613- N.O.1-0
2.R. Danker1602- L. Faber1588rem
3.T.v.Seventer1694- D. Knight1788rem
4.A. Lunenborg1652- W. Krijnen1575rem
5.T. Jonker1506- O. Sield1596rem
6.R. Los1593- P. Zilverberg1461rem
7.T. Kelfkens1588- D. Elzinga14451-0
8.H. Verwijs1674- M. Meeuwsen1443rem
programma

8e ronde

Onderweg naar Emmen bedachten we dat ESG2 toch wel wat puntjes had gemorst tegen onze concurrenten Haren 4 en HSP 2. Zouden ze tegen ons ook zo doen?

Kopman Jan van Os in elk geval wel, die probeerde wat al te gretig te profiteren van een missertje in de opening van Sander. Maar die wist vervolgens optimaal te profiteren van vroegtijdig opengekomen lijnen, joeg de zwarte koning naar b1 en maakte het vakkundig af. Ton zat al snel tegen een plusminus potremise stand aan te kijken, hoewel zijn tegenstander nog heel wat gapende valkuilen voor zichzelf zag liggen. En Rene kon later in een scherp spelletje nog net het halfje houden met eeuwig schaak.

Daarna alleen maar nullen. Frans vergat een penning die hij vele zetten lang keurig had meegerekend en gaf zo een toren weg. Hans miste een kans op torenruil in een eindspel waarin hij met een dubbelpion voorsprong toch de beste kansen zou hebben. Toen gingen aan zijn kant cruciale pionnen eraf. Tino werd langzaam maar zeker aan de kant gezet en Remmelt verspeelde al vroeg een stuk. Tenslotte viel er nog heel wat te smullen in het tijdnoodduel van Rudi. Een stuk achter, maar zoveel dreigingen tegen de koning, dat het nog lang niet duidelijk was. De tijdcontrole werd net gehaald, maar even later was het toch uit.

R8ESG 21676- Hoogeveen 216086-2
1.J. van Os1829- S. Taams16200-1
2.G. ten Hietbrink1781- H. Verwijs16741-0
3.P. Schuitema1682- F. van Amerongen16471-0
4.B. van Os1672- T.v.Seventer1694rem
5.G. Dijkstra1699- R. Danker16021-0
6.T. Selten1704- T. Jonker15061-0
7.J. Peek1557- R. Los1593rem
8.J. Reinink1482- R. Hofman15261-0
programma

9e ronde

De laatste kans: Winnen en hopen dat Dwingeloo de sportieve plicht vervult. Wel, Dwingeloo deed wat het moest: winnen, maar wij gaven net een halfje teveel weg. Want ook met 4-4 waren we achteraf op bordpunten Haren 4 voorgebleven.

Lieffert bracht al gauw het eerste halfje binnen. Maar daarna een hoop slecht nieuws. Anky deed iets doms met een K en D op een lijn, Rudi was ook ineens een punt armer en daarna overzag Sander een trucje: Wit sloeg met Txh6 en na gxh6 hing een T op g8 en na Dxh6 zou een familieschaak komen. Hij nam het verlies helaten en kwam steeds verder in de verdrukking. Tegenaanvallen mochten niet meer baten. En ten slotte Rene, die deed ook iets net verkeerd, waar hij achteraf een gouden kans op voordeel had moeten grijpen.

Met ½-4½ achterstand viel er geen eer meer te halen voor de overgebleven gladiatoren. Misschien dat de grote hoeveelheid bordpunten nog maakt dat we niet de slechtste negende zijn, dat we mogen blijven als een team zich voor volgend seizoen terugtrekt. Tino had een mooie stelling en een gezonde kwal voor. Secuur spelen kost dan veel tijd, maar het pun kwam wel binnen. Frans had een klein overwicht na de opening, ’offerde’ een pion en leek het met een paardinval uit te gaan maken. Maar zwart wurmde sich los en kreeg steeds meer vat op de stelling. Toen hij een mooie kruispenning plaatste, leek het helemaal over. Geef echter nooit zomaar op, want wat een kwal-offer leek, bleek uiteindelijk torenwinst en even later mocht het punt bijgeschreven. Ton was ongeveer de laatste die nog speelde van de 80 deelnemers. Hij had gestaag zijn stelling kunnen verbeteren, maar had ook veel tijd nodig om de karper op het droge te krijgen.

