Schaakclub Hoogeveen

Vierde team 2007-2008

Hoogeveen 4: 3e klasse A (zestal)
Teamleider: W. de Berg
Ericalaan 52
7906 NE Hoogeveen
0528-277680
e-mail: team-4 at schaakclub-hoogeveen.nl

Programma 2007-2008

1.do 1-11Dwingeloo 2- Hoogeveen 4
2.ma 19-11Valthermond- Hoogeveen 4
3.di 11-12Hoogeveen 4- Het Kasteel 3
4.di 22-1Hoogeveen 4- Dwingeloo 2
5.di 19-2Hoogeveen 4- Valthermond
6.vr 14-3Het Kasteel 3- Hoogeveen 4
Individuele resultaten
Stand

Spelers

Hoogeveen 41278
1.J. v. Hoorn74719261446
2.T. Bos77048951405
3.W. Piepot62825511341
4.T. Norel82062971232
5.J. Schepers82646301131
6.W. de Vries83198721114
7.T. Wiersma8222522
Reserves
A. Kelfkens79081641693
J. v. Til62359881579
R. Hofman61742561507
M. Eggersman62322921503
L. v/d Meer74965991428
H. Swarts79327491334
G. van Dalen81182421258
H. Reinders66771981220
L.E.F. Stotijn83359651067
M.D.L. Stotijn8325680965

1e ronde

R1Dwingeloo 21545 - Hoogeveen 414214-2
1.P. Tijssen1792 - J. v. Hoorn14461-0
2.P. Klapwijk - L. v/d Meer14281-0
3.B. de Kwaasteniet1472 - T. Norel12320-1
4.D. Langbroek1415 - A. Kelfkens1693rem
5.F. Doornbos1502 - H. Reinders12201-0
6.A. Koster - R. Hofman1507rem
programma

2e ronde

Hierbij een verslagje van de wedstrijd van Hoogeveen 4 op 19 nov. 2007: Verloop: Aan bord l een Dame - Indische opening. De Valthermondse tegenstander staat als zeer sterk bekend, zodat het al als een formidabele prestatie beschouwd mag worden dat Piepot de partij heel lang in evenwicht wist te houden, maar uiteindelijk won de Heer Jansen toch.

Aan bord 2 ook een Dame - Indische opening. Hier kreeg Eggersman na een evenwichtig begin een sterke aanvalsstelling, die hij bekwaam tot winst voerde, zoals we van hem gewend zijn. Aan bord 3 een Scandinavische opening, waarbij wit met een kleine combinatie snel een pion voor kwam. Hij raakte in het toreneindspel zijn voorsprong echter kwijt en moest opgeven. Aan bord 4 een wat onregelmatige opening, waarmee zwart in het voordeel kwam, maar op een of andere manier toch op verlies kwam te staan. Hij en wij begrijpen het nog steeds niet.

Ook aan bord 5 kwam Hoogeveen gewonnen te staan, maar in het eindspel stonden zijn eigen pionnen in de weg en verloren we ook nog een punt. Aan bord 6 speelde De Vries een mooie partij, waarbij hij met zijn paard een witte pion kon slaan met schaak, tegelijk een ongedekte toren aanvallend. Wit gaf op en de Vries zei; Ach, Stap 2, hè?

Uitslag derhalve: Valthermond - Hoogeveen IV = 4 - 2. Vraag me niet hoe dit kon, want ik dacht dat we achter elkaar gingen winnen.

R2Valthermond1504 - Hoogeveen 413624-2
1.H.J. Jansen1675 - W. Piepot13411-0
2.L.W. Griffioen1620 - M. Eggersman15030-1
3.J. Deen1652 - J. v. Hoorn14461-0
4.J. Huzen1360 - G.J. Krol15451-0
5.M.P. Scheinhardt1374 - H. Reinders12201-0
6.B. Deen1342 - W. de Vries11140-1
programma

3e ronde

Op 11 december sloot het vierde de eerste serie Coevorden-Hoogeveen duels. Tegen het Kasteel 3 werd de eerste overwinning geboekt. Met de sterke thuisspelers Eggersman en Kelfkens in de ploeg werd de gemiddelde rating veel sterker verhoogd dan de gemiddelde leeftijd! Deze heren en teamleider Van Hoorn brachten al vrij vroeg drie punten binnen. Piepot werd in het nau gebraacht en verloor en De Vries wist niet goed raad met de opening die hem werd voorgeschoteld.

