Schaakclub Hoogeveen

Schoolschaaktoernooi 2014

De Krullevaar prolongeert met overmacht kampioenschap van Hoogeveen

Krullevaar Kampioen

Het kampioenschap schaken voor basisscholen van Hoogeveen e.o. op 12 febr. 2014 is gewonnen door De Krullevaar, afd. Kwadraat. Er was geen enkele twijfel uit wie het winnende team bestond: de eerste vier in de individuele eindstand waren allemaal van die school. Sterker, na de winnaar van de groepsmedaille voor groep 8, Esad Yildirim van De Goudvink, volgden op 6 - 9 weer vier Krullevaarders!

De medailles voor de besten per groep gingen naar Esad Yildirim (gr.8), Splinter Achterveld (gr.7), Sil Folkertsma (gr.6) en Wilmer Oostindjer (gr.3-5)

Het toernooi heeft wel eens meer deelnemers gehad dan de 35 van deze keer, maar de strijdlust en het speelplezier waren er niet minder om. En zoals altijd grote verschillen tussen de kampioenen die ook in ingewikkelde stellingen de toeschouwers soms verbazen met originele ideeën en kinderen die eigenlijk nog geen idee hebben hoe ze hun stukken kunnen laten samenspelen.

De opzet van het kampioenschap was een individueel toernooi waarbij de resultaten van de hoogste vier deelnemers per school worden opgeteld tot een schoolscore. Scholen met meer deelnemers kunnen zo wel twee of meer teamuitslagen krijgen (5-8) en (9-12).

De Krullevaar gaan door naar de Drentse halve finale in Zuidlaren op 8 maart

Met dank aan RSG Wolfsbos voor het beschikbaar stellen van de speelruimte.

Scholenklassement:

PlSchoolTptTwsTsb
1Krullevaar-1 (KRK)19,048,045,0
2Krullevaar-2 15,544,529,3
3Goudvink-1 (GVK)12,554,524,8
4Kofschip/Weidebloem (KFP/WBM)10,061,524,6
5Drijber-1 (DBR)9,552,012,8
6Drijber-26,046,04,1
7Spectrum (SPM)6,035,07,0
8Krullevaar-35,543,07,5
9Goudvink-25,042,04,8

Tpt: punten van team van (max.) 4;
Tws: totaal weerstandspunten
TSB: team-Sonn.Berger

Individuele eindstand

PosNaamTeamCatScoreWrstSBgr
1Splinter AchterveldKRK7513,513,5
2Wilmer OostindjerKRK4511,511,5
3Lisa ScholtensKRK54,512,010,5
4Tristan OttenKRK54,511,09,5
5Esad YildirimGVK8417,012,0
6Jasmijn ScholtensKRK7411,08,0
7Renco OostindjerKRK5411,07,0
8Sil FolkertsmaKRK649,55,5
9Lukas TopKRK63,513,08,8
10Stijn de GrooteWBM7320,511,0
11Danny SchoutenKFP5318,08,5
12Romano JansenGVK8313,54,5
13Ellen BethlehemDBR7313,54,5
14Umit GokkayaSPM8312,54,5
15Ryan VosGVK7312,05,0
16Justin SchonewilleDBR62,512,53,8
17Roy SchoutenKFP62,512,03,8
18Amanda KardasevicGVK82,512,03,3
19Amar KardasevicGVK7216,03,0
20NoŽl MeeusenDBR6214,03,0
21Germhenk de HaanGVK8214,01,5
22Dylan DekkerDBR8212,01,5
23Timo ScholingDBR6212,01,3
24Annabel ExmannKRK6211,52,5
25Maria AmbrozicSPM8211,52,0
26Dana LuppesKRK5210,53,0
27Ike KuivenhovenDBR51,513,01,5
28Elise SchoutenKFP41,511,01,3
29Chiara SchusterDBR71,510,00,8
30Iris DerksKRK3113,01,5
31Antonie ScholtenGVK7112,00,3
32Yousef KeshkSPM5111,00,5
33Kaylee KuikDBR7111,00,5
34Marc KlainWBM7111,00,3
35Hidde van de StreekKRK40,58,00,5

WRST: weerstandspunten, de punten van je tegenstanders opgeteld
SBgr: puntentelling volgens Sonneborn en Berger: totaal punten van je tegenstander keer het resultaat dat je zelf haalde; bijv.: 1x2 + ½x3 + 0x4½=3½

Uitslagen vorige edities