R9Hoogeveen 21616- HSP 215653½-4½
1.T.v.Seventer1694- L. Jerphanion16981-0
2.F. van Amerongen1647- F. Wijbenga16291-0
3.S. Taams1620- R. Nieuwenweg15750-1
4.R. Los1593- K. Kuiper16140-1
5.L. de Jonge1613- A. Waijer1630rem
6.A. Lunenborg1652- A. de Vries16220-1
7.T. Jonker1506- C. van Noort13881-0
8.R. Danker1602- A. Kamps13660-1
programma

Eindstand klasse 1B

                Mp Bp  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  Ra   TPR  RaTg
1. Roden        16 48  x  2˝ 5  5˝ 5  7  6  6  5  6  1769 1747 1622 K
2. Veendam      16 46  5˝ x  4˝ 4˝ 4  5  6˝ 6˝ 5˝ 4  1685 1710 1608
3. ESG 2        11 41˝ 3  3˝ x  5˝ 5  3˝ 5  4  6  6  1686 1667 1610
4. Unitas 5     10 39  2˝ 3˝ 2˝ x  5  3  4˝ 6  6  6  1606 1670 1641
5. Dwingeloo     9 35˝ 3  4  3  3  x  4˝ 2˝ 5  4˝ 6  1660 1640 1647
6. HSP 2         9 35  1  3  4˝ 5  3˝ x  3˝ 4  4˝ 6  1616 1647 1654
7. Groningen 5   8 32  2  1˝ 3  3˝ 5˝ 4˝ x  4˝ 3  4˝ 1569 1619 1662
8. Haren 4       5 28˝ 2  1˝ 4  2  3  4  3˝ x  4  4˝ 1592 1568 1640
9. Hoogeveen 2   4 29˝ 3  2˝ 2  2  3˝ 3˝ 5  4  x  4  1604 1560 1625 D
10.Het Kasteel 2 2 25  2  4  2  2  2  2  3˝ 3˝ 4  x  1576 1541 1651 D

K = Kampioen en promoveert naar de Promotieklasse
D = Degradeert naar de tweede klasse

Individuele resultaten

     Hoogeveen 2               Rel.nr  1  2  3  4 5 6 7  8 9  Ap Bp Brd Kl KNSB TPR  RaTg W-We
 1.  Ton van Seventer          7211875 1  -  ˝  0 - 0 ˝  ˝ 1  7  3˝ 2,9 5z 1694 1710 1710 +0,2
 2.  Lieffert de Jonge         6235900 ˝  0  ˝  1 ˝ - 1r - ˝  7  4  3,3 2z 1613 1646 1646 +0,3
 3.  Frans van Amerongen       7730316 ˝  ˝  ˝  ˝ ˝ 0 -  0 1  8  3˝ 3,8 4w 1647 1623 1666 -0,3
 4.  Hans Verwijs              7669145 ˝  -  -  ˝ 0 - ˝  0 -  5  1˝ 3,8 1z 1674 1589 1738 -0,6
 5.  Sander Taams              8379448 -  -  1  - 1 - -  1 0  4  3  4,0    1620 1816 1623 +1,0
 6.  Anky Lunenborg            7325197 -  0  0  ˝ 0 0 ˝  - 0  7  1  4,7 1w 1652 1335 1644 -2,6
 7.  Rudi Danker               6972779 ˝  1  1  0 0 0 ˝  0 0  9  3  4,9 5w 1602 1462 1587 -1,7
 8.  René Los                  8315197 -  1r -  ˝ ˝ ˝ ˝  ˝ 0  7  3˝ 5,0 6w 1593 1518 1575 -0,6
 9.  Tino Jonker               7496610 ˝  0  0  0 0 0 ˝  0 1  9  2  5,1 7z 1506 1388 1608 -1,3
 10. Ton Kelfkens              7908164 -  1  -  - - - 1  - -  2  2  5,5    1588 1845 1564 +0,9
 11. Jeroen Bottema            8112005 0  ˝  ˝  - - ˝ -  - -  4  1˝ 7,5 2w 1461 1402 1489 -0,4
 12. Wim van der Neut          8206242 -  -  -  - - 1 -  - -  1  1  8,0 1z 1442 1615 1402 +0,4
 13. Remmelt Hofman            6174256 -  -  -  - - - -  0 -  1  0  8,0 1z 1526 1311 1482 -0,6