Van der Meer leek ook op een nederlaag af te stevenen, maar hij wist knap de pionnenmeerderheid van zijn tegenstander tegen te houden met zijn koning. Een mooi voorbeeld van machteloosheid van de sterkere partij bij ongelijke lopers.

R3Hoogeveen 41421 - Het Kasteel 313773½-2½
1.W. Piepot1341 - J.J.J.ten Velde14570-1
2.M. Eggersman1503 - L. Deuling14621-0
3.J. v. Hoorn1446 - M. Buitelaar 1-0
4.L. v/d Meer1428 - R. Smale1494rem
5.W. de Vries1114 - A. Wemmenhove12720-1
6.A. Kelfkens1693 - H. Hurink12001-0
programma

4e ronde

Het vierde is het nieuwe jaar begonnen met de returns van de eerste drie ronden in de teamvierkamp in klasse 3A. Net als in de eerste ronde werd met 2-4 verloren van Dwingeloo 2, maar nu thuis.

Norel werd in een uurtje overspeeld door zijn tegenstander. De Vries kreeg van ons oud-lid Doornbos een toren in de schoot geworpen in de opening. Hij wist helaas niet hoe hij het moest afmaken en retourneerde het kadootje met een stuk en later een remiseaanbod. Van der Meer speelde degelijk, kwam niet in gevaar, maar moest na een lange partij constateren dat winst er ook niet inzat, hoewel op de website van Dwingeloo gesuggereerd wordt dat de slotzet van zijn tegenstander net een verliezende was.

Eggersman schoof tegen de jonge Langbroek de stelling eerst dicht, maar wist na een foutieve breekzet van zijn tegenstander de partij winnend uit te maken. Van Hoorn kon al gauw een paar pionnen snoepen, maar verrekende zich vreselijk in de afwikkeling en bleef een toren achter.

Piepot hield aan het eerste bord knap stand tegen een op papier veel sterkere speler. Toen een eindspel op het bord kwam met T en pionnen voor Piepot en T+L+pion voor de Dwingelder, wisten beide spelers niet de beste strategie te vinden. Piepot mocht de torens afruilen en kreeg de gevaarlijkste witte pion te pakken. Zijn vrijpionnen werden opgeruimd, maar uiteindelijk verloor hij het theoretisch remise-eindspel, omdat hij niet wist dat hij met zijn kale koning alleen maar voor de randpion hoefde te blijven omdat de L het promotieveld niet bestreek. Hij deed een tot mislukken gedoemde poging om van achteren de pion aan te vallen en verloor alsnog.   (JvH/FvA/website Dw’loo)

R4Hoogeveen 41344 - Dwingeloo 214852-4
1.W. Piepot1341 - P. Tijssen17920-1
2.J. v. Hoorn1446 - B. de Kwaasteniet14720-1
3.M. Eggersman1503 - D.A. Langbroek14151-0
4.L. v/d Meer1428 - B. Vinke 1417rem
5.W. de Vries1114 - F.M. Doornbos1502rem
6.T. Norel1232 - N.J. de Jong13140-1
programma

5e ronde

In de vijfde ronde heeft het vierde de grootste overwinning ooit behaald door het sterke Valthermond slechts een halfje toe te staan. En dat na een duidelijke 4-2 nederlaag in de uitwedstrijd.

Teamleider Van Hoorn kreeg aan bord 6 een louche variant van het Spaans voorgeschoteld, waarmee hij intern tegen Reinders al eerder het juiste antwoord op gevonden had. De tegenstander kwam meteen in moeilijkheden in het centrum en na slecht 9 zetten kon wit een zeldzame vork met de toren plaatsen (zwart Ke8 en Dd5, wit speelt Txe5+); toen was het tijd voor een vriendschappelijk potje om van de schik te bekomen. De Vries versierde al gauw een T voorsprong en na een rondje ruilen liep zijn vrijpion ongehinderd naar de overkant. Daarnaast speelde Van der Meer het klaar om ondanks een Siciliaanse opening de stelling stevig op slot en naar remise te schuiven.

