Schaakclub Hoogeveen

Toernooiresultaten jeugd

Schaaklessen en competitiepotjes op de clubavond is een ding.
Maar je leert pas echt schaken als je geregeld meedoet aan toernooien bij andere schaakclubs.
Onze jeugdleden worden dan ook gestimuleerd om mee te doen aan de diverse toernooien die in de regio georganiseerd worden.

Grand Prix Unitas

16 juni 2007
Edwin de Jonge

Edwin de Jonge heeft in het laatste Grand-Prix toernooi bij Unitas zijn koppositie uit handen moeten geven aan Vaclav Ocelik die winnaar werd van dit toernooi. Edwin eindigde hier op een gedeelde derde plaats in de A-groep en is uiteindelijk ook derde geworden in de eindstand. Jan Schepers en Tim Wiersma vielen terug van de plaatsen 3 en 4 naar 12 en 6

Tim Wiersma werd gedeeld tweede in groep D, Jan Schepers gedeeld vierde in dezelfde groep. Finn Dullaert pakte weer een tweede prijs in groep F en Astrid Emmink werd zesde in groep G.

De jeugd van Hoogeveen mag trots zijn op de resultaten van het afgelopen GP-seizoen!


Eindstand Grand-Prix 2006-2007

                                                    
Nr.NaamClub1e2e3e4e5e6e7etotaalbeste 5
1Vaclav OcelikGroningen16,9189,3171778,278,2
2Rutger BosscherGroningen5,917,18,317,613,717,911,792,278
3Edwin de JongeHoogeveen1119,31611181287,376,3
4Rutger BerghuisHaren18,61211,35,41417,979,273,8
5Wout MulderStaunton18,68,314,74,41615,477,473
6Tim WiersmaHoogeveen14,410,315,18,611,716,115,191,372,4
12Jan SchepersHoogeveen16,110,315,710,314,4512,784,569,2
27Tiamo PastoorHoogeveen12,76,612,717,949,949,9
29Astrid EmminkHoogeveen8,36,34,47,914,788,658,247,5
33Bert van AmerongenHoogeveen315,210,36,310,545,3
36Patrick v. MiddelkoopHoogeveen6,313,71210,342,3
57Finn DullaartHoogeveen1716,133,1
66Pepijn PastoorHoogeveen127,910,330,2
70Stefan DijkstraHoogeveen9,65,912,728,2
94Marten BerghuisHoogeveen1818
150Idhuna PastoorHoogeveen5,55,5
160Ulrike van ArkHaren11

Grand Prix Hoogezand

2 juni 2007
Edwin de Jonge winnaar GP Hoogezand!

Edwin de Jonge heeft op de valreep nog een Grand-Prix toernooi gewonnen. (Volgend seizoen mag hij niet meer meedoen).
Na vele ereplaatsen in de A-groep en overwinningen in lagere groepen is hij op SB-punten winnaar geworden door ondanks een paar fouten favoriet Jasper Snijders (Oostermoer) te verslaan en te remiseren met Vaclav Ocelik.

Uit de wedstrijd in Hoogezand kwam het achttal uit Hoogeveen terug met drie prijzen! Er waren nog tweede plaatsen voor Tim Wiersma en Finn Dullaert.

En nog een succes: In het tussenklassement van de Grand-Prix (met nog 1 wedstrijd te gaan) heeft Edwin de leiding terugveroverd op Jan Schepers, die nu zelf met Tim Wiersma op de plaatsen 3 en 4 staat! Ongekende luxe voor Hoogeveen!

Grand Prix Groningen

7 oktober 2006
Edwin de Jonge met 6 uit 7 winnaar van groep B,

Bert van Amerongen derde in groep H

Een grote delegatie van Hoogeveen ging 7 oktober op weg naar Groningen voor de GP van de geljknamige club. Acht van ons op 62 deelnemers, voorwaar geen slecht figuur. Een heel ontspannen, soms zelfs te uitgelaten sfeer in de bekende kantine GDSW. Maar goed dat de topgroep in een zaaltje apart speelde. Edwin de Jonge ging in de B-groep goed van start met 3 uit 3 en won de groep uiteindelijk met 6 uit 7.

Stefan en Jan deden mee in de D-groep waar ze in de achterhoede eindigden. Tim scoorde 3 uit 7 en werd 5e in de E-groep.
Van de nieuwelingen die het afgelopen jaar bij de club zijn gekomen werd Tiamo al ingedeeld in groep G waar hij met 2 uit 7 in de achterhoede eindigde.
Wim de Berg had de leiding van de laatste groep waarin Patrick, Astrid en Bert meededen. Bert haalde in Hoogeveen nog nul uit 7, maar wist hier met een beetje hulp van de klok de derde prijs te winnen met 6 uit 9. Patrick werd met een halfje minder 4e en Astrid met 3 punten 8e.

'De meeste partijen hier eindigen door domme fouten', zei Wim de Berg en als Patrick geweten had hoe hij een eindspel had moeten winnen had hij hij nog een halfje meer gekregen en mogelijk een prijs in de wacht gesleept. Maar as as was was konden we boenen.

Volledige uitslag op de site van de NOSBO

Grand Prix Hoogeveen

30 september 2006
Marten Berghuis groepswinnaar in eigen toernooi

Bij de vierde keer dat onze club een GrandPrix-toernooi organiseerde, konden we weer een groepswinnaar uit de eigen club toejuichen. Marten Berghuis was de sterkste in groep B.

Volledige uitslag zie eldersop onze site.