Op het derde bord kreeg ook Kelfkens een toren cadeau, waarmee de teamwinst al binnen was. Piepot speelde het klaar om aan het eerste bord de vaak ook door het tweede team gevreesde Jansen beentje te lichten en de voorsprong netjes te verzilveren. Daarop meende Eggersman wel remise te kunnen aanbieden ("dan wordt het niet zo laat") maar de tegenstander wilde doorspelen en verloor toen alsnog.   JvH/FvA

R5Hoogeveen 41421 - Valthermond14605½-½
1.W. Piepot1341 - H.J. Jansen16751-0
2.M. Eggersman1503 - J. Deen16521-0
3.A. Kelfkens1693 - J. Huzen13601-0
4.L. v/d Meer1428 - P. Hogeveen1359rem
5.W. de Vries1114 - M.P. Scheinhardt13741-0
6.J. v. Hoorn1446 - B. Deen13421-0
programma

6e ronde

Het vierde heeft het seizoen afgesloten met een kleine nederlaag uit tegen Het Kasteel 3. Teamleider Van Hoorn had weer eens succes met een van zijn openingsvalletjes (Schots gambiet, Jan?) en stond al na een zet of vijf een paard achter. Bos verzamelde kleine voordeeltjes en bij elkaar was dat ruim voldoende voor de winst. Daarnaast verloor De Vries al vroeg een pion, wat hij niet meer te boven kwam. Reinders hield de zaken goed in balans, tot hij op het eind even vergat een aangevallen toren te redden. Stotijn hield het uit tot het eindspel en werd toen uitgetikt.

Eggersman moest na een zeer wilde beginfase waar alle stukken haast willekeurig door elkaar leken te staan dus proberen om in het inmiddels erg gelijkstaande eindspel nog de winst te forceren, maar dat lukte net niet.

R6Het Kasteel 31343 - Hoogeveen 412763½-2½
1.W. Brouwer1468 - J.G. van Hoorn14460-1
2.A.A. Wemmenhove1272 - M. Eggersman1503rem
3.M. Buitelaar - T. Bos14050-1
4.J. ten Velde1457 - W.F. de Vries11141-0
5.B. Vermey1234 - H. Reinders12201-0
6.T. Oudhuis1284 - M.D.L. Stotijn9651-0
programma

Stand

    1 2 3 4   Mp Bp
1 Dwingeloo 2 X 4 4, 4 3   7 15
2 Valthermond 2 X 4, 0.5 4.5, 5   6 16
3 Hoogeveen 4 2, 2 2, 5.5 X 3.5   4 15
4 Het Kasteel 3 3 1.5, 1 2.5 X   1 8

Individuele resultaten

    Hoogeveen 4       Rel.nr  1 2 3 4 5 6 Ap Bp Brd Kl KNSB TPR
1.  W.A. Piepot       6282551 - 0 0 0 1 - 4  1  1,0 2z 1341 1457
2.  M. Eggersman      6232292 - 1 1 1 1 ½ 5  4½ 2,2 1z 1503 1850
3.  J.G. van Hoorn    7471926 0 0 1 0 1 1 6  3  2,7 4w 1446 1545
4.  T. Bos            7704895 - - - - - 1 1  1  3,0 1w 1405 1598
5.  L.v/d Meer        7496599 0 - ½ ½ ½ - 4  1½ 3,5 2w 1428 1409
6.  G.J. Krol         5976641 - 0 - - - - 1  0  4,0 1z 1545 1260
7.  A. Kelfkens       7908164 ½ - 1 - 1 - 3  2½ 4,3 1z 1693 1598
8.  N.T. Norel        8206297 1 - - 0 - - 2  1  4,5 2w 1232 1393
9.  W.F.de Vries      8319872 - 1 0 ½ 1 0 5  2½ 5,0 5z 1114 1389
10. H. Reinders       6677198 0 0 - - - 0 3  0  5,0 3w 1220  996
11. M.D.L. Stotijn    8325680 - - - - - 0 1  0  6,0 1z  965  932
12. R. Hofman         6174256 ½ - - - - - 1  ½  6,0 1z 1507